کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از حمله وحشیانه کوچی طالبان به بهسود و (...)

گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از حمله وحشیانه کوچی طالبان به بهسود و دایمیرداد

کوچی طالبان ادعا می کنند اسنادی را در دست دارند که پادشاهان پیشین، از جمله عبدالرحمان برای آنان صادر کرده و بخش هایی از مناطق مرکزی افغانستان متعلق به آنان است. يکی از کوچی طالبان بنام ملاتره خیل که چندی پیش افراد مسلح وی در حالی که خود او حضور داشت، بسوی شهروندان کابل شلیک کرده و دو تن را کشتند، ادعا می کند که نیمی از مناطق هزاره جات متعلق به آنان است.

چهار شنبه 4 آگوست 2010, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان بتازگی گزارش جدیدی از حمله ی مسلحانه ی کوچی طالبان به باشندگان بهسود و دایمیرداد در سال روان خورشیدی منتشر کرده است. آوارگی هزاران تن، کشته و زخمی شدن 12 تن، غارت و به آتش کشیدن 153 خانه و تعطیلی 35 مکتب، حاصل حمله وحشیانه امسال کوچی طالبان به بهسود و دایمیرداد می باشد. یکی از نکات جالب این گزارش این است که کوچی طالبان ادعا می کنند چند تن از آنان توسط باشندگان محل کشته شدند اما وقتی گزارشگران کمیسیون مستقل حقوق بشر از آنان شواهد می خواهند، آنان شواهدی برای ارایه ندارند. هیچ منبع و مرجع مستقلی از جمله بخش حقوق بشر سازمان ملل این ادعای کوچی طالبان را تایید نکرده است. زمانی که کوچی طالبان به مناطق مرکزی افغانستان حمله می کنند، کاملا مسلح می باشند و در مواردی نیز گزارش شده که اردوی افغانستان به آنان کمک می کند.


مزار سلمان علی فرزند حسین علی/ روستای قول بانو دایمیرداد/ کشته شده در حمله سال 1389 کوچی طالبان

کوچی طالبان ادعا می کنند اسنادی را در دست دارند که پادشاهان پیشین، از جمله عبدالرحمان برای آنان صادر کرده و بخش هایی از مناطق مرکزی افغانستان متعلق به آنان است. يکی از کوچی طالبان بنام ملاتره خیل که چندی پیش افراد مسلح وی در حالی که خود او حضور داشت، بسوی شهروندان کابل شلیک کرده و دو تن را کشتند، ادعا می کند که نیمی از مناطق هزاره جات متعلق به آنان است.


مزار داراب فرزند فیض محمد/ روستای دهن شورابک بهسود/ کشته شده در حمله سال 1389 کوچی طالبان

حکومت حامد کرزی حکومتی فاسد و قبیله ای ست. اسناد ادعایی کوچی طالبان توسط حکومت های ظالم افغانستان و توسط جنایتکارانی چون عبدالرحمان و محمد نادر صادر شده و اگر چنانچه حکومتی عادل در افغانستان حاکم باشد، این اسناد اسناد جرم آنان و مشارکت آنان در جنایت های سازمان یافته مانند نسل کشی، کوچ اجباری و تبعیض می باشد.

دولت افغانستان به شمول حامد کرزی و عناصر واپسگرای دیگر همچون فاروق وردک حمایت های آشکاری از کوچی طالبان می کنند. آنان پس از حملات منظم کوچی طالبان همراه با کشتار و غارت و به آتش کشیدن، بدلیل فشار افکار عمومی و اعتراض مردم، از کوچی طالبان می خواهند، مناطق مردم هزاره را ترک کنند و در عوض به آنان زمین و پول گزاف می دهند.


خانه به آتش کشیده شده مردم هزاره در توسط کوچی طالبان/ 1398

گزارش های مختلف حاکی از آن است که کوچی طالبان، زمین هایی را که دولت به آنان می دهد می فروشند و دوباره سال بعد مجهزتر به جان و مال مردم در بهسود، دایمیرداد و مناطق دیگر هجوم می برند.

برای خواندن گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان فایل پی دی اف زیر را باز کنید:

گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر از حمله وحشیانه کوچی طالبان به بهسود و دایمیرداد

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


50 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از حمله وحشیانه کوچی طالبان به بهسود و (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.