کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > بروسلی هزاره از رویای خود در جهان هنر می نویسد!

بروسلی هزاره از رویای خود در جهان هنر می نویسد!

سه شنبه 9 دسامبر 2014, بوسيله‌ى بروس هزاره

اشاره: در چند روز گذشته رسانه های مختلف داخلی و بین المللی عکس ها و تصاویری از ابوالفضل عباس شکوری که خود را بروسلی هزاره می نامد منتشر کرده اند. او خود درباره آرزو و رویای خود در دنیای هنر می نویسد که در این صفحه نوشته او را می خوانید.

بروس مردی که قصه ی خاص و عام در دنیای هنر است و رویای هر رزمنده ای در راه هنر شده است. او تنها کسی است که الگویی از شجاعت، زیبایی، ورزش و هنر است. هرگاه نامی از بروس برده شود، نا خود آگاه شجاعت و بزرگی در وجود هر علاقه مند نقش می بندد و اژدهای مردانگی را به صحنه ی وجود می کشاند.

بروس، تنها اسطوره ی تکرار نشدنی شده است که بسیاری ها خواستند مانند او باشد. کسی خواست مثل او قوی و شجاع باشد و مانند یک ستاره نقش بازی کند، کسی خواست مثل او مبارز باشد و کسی خواست چون او شخصیت و کرکتر داشته باشد.

اما من؛ او تنها کسی بود که قهرمان دوره ی کودکی ام شد و دنیای کودکانه ام را در دنیای پر جذبه ی خود، فرو برد. مانند او بودن رویای من شد. و تا امروز برای رسیدن به او، به افتخار، نامم را بروس هزاره انتخاب کردم و مسیر زندگی را به سوی اوراست کرده ام، شاید بروسلی شده نتوانم اما تا زنده باشم به راه او و دنبال او میروم.
رویای من با فلم مردی به نام بروسلی بر دنیایم نقش بست. او در آن فلم، نقش کامل یک همدم واقعی را بازی می کرد که معنا بخش لحظه های من شد. آن فلم با تمام معنا مشوق من شد، و شخصیت بروسلی را به عنوان یک راه حقیقی برایم معرفی کرد. بعد از آن؛ از همه چیز گذشته، کوشش کردم تا ورزش کنم، مثل او عمل (اکت) کنم، شخصیتم مانند او باشد و . . . که حتا نانچوکو را از فلم های او آموختم.

با تشویق پدرمهربانم در سن چهارده سالگی رو به ورزش "گونگفو توآ" آرودم. تا شانزده سالگی، ادامه دادم؛ اما بنابر مشکلات زیاد اقتصادی از ادامه دادن ورزش زیر نظر مربی، باز ماندم. بخاطر شوق زیاد،اما به تنهایی بدون کدام مربی، همیشه ورزش میکردم که تا سن بیست سالگی ام این کارم ادامه داشت. بعد از آن مدت یک سال ورزش جمناستیک را پیش بردم. و حالا مدت چهار ماه میشود که در رشته ووشو "گونگفو چینی" به تمرین می پردازم که در اولین دور از مسابقات ولایت کابل قهرمان وزن خود شدم.

من هدف ام را ادامه میدهم همین که مثل او مرد(بروسلی) ورزش کنم، شجاع، قهرمان در دنیای هنر و در تمام عرصه های زندگی ام، برای نسل بعد از خودم اسطوره ی ماندگار و یک الگو، مانند بروسلی باشم. این گونه بروسلی را جاویدان بسازم و برای خودم و مردمم بروسلی ثانی باشم.

(ابوالفضل عباس شکوری)

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


86 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > بروسلی هزاره از رویای خود در جهان هنر می نویسد!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • افتخار دارم بلي پدر مادر كار موشه نا ديره

 • صمد آغا از انگشت خود غافل مباش!

 • سلام به تمام بیننده گان کابل پرس :
  من به وجود این مرد جوان افتخار میکنم .
  و از تمام کسانیکه قدرت کمک کردن را دارد تقاضا مندم .
  که برای این پسرجوان که بنام بروس هزاره مشهور شده است کمک نمایند .
  کاش میتوانستم تا برای این قسم آدمها کمک بتوانم .
  تا برای سرزمین غمدیده ما الگو خوبی باشه .
  تا نسل بعدی ما بروس افغانی ها شود .
  از خداوند منان میخواهم تا برای پدر این مرد شفا عاجل مرحمت فرماید .
  تا در مسابقات تشریف برده از نزدیک قدرت پسرش را بیبند .
  دوستان که در این صفحه برای این موضوع پیام میمانین .
  لطفا برای صحتمندی پدرش دعا نمائید .

 • آیا یک کم ذره عقل و منطق دارید؟
  چهره یک آدم که شباهت به یک نفر دیگر داشت، این بدان معنی نیست که او حتماً همان شخص باشد و سبب افتخار مردم باشد.
  آیا میدانید که در امریکا و دیگر نقاط جهان، هر سال به مناسبت درگذشت الویس پریسلی و مایکل جکسن، هزاران نفر خود را هم شکل آنها میسازند و مثل آنها آواز میخوانند.آیا همه این ها مایکل جکسن و الویس پریسلی هستند؟ آیا همه این ها سبب افتخار امریکا هستند؟
  چند روز پیش یک دانشمند رشته بیولوژی و کاشف (دی،ان،ای) در امریکا جایزه نوبل خود را ،نظر به مشکلات اقتصای ،مورد حراجی قرار داد.
  یک ملیاردر روسی آن را چند میلیون دالر خرید و دوباره آن را به صاحب اصلی آن تحفه داد.
  او میدانست که با خرید این مدال او دانشمند نمیشود، اما با این کار خویش میتواند مشکلات اقتصادی یک دانشمند را رفع کند.
  بناً پیش ازین که راجع به یک چیز نظریات خویش را بنویسید، درک داشته باشید، منطق داشته باشید، جهان بینی داشته باشید، از جهان با خبر باشید و خود را رسوای جهان نسازید.

 • دوستان در سر زمینی مانند افغانستان این جور هنر ها این چنین اشخاص اگر هم پیدا بشه کم اند اما اگر دولتی باشد با منافع مردم با هنر با مردم بتوانند همچون جوان که مثل ستاره می درخشد نباید نا دیده گرفت و انجا مردمان زیاد هستند که بتواند منا فع یک تعداد باشد و بتواند به این جوان نازنین کمک نمایند اما افسوس که همچون ادمی حسابی انجا نیست ، دوستان همیشه تبعیض وجود دارد که اونو هراره هستند یعنی چه ؟ اگر اشخاص دگیر همچون عملی را انجام میداد همچون حرف میزد ؟ نه ، من خودم به وجود این جوان افتخار میکنم ،اگر افغان ها کمی غیرت که میداشنتد ماننند یک ستاره که بتوانند نور رزمی همچو بروسلی را در هنر هفتم نگه دارند واقیعآ جای افتخار است ، جوان افغان به به وجود نازنین تو افتخار میکنم از راه دور به وجود ت افتخار و برایت درود می فرستم در هنرت موفق و شاد و سالم باشی .

 • بروید انتحار کنید که بهشت از ان شماست! هر کس خود را انتحار بدهد در بهشت حضرت عثمان به او بجی بجی طلا میدهد.
  پامیدن؟

 • آیا هم قواره بودن با یک شخص افتخار است؟ آیا کاپی خواندن یک خواننده افتخار است؟ آیا اکت یک هنرمند سینما را کردن افتخار است؟
  انسان زمانی میتواند افتخار کند که در عرصه های مختلف علمی و سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و کلتوری دست آورد هایی داشته باشد، که باعث تعجب و حیرت دیگران شده واو را مورد ستایش،بخاطر دست آورد هایش، قرار دهند، نه بخاطر کپی کردن آن.
  درینجا مسًله هزاره بودن و غیر هزاره بودن مورد مطرح نیست. حتی هنرمندان مختلف افغانستان که کاپی های هندی را خواندند و یا کاپی خواندن های یکدیگر را خواندند، مورد قبول من واقع نیست.
  هر مرد و زن،مرد و زن واقعی خود باشد، نه کاپی دیگران.

 • در افغانستان این انتحاری ها هستند که باعث حیرت جهانیان میشوند. زنده باد افغان! زنده باد انتحار.
  هیچ کس در دنیا مثل افغانها انتحار نمیتواند!

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.