صفحه نخست > دیدگاه > بیاد روزنامه نگاران جانباخته پاریسی، شمع روشن کنیم

بیاد روزنامه نگاران جانباخته پاریسی، شمع روشن کنیم

با این اوضاع و احوال، تشخیص یک« داعشی» و یک « مسلمان عادی» کم کم برای ملل و دولتهای اروپایی و امریکا،دشوار میشود
الف . جوانشير
چهار شنبه 7 جنوری 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

آیینی که ۱۴۰۰ سال قبل با غارت اموال و مواشی و راهزنی های متواتر، چندین قبیله عرب را متحد ساخت و زنان را جزو مایملک مردان حساب کرد؛ در جهان معاصر از طریق کشتار، سلب آزادی بیان، به زندان بردن مخالفان و گروگانگیری، فقط ابراز حضور میکند.

تروریست های اسلامی، ساعاتی پیش، نشریه طنز و کاریکاتور شارلی ابدو را در پاریس هدف گرفتند و بیش از دوازده تن به شمول چند روزنامه نگار را کشتند!
تروریست ها ی سیاه پوش نقابدار زمانی وارد دفتر مجله شدند که هیات دبیران جلسه داشت؛ اسلامگرایان تروریست درین حمله، دبیر مجله و سه تن کارتونیست نامداررا از پای در آوردند.
آدمکشان اسلامی هنگام کشتارروزنامه نگاران و حین فراربانگ میزدند: « الله اکبر» « انتقام محمد، گرفته شد»!

هفته نامه معروف«شارلی ابدو » همان رسانه ایست که در سال ۲۰۱۱ کاریکاتوری از پیامبر اسلام منتشر کرد!

شوخی ، سرگرمی، هزل وهجو، طبیعتا، روش کاری یک نشریهء طنزی می باشد؛ بدون تعریض و انتقاد ، یک نشریه فکاهی، هویت وخوانندگان خود را از دست میدهد !
فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، کمی پس از حمله به دفتر «شارلی ابدو» رفته و این تهاجم را “توحش شدید” دانسته است!

آقای اولاند گفت که« دولت فرانسه حقوق و آزادی‌های روزنامه‌نگاران را حفظ می‌کند».
شارلی ابدو، اخیرا کاریکاتوری از ابوبکربغدادی، رهبر داعشیان نیز منتشر ساخته بود!
****
با این اوضاع و احوال، تشخیص یک« داعشی» و یک « مسلمان عادی» کم کم برای ملل و دولتهای اروپایی و امریکا دشوار می شود.
دین اسلام در روزگاران متاخر، به بحران هویت و انطباق با جهان معاصر مواجه بوده است.
آیینی که ۱۴۰۰ سال قبل با غارت اموال و مواشی و راهزنی های متواتر، چندین قبیله عرب را متحد ساخت و زنان را جزو مایملک مردان حساب کرد؛ در جهان معاصر از طریق کشتار، سلب آزادی بیان، به زندان بردن مخالفان و گروگانگیری، فقط ابراز حضور میکند.
اسلام، کیش جمعیت های بیسواد است؛ طالبان، داعش و بوکوحرام، سربازان انتحاری خود را از میان بیسوادان یا طلاب مدارس ابتدایی « قرآن اموزی» برمی گزینند.

کشتار وحشیانه روزنامه نگاران فرانسه، بسیار دردناک است. هرکس که وجدان پاکیزه دارد، باید بیاد این ازدست رفته گان آزاداندیش و بیگناه ، شمعی بر افروزد.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • کی به خبرنگاران حق داده است که تحت نام آزادی بیان، به مقدسات مردم توهین نمایند؟؟؟؟

  repondre message

 • برای مسلمانان همیشه این دغدغه وجودداشته که کسی به اسلام توهین نکند و به مقدسات اسلام توهین نکند. سوال اینجاست که چرا چنین دغدغۀ وجودارد؟ جواب این سوال بسیار ساده است:
  ولي قبل از اينكه فلسفه توهين به اسلام را باز كنيم لازم می افتد تااز نظر تاريخي كمي به گذشته تر نگاه كنیم تا ببينيم توهين به مقدسات از چه زماني در اسلام مطرح بوده است . در زمان خود محمد بسياري ترور ميشده اند صرفا به اين دليل كه بر ضد محمد صحبت ميكرده اند . بسياري از شاعران هم دوره با محمد به دستور او كشته شدند صرفاً به اين دليل كه در اشعارشان بر ضد محمد صحبت كرده بودند .
  از جمله اين شاعران ميتوان كعب ابن اشرف را نام برد كه به دستور شخص محمد ترور ميشود در حالي كه تنها گناهش هجو كردن محمد بوده است . .
  اين تهديدها خصوصا زماني كه اعمال منافی اخلاق از طرف محمد و پيروانش پيش مي آمده شدت بيشتري پيدا ميكرده اند . از جمله ميتوان به سوره احزاب زماني كه بحث رسوايي محمد در زمينه ارتباط با زن پسر خوانده اش پيش آمده بوده يا سوره نور زماني كه عايشه با آن جوان عرب شبی تنها در بیابان با هم خلوت کرده بودند و آبروي پيامبر خدا در خطر بوده اشاره كرد .
  در زمان خلفا و بعد از آن هم پيوسته عده اي جانشان را از دست ميداده اند صرفاً به اين دليل كه به مقدسات اسلام توهين كرده اند . ما در طول تاريخ چه بسيار حلاج ها داشته ايم كه صرفاً به دليل توهين به كيان و تقدس نداشته اسلام سرشان بالاي دار رفته است. .
  حالا هم كه به واسطه پيشرفت تكنولوژي امكان گفتگو از راه دور و بدون رويارويي فراهم هست و ديگر دست مسلمانهای تقدس پرست به منتقدین نميرسد باز اين بحث توهين به مقدسات ورد زبان مسلمانهاست . تا ميخواهی كمي از افتضاحات اين دين صحبت كني فوراً داد و فريادشان بلند ميشود كه بيائيد ببينيد به اسلام توهين ميكنند . اينها يهودي هستند، مسیحی هستند وچنین وچنان هستند و ميخواهند اسلام را خراب كنند .
  وقتي با هزار تا دليل و مدرك ثابت ميكني كه محمد هرزه و جنايتكاري بيشتر نبوده و جز قتل و کشتار ورهزنی و چورو چپاول وبه غنیمت گرفتن زنان سر زمین های فتح شده و رسيدگي به شكم و زير شكم خود رسالت ديگري بر روي زمين نداشته است فوراً صداي مسلمانان بلند ميشود كه اي واي به مقدسات توهين كرده اند . در واقع با داد و فرياد ميخواهند براي اين دين تقدس بخرند . تقدسي كه هيچوقت نداشته است . تقدس به معني پاكي مفهومي است كه با پشتوانه ارزشهاي فرهنگي و معنوي مردمي كه آن دين را ساخته اند وارد آن ميشود . اسلام از آنجا كه بر پايه توحش و بربريت بنا شده چنين مفهومي را ذاتاً در خود ندارد . بنابراين هميشه براي بدست آوردن تقدس در حال جنگ و ستيز بوده است . شما پيروان هيچ ديني را نميبينيد كه براي توهين شدن به مقدسات اينقدر گلوي خود را پاره كرده باشند، به ترور متوسل شده باشند،کشتن دگر اندیشان را فرض پنداشته باشند.
  ولي مسلمانها چه دارند ؟ به چه چيز محمد ميخواهند افتخار كنند ؟ به زن بارگي او كه در اواخر عمرش تازه به اين فكر افتاده بوده كه به دختربچه هاي خردسالي مثل عايشه سکس کند. جنايات او كه تنها در جهت تجاوز به حقوق انسانها بوده و در عمل رئيس عده اي راهزن شده بوده كه به هر دسته و گروهي كه در اطرافش بوده به بهانه جهاد در راه خدا حمله ميكرده اند ؟ يا قرآن كه به صحبت هاي يك بيماري ساديسمي و ناخوش بيشتر ميماند تا كلام موجودي برتر. چه چيز قابل احترامي در اسلام وجود دارد كه مسلمانان توقع دارند ديگران به آن احترام بگذارند ؟ . محمد چه گفته جز اينکه بكشيد، ببريد، بزنيد، به غنیمت بگیرید، اگر کشته شدید جای تان در بهشت است و از سکس با حوریان فراخ چشم وهمیشه باکره لذت می برید. واقعاً اين دين خود سراسر داراي مفاهيميست كه توهين به ارزش هاي انساني ميباشدو همين آن را ناپاك و غير مقدس ساخته است.

  repondre message

 • شباهت های اسلام و سرطان
  mokhleaks.blogspot.com

  اسلام و سرطان چشمگیری با هم دارند: - هر دو از بزرگ ترین عوامل مرگ و میر انسان هستند : سرطان دومین عامل مرگ و میر ناشی از بیماری است. اسلام اولین عامل مرگ و میر ناشی از عملیات تروریستی است - هر دو به نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم بندی می شوند: سرطان های خوش خیم باعث مرگ شما نمی شوند فقط باعث هراس فراوان می شوند. اسلام خوش خیم هم فقط باعث هراس از آتش الله و زحمت دیگران می شود اما مرگبار نیست. اما شوربختانه در دنیای امروز بیشتر انواع اسلام از نوع بدخیم هستند. این نوع اسلام بسیار مهلک است وخطرناک ترین نمونه های آن را می توان نزد آخوندهای حاکم بر ایران، اعضای القاعده و داعش یافت. - اگر به اسلام یا سرطان مبتلا شدید درمان تان بسیار دشوار است: چه خوش خیم باشد و چه بدخیم هنوز داروی قاطعی برای درمان مبتلایان کشف نشده است. - نوع بدخیم معمولا وقتی تشخیص داده می شود که برای درمان بسیار دیر است: درست مثل غده های سرطانی، جرثومه های اسلامی (مثل حکومت خمینی، طالبان و القاعده) زمانی تشخیص داده می شوند که ریشه کن کردن آنها بسیار دشوار است. - بهترین راه پیشگری است: درست مانند سرطان که بهترین راه مقابله با آن پیشگیری از عوامل سرطان زاست، بهترین راه مقابله با اسلام هم پیشگری از گسترش آن است. به خصوص در سنین کودکی و محیط آموزشی و خانوادگی که فرد شانس بیشتری برای ابتلا به این ایدئولوژی خانمانسوز دارد. ----------------------- تقدیم به یاد و خاطره کارتونیست های نشریه شارلی ابدو که در برابر فاشیسم اسلامی سر تسلیم فرود نیاوردند و ایستاده مردند.

  repondre message

 • هر مذهبی وقتی تبدیل به قانون شوند، و خودش را به عنوان مرجع رفتار اجتماعی تحمیل کند، نهایتا به ترور می رسد و هیچ همخوانی با ارزشهای دموکراتیک و آزادی بیان نخواهد داشت.

  repondre message

 • عیسی و محمد پیامبران به اصطلاح ابراهیمی:
  عیسی هیچگاه شمشیر بدست نگرفت اما محمد در رختخواب هم با سلاح خوابید! خود مسیح هیج جنگ و جنایتی نکرد بلکه این امپراتوری رم باستان بود که با پذیرش مسیحیت وایجاد پایتخت کاتولیک در واتیکان رم و در قالب و لباس مسیحیت به کشور گشائی پرداخت! بقیه کشورهای مسیحی نیز دنباله روی از قدرت نمائی امپراتوری را انجام دادند ودر سایه کلیسا به کشور گشائی تا امریکا لاتین و آسیا و افریقا پرداختند.بگفته کارل مارکس ،مسیح یک انقلابی بزرگ بود که آنموقع جهان را متحول کرد اما اینکه پاپ ها وکاردینال ها بنام مسیح دکان و مغازه ای باز کردند هیچ ربطی به شخص مسیح ندارد!اسلام طبق متون قرآن و احادیث با رسیدن به قدرت به عنوان یک دین ظالم وخشن و جنگجو عرض وجود کرد.اسلام توسط محمد از همان آغاز یعنی پس از هجرت به مدینه با جنگ و خونریزی تولد یافت. محمد در چند جنگ شرکت کرده بود . شمشیر همواره در دست محمد بود.هیچ دینی مانند اسلام سیاسی ، نظامی و جنگ آفرین نبوده است و تا به امروز دنیای اسلام گرفتار جنگ هست. محمد روزی به بت خانه رفت و با تبر همه بت های کعبه را نابود کرد! اما وقتی خودش به قدرت رسید همه را مجبور به بیعت با اسلام کرد و در غیر آن صورت بایستی جزیه پرداخت می کردند و یا نابود می شدند.اسلام دین تسلیم هست و بس، اسلام در زبان عربی بر وزن افعال و تسلیم بر وزن تفعیل بکار گرفته شده است.

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس