کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > چرا زدنک زمان بیکار است

چرا زدنک زمان بیکار است

جمعه 12 سپتامبر 2008, بوسيله‌ى علی جواد دهقان

وقتی که زدنک زمان پیشنهاد مربیگری در ستاره سرخ بلگراد را پذیرفت شاید او فکر می کرد که سرانجام بتواند این شانس را بدست آورد که یک افتخار باشگاهی را پس از سالها بدست آورد. مرد پراگی انتظار داشت که در فوتبال صربستان انقلابی ایجاد کند ولی متاسفانه جریان آنگونه که او می خواست پیش نرفت.

زدنک دو ماه بعد از حضور در ستاره سرخ مجبور به ترک آن تیم شد. او در این مدت به همراه ستاره سرخ از بازیهای یوفا حذف شد و در بازیهای داخلی صربستان در مجموع سه بازی توانست یک امتیاز را کسب کند، نتیجه ای واقعاً تأسف بار.

براستی که این عملکرد برای مردی که چندی پیش در ایتالیا برای خودش برو و بیایی داشت وحشتناک است ولی از یک منظر دیگر اگر به اتفاقات نگاهی بیندازیم می توانیم بپذیریم که او علیرغم اینکه پیشنهاد هدایت ستاره سرخ را پذیرفت ولی بعضی مسایل خارج از کنترل او بود.

ویوسلاف دراگوویچ نایب رئیس باشگاه در زمان اخراج زدنک زمان از باشگاه ستاره سرخ اینچنین ادعا کرد: او بهترین مربی ای است که این باشگاه داشته است و طبق توافق دوطرفه این قرارداد به پایان رسیده است.

این صحبتها در حالی است که باشگاه پیش از آغاز همکاری با زدنک 14 بازیکن جدید را به خدمت گرفته بود و این برای یک مربی تازه وارد بسیار سخت می نماید.

مرد پرآوازه سابق که به استفاده از سیستم 3ـ3ـ4 شهره است اکنون باید در پی کسب مربیگری در یک تیم دیگر باشد. اما نگاه انداختن به نیمکتهای مربیگری در لیگ ایتالیا شاید دور از ذهن باشد، هر چند که او گذشته ای درخشان در آنجا داشته باشد. اکنون کمتر تیمی در ایتالیا شاید پیدا شود که به زمان و سیستم مورد علاقه اش توجهی نشان بدهد، سیستمی بر پایه جنگندگی و تهاجم ولی بدون دستاورد در چند سال اخیر.

او عاشق فوتبال تهاجمی است و از این نظر در میان هم صنفی های خود بی نظیر است ولی متاسفانه باید به این حقیقت اشاره داشت که در یک دهه گذشته این سیستم او به خوبی نتیجه نداده است. از سویی دیگر بازنشستگی او نیز ناراحت کننده است.

بنابراین باید برای او جایی ورای فوتبال ایتالیا پیدا کرد، نیمکتی در خارج از ایتالیا. بدبین هم نباید بود، حتی اگر زمان از لیگ نه چندان مطرح صربستان اخراج شده باشد. اکنون که دیگر فوتبال ایتالیا و او به همدیگر نیازی احساس نمی کنند شاید امیدوار بود مربی دوست داشتنی فوتبال پیشنهادی از لیگ برتر انگلستان دریافت کند و راهی تیمی همچون نیوکاسل شود. نیوکاسل، تیم بخت برگشته ای که چندی است در پی مربی ایده آل خود می گردد. کلاغهای انگلیسی همین چند روز پیش مربی نامدار خود کوین کیگان را در حالی از کار برکنار کردند که موجی از ناراحتی را در میان هواداران در پی داشت. شاید که زدنک مرد ایده آل نیوکاسلی ها باشد. شاید!

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > چرا زدنک زمان بیکار است

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.