صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > اسناد تحصیلی ساختگی محمد قسیم لودین تایید شده توسط برادر ایشان جاوید لودین

اسناد تحصیلی ساختگی محمد قسیم لودین تایید شده توسط برادر ایشان جاوید لودین

در مافیای کرزی بیشتر پست های دولتی به همین شکل با رابطه و زد و بند بین مقامات، از میان خانواده، خویشاوندان و دوستان آنان تقسیم می شود.
کابل پرس
دوشنبه 9 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

کابل پرس?: این اسناد را یکی از خوانندگان کابل پرس ارسال کرده و طوری که نشان می دهد، قسیم لودین معاون اداره عالی نظارت بر تطبیق راهبرد مبارزه با فساد اداری، برادر جاوید لودین (رییس پیشین دفتر حامد کرزی و سخنگوی وی که فعلا سفیر افغانستان در کاناداست،) دارای مدارک تحصیلی از لیسه گروه محاذ ملی در پاکستان، یک دوره آموزشی کوتاه مدت در موسسه ای آموزشی بنام عباسین در پاکستان و سند ماستری از یک دانشگاه در کاناداست.

در این اسناد همچنین نشان داده می شود که سفارت افغانستان در کانادا، اسناد ایشان را تایید کرده و بر اساس تایید سفارت کانادا، محمد قسیم لودین، توانسته است، آسان تر و البته با زد و بند و رابطه، در پست مهم دولتی مقرر شود. وزارت تحصیلات عالی افغانستان اعلام کرده است که اسناد تحصیلی ایشان با معیارهای این وزارتخانه برابر نیست و سفارت افغانستان در کانادا، بر اساس معیارهای لازم این اسناد را تایید نکرده است.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • bade bakaloriya lesaans ast ke bayad az kodam faculte bashadwa bad az aan masteri agar ham een asnad dorost bashad baz ham aan sanade lesans kambood ast

  ok

 • به چند جای دنیا است که این اشیا مانند لایسنس موتر وانی - داخلی و بین المللی , کارت های فاکولته های جهانی - بین المللی , اسناد و مدارک مانند شهادتنامه های فاکولته های معتبر دنیا مانند اوکسفورد و غیره و یا سند مردن و یا تزکره های هر کشور دنیا و یا عقد نامه و یا هر چیزی که شما خواسته باشید مانند پاسپورت های لایزری و یا پاسپورت های که عکسش مانند چهر شما باشد و یا هر سند و مدرکی که خواسته باشید در این ادرس ها به اسانی ظرف یک یا دو ساعت برای شما در بدل پولی ناچیزی مهیا میگردد .

  1/ بنگ کاک - تایلند : کوسن رود نزدیک سنم لوونگ .
  2/ بنگ کاک - تایلند :مقابل جنرال پوست افیس کوچه پاکستانی ها .
  3/ کراچی - پاکستان : بنس رود - قسمت مترجمین
  4/ استانبول - ترکیه : نزدیک مسجد سلطان احمد . اده توریست ها .
  5/ اتن - یونان : اتیکه پارک

  جا های دیگر نیز میباشد ولی این ادرس ها جای عمده فروشی این اشیا است .

  موفق باشید .

 • بادرود

  بنظر من امروز آدم ها هم جعلی شده چطور می شود که یک ملیارد مسلماتن جعلی الله جعلی را تا به حالا هم کسی متوجه نمیشود.

  هم میهنان این تلویزیون میخواهد که تنبان اسلام کثیف را بکشد تا مردم افغانستان و ایران و تاجک از شر این استعمار سوسمار خواران تاریخ نجات یابند.به دقت گوش کنید؟

  http://www.jahantv.com/e2.htm

 • اسنادچعلی ره اوطرف بان که جاوید جان کل فامیل لودینه کانادا برده. دوستی قصه می کرد که بین افغانهای کانادا شایع است که سفیر جدید به بهانه های مختلف برای فامیلهای خود ویزه کانادا ره میگیره. یک روز به بهانه شیرینی خوری زن نَوَکی، یک روز به بهانه طوی. مقصد دیوانه و هوشیار خوده کانادا رسانده. بعد از مدتی هم همراه موتر دیپلوماتیک سفارت کل شانه به دفتر مهاجرت روان میکنه که تقاضای پناهندگی کنند. ( با معذرت ) کدام نَری هم پیدا نمی شه که ازش پرسان کنه که او جوان خام و تازه به دوران رسیده چرا همرای آبروی یک کشور .....

  با تآسف، اینه یک دستاورد کلان سفیر ما در کشوری چون کانادا. همو مردم کانادا چی خواد گفتن؟؟؟

  • محترم یک افغان !

   شما مطمین باشید که مردم کانادا حساب افغان خوب و بد را دارند و برای فهمیدن این مسله در حدود زیاد تر از صد نفر عسکر خود را کشته داده اند . از صد نفر عسکر زیاد تر از چهل و پنج نفر ان عسکر " قوای کار " بودند که مکتب و شفا خانه و سرک میساتختند و باقی داکتر و نفرات کمک های اولیه و عسکر بودند . سفرای افغانستان به خاطری فقر شخصیت اکثر از در اوتاوا و تورنتو مورد سوال و جواب های گوناگون قرار گرفته اند . زن سفیر قبلی " صمد " با خانواده سفیر اسرایل دوستی نموده بود و یا به دام دوستی انها افتاده بود . بهر حال مردم کانادا به مردم افغانستان منحیث مردم غیور و تسخیر ناشدنی و مهمان نواز و احترام زیاد دارند .

 • Salam brother.

  Sorry that I can’t write in Dari, it just because I don’t have dari fonts in my kayboard.

  I just want to let you know that writing these kind of things will bring you down. based on the following reasons.
  1: Calling Mr ludin’s certificate forjed, without explaining why.
  2: You think without having bachelor degree it is impossible to do Master’s,which is totally wrong. For you information I should tell you that there are many master’s degree courses that can be done without having bachelor, as long as you have enough experience of the feild.
  3:You think certificates from Pakistani based schools shouldn’t be accepted in Afghanistan, which is again wring and funny.

  Bear in mind that we have good number of people in our ministry of higher education who aren’t aware of educational standards.

 • mr sameer :

  would you please inform us about your self education . thanks .

  • Salam,

   I have two bachelors and one masters.
   Anything else you have in head?

  • sameer !

   don’t ever start talking to me or an afghan with SALAM & ALIK . be DARI & AFGHAN , iam sure your an afghan and where are you living in this moment .

  • I have 3 maters. One from Pakistan and the 2 other from Pakistan too

  • Salam & alaik

   I think u r right bro. thanks for reminding. I’m in UK. Plz
   don’t mind if I tell u:
   1.
   Plz don’t hide behind the bushes, let us know of your name’ it is unpleasent to talk with anonymous people.

   2.
   Plz greet someone befor you talk to him/her with salam alaik or at least salam.

   Thanks

  • sameer !

   you have to find out an alternative for starting of your face to face or behind the phone conversation to same one special an afghan in stead of SALAM SALAM . by the way my name is hide it in those number and words that you saw in top of this answer post . also those graduated in these days world called educated labor who fixed by government of European and American country to society fields , and they never ever gonna take them self out of those system till end of there life . that this also against LAW of freedom or afghan and Afghanistan .

 • قاضی شینواری به پس خانه مسجد ها و به کوته اخوند ها درس فق و منیه و مشکات را خوانده . وقتی به وطیفه مقرر شد سر میز خود یک ( درنه ) به سایز یک و نیم متر و یری 40 سانتی متر برای درنه زدن به کون مردم گذاشته بود . معیا ر تقرر به مسند سفیر و یا وزیر و یا پوست های حساسی دولتی که با مسایل داغ اقتصادی و سیاسی و یا مذهبی و یا فرهنگی کشور معامله میکنند باید حد اقل در سطح داکتریت در شغل ان شخص باشد . لودین و یا گل اغا شیرزوی ویا احمد ضیا مسعود و یا ملا قسیم فهیم و یا عبدالله عبدالله کمپودر کلینیک چشم چطور و چگونه به رهبری مردم افغانستان رسیده اند ؟ سی آی ای وقتی یک پکشور را میخواهد بدون فیر یگ گلوله تسخیر کند رهبران مجهول الهویه و یا بی سواد و یا نوکر منش را به سرداری ان قوم منخب میکنند و از جانب دیگر از دین و مکذهب استفاده نموده اخوند های چند پدره را پیش میاندازند تا قیضه بر دهان مردم بی سواد و احمق بیاندازند . سی از جنگ گذشته است و مردم افغانستان بیدار شده اند . و این خر خر و خر سواری این اخوند ها و این بی سواد نی که بر قبرغه مردم نشسته اند دیگر ادامه نخواهد کرد . این شخص ار عکسش معلوم است که باید شاگرد منتو فروشی در سر پل باغ عمومی میبود .

 • مسئله غصب و تصرف عدوانی زمین ها و املاک شخصی هزاره ها را در زمان عبدالرحمن جابر، هم از منظر حقوق مدنی و هم از نگاه احکام اسلامی، میتوان به بحث کشید
  اما از نگاه اسلام، تصرف در اموال و املاک مسلمین بدون اجازه و رضایت آنان یک عمل غیر اسلامی است که شرع مبین، مسلمانان را از ارتکاب آن شدیدا منع نموده است چه رسد به آنکه این تصرف منجر به زور و جبر و حتی کشتن مسلمانانی که صاحب مال و املاک هستند، گردد . اگر احیانا کسی و یا کسانی برای تصرف مال مردم به زور متوسل شده و حتی دست به قتل و کشتار زده اند، مشمول این حکم صریح قرآن کریم میگردد که خداوند در آیه 93 سوره نساء با صراحت میفرماید : وَمَن يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا . هر كس عمدا مؤمنى را بكشد كيفرش دوزخ است كه در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم مى‏گيرد و لعنتش مى‏كند و عذابى بزرگ برايش آماده ساخته است" . در آیه 32 سوره مبارکه مائده ، کشتن یک نفر بدون موجب مانند قتل همه بشریت است،"من قتل نفساٌبغیر نفسً اوفسادفی الارض فکانما قتل الناس جمیعاً..." هرکی بکشد کسی رابغیر عوض وبغیر فساد پس چنان است که کشته است همه مردمان را یکجا ".

  در احادیث شریف نیز مسلمان را از غصب اموال و املاک سایر مسلمانان برحذر داشته است : قال رسول الله(ص)"الناس مسلطون علی اموالهم . مردم بر دارائی های خود تسلط دارند" . قال رسول الله(ص): "المسلم أخوا المسلم لیحل ماله الا عن طیب نفس منه . مسلمان برادر مسلمان است؛ (و تصرف در) مال او حلال نیست مگر از روی رضایت قلبی او". در اصول کافی آمده است که : "حلال محمد حلال ابداً الى يوم القيامة و حرامه حرام ابداً الى يوم القيامة، لايكون غيره و لايجئ غيره. حلال محمد همیشه تا روز قیامت حلال است و حرامش همیشه تا روز قیامت حرام است، غیر از حکم او حکم نیست و جز او پیغمبری نیاید"17. در اسلام هرگونه تصرف در اموال و دارايي ‌ها بايد بر اساس حق و عدالت و بر مبنايي صحيح صورت گيرد و هرچه به غير از اين باشد، حرام و باطل است : در قرآن‌ كريم آياتي وجود دارد كه دلالت بر «حرمت اكل مال به باطل» مي‌نمايد در آیه 29 سوره مبارکه نساء خداوند میفرماید :" يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَأْكُلُواْ أَمْوَالَكُمْ بَيْنَكُمْ بِالْبَاطِلِ إِلاَّ أَن تَكُونَ تِجَارَةً عَن تَرَاضٍ مِّنكُمْ وَلاَ تَقْتُلُواْ أَنفُسَكُمْ إِنَّ اللّهَ كَانَ بِكُمْ رَحِيمًا" اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد اموال همديگر را به ناروا مخوريد مگر آنكه داد و ستدى با تراضى يكديگر از شما [انجام گرفته] باشد و خودتان را مكشيد زيرا خدا همواره با شما مهربان است ". در آيه 188 سوره بقره نیز آمده است: «ولا تأكلوا أموالكم بينكم بالباطل»..مفردات اين آيات به خصوص‌ دو واژه «أكل» و«باطل» نيازمند توضيحات زير است: در مورد واژه «أكل» بعضي از محققان نوشته‌اند: «منظور از «أكل»، خوردن و فرو دادن لقمه و يا مطلق خوردن نيست كه معناي لغوي اين كلمه است. مقصود برحسب آنچه مفسران گفته‌اند، مطلق تصرف است نه خصوص خوردن. به نظر اين جانب مقصود خصوص تصرف حقيقي هم نيست بلكه معنايي مورد نظر است كه شامل تصرفات اعتباري (تصرفات حقوقي) يعني تملك و تصاحب هم مي‌شود. البته علاوه بر تصرفات اعتباري مانند بيع و صلح، ترتيب اثر عملي دادن به آن‌ها را شامل است. معناي كلمه خوردن در مثل‎‏: مال مردم خوردن يا ربا خور و نظير اين‌ها هم همين معنا است»18..در مورد واژه «باطل» هم گفته شده است: «هرچيزي كه حق نباشد باطل خواهد بود»19. http://www.afghanistan.fi/kanu...

 • کارمندان وزارت معارف ازین نوع اشخاص پر است.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس