کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > امیدواری مسیحیان افغانستان به بهتر شدن حقوق آنان در حکومت جدید

امیدواری مسیحیان افغانستان به بهتر شدن حقوق آنان در حکومت جدید

شنبه 8 نوامبر 2014, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: پس از روی کار آمدن حکومت جدید افغانستان به ریاست جمهوی اشرف غنی احمدزی که با هدایت و امر کشورهای مختلف از جمله بریتانیا و آمریکا صورت گرفته، جامعه ی مسیحیان افغانستان امیدوار شده که حکومت جدید به حقوق مسیحیان احترام گذاشته و از آنان برابر حملات تندروهای مذهبی دفاع نماید.
یکی از مبلغان مسیحی افغان مقیم انگلستان در گفتگویی با کابل پرس گفته است که مسیحیان امیدوار می باشند که حکومت افغانستان بويژه همسر اشرف غنی احمدزی که متعلق به جامعه ی مسیحیان می باشد، زمینه های لازم را برای امنیت اجتماعی و دینی مسیحیان فراهم ساخته و آنان بتوانند آزادانه تر به فعالیت های مذهبی خود بپردازند.

این مبلغ مذهبی افغان می گوید که خود او در اثر فشار و تهدیدهای مستقیم بنیادگرایان مذهبی و از جمله طالبان مجبور شده بود که زادگاه خود شهر جلال آباد در شرق افغانستان را ترک کرده، ابتدا به کابل آمده و بر اثر افزایش نا امنی، افغانستان را ترک کرده و تاکنون نتوانسته است به این کشور بازگردد.

این مبلغ مسیحی افغان می گوی آرزو دارد روزی احترام به عقاید دینی در افغانستان جزو حقوق اولیه محسوب شده و او به همراه هم کیشان خود آزادانه به افغانستان سفر کرده و فعالیت های مذهبی خود را در پرتو آزادی های قانونی انجام دهند. او امیدوار است که ارتباط خانوادگی آقای اشرف غنی احمدزی با جامعه ی مسیحیان بتواند این روند را با کمک خانم رولا غنی تسریع بخشند. او معتقد از با توجه به تعلق خانم رولا غنی به جامعه ی مسیحیان لبنان، او می تواند مسایل تنش زای مذهبی را تشخیص داده و راه را برای احترام متقابل مذهبی در جامعه افغانستان باز کند.

با وجود این امیدواری مبلغ مسیحی افغان تصور نمی شود آقای اشرف غنی احمدزی تلاش هایی در زمینه آزادی های مذهبی داشته باشد. او در چند ماه اخیر تلاش های زیادی انجام داده تا خود را به عنوان یک مسلمان سرسخت معرفی کند و حتا در سفرهای رسمی نیز بصورت عمد با خود تسبیح برده و آن را مقابل دوربین خبرنگاران برجسته ساخته است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


57 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > امیدواری مسیحیان افغانستان به بهتر شدن حقوق آنان در حکومت جدید

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • به افغا نستان آمده میتوانید به شرطی که طالبان کرام را بدگویی نکنید چون غنی خودش طالب است .

 • آقای بی نام! دلایل و اسناد طالب بودن اشرف غنی را لطفا یک به یک بنویس که ما هم قبول کنیم. و گرنه سخن زدن و تهمت زدن در این ملک مفت است مصرف پول کار نودارد. چرا عده ای کم عقل به مجردی که کسی را دیدند که پشتو حرف می زند او را دفعتا" طالب می خوانند؟ آیا طالبان که در بدخشان بک گاوها تجاوز جنسی نمودند هم پشتون بودند. انها که تاجک بودند.

 • امید است که هدف کابل پرس صادقانه باشد از نشر این مطلب،
  نه اینکه غیرمستقم تبلیغ علیه مسیحی بودن این زن!
  سؤتفاهم نشود، بنده نه طرفدار این دولت دستنشانده ام نه مقصدم
  دفاع از خانم رولا ست.

 • اگر مسیحی ها می تواند میلیون ها مسلمان را در کشور هایشان جا بدهند و مثل یک انسان از انها حمایت کنند ما مسلمانان چرا نمی توانیم افغانهای مسیحی را بگذاریم که آرام زندگی کنند .... مگر ما فقط مسلمان استیم و انسان نیستیم و جالب این است که وقتی که یک طالب به خاطر مسیحی ها خود را می کشد باز ما همه داد و بی داد می کنیم که طالب خر است و وحشی است و باز وقتی که کسی می خواهد با مسیحی دوست باشد نیز ما داد بی داد می کنیم ... در حقیقت ما فقط انتقاد کردن را یاد داریم و یاد گرفتیم که باید مردم را توهین کنیم ...

 • افسوس به وجدان و نظر این نویسنده صد افسوس این چقدر ضعیف الایمان است بهتان که بالای خانم رولا کرده ان را به جا بګذارید به نظر میاید که نویسنده بالای ایمان خویش باور ندارد تا با رعایت حقوق مذاهب دیګر شاید اینها به انها بپیوندد، اګر چی دراسلام باید به حقوق تمام مذاهب قایل باشیم و انها میتواند تا در جامعه که خوش داشته باشد زندګی کند ولی مسلمانان باید بکوشد تا انهارا متآثر کند. ودیګر این که مسلمانان میتواند در جامعه انها ذندګی کند فلیهذا چرا انها تواند در جامعه مسلمانان ولو که هرمملکت باشد زندګی کرده نتواند.
  معقوله است که میګوید خانه خود نګاه کن همسایه را دزد نګیرږ

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.