صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > کدام یکی مرد ویژه است؟

کدام یکی مرد ویژه است؟

علی جواد دهقان
پنج شنبه 18 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مرد ویژه یا استثنایی لقب معروفی است که مورینیوی پرتغالی در بدو ورودش به انگلیس و پیوستن به باشگاه چلسی بر خود گذاشت و بدرستی نیز ثابت کرد که او مرد ویژه فوتبال انگلیس است. اما اکنون مرد ویژه در فوتبال ایتالیا کار می کند و با تیمی همچون اینتر و بازیکنان شبه یاغی اش سر و کله می زند. اگر منصف باشیم در حال حاضر در این تیم زلاتان ابراهیموویچ است که نسبت به تمام افراد حاضر در کلوپ اینتر احساس خاص بودن می کند و این همان چیزی است که خود مورینیو نیز آن را می داند. در بازی اینتر میلان مقابل پاناتینایکوس یونان که با نتیجه دو بر صفر به سود تیم ایتالیایی خاتمه یافت آدریانوی برزیلی بعد از مدتها توانست در تیم خود کاری بکند، اگرچه دیگر هموطن او یعنی مانسینی که تازه به جمع اینتریها پیوسته است نیز گل اول را زده بود. اما خوشحالی زایدالوصف مربی پرتغالی که بعد از گل دوم ابراهیموویچ را در آغوش خود پذیرفته بود دیدنی تر از همه چیز بود.

مورینیو درباره بازیکن نامدار سوئدی اش می گوید: من درباره او چیزهای زیادی شنیده بودم اما هنوز به قطعیت نرسیده بودم. من بازیکن موردنظرم را که برای تیم کار می کند و تاثیر شگفت انگیزی از خود بر جای می گذارد یافتم. اگر او این چنین بازی کند من نیاز ندارم که او گل بزند.

زلاتان ابراهیموویچ یا ایبرای اینتر در آتن و در خانه حریف بار دیگر توانایی های خودش را به اثبات رساند. ایبرا اگر در وضعیت آمادگی خود قرار داشته باشد مسلم است که مناسب ترین بازیکن برای کسب توپ طلا خواهد بود. درست است که زلاتان هم بعنوان یک بازیکن و هم یک انسان عادی نقاط ضعفی دارد ولی باید از سوی دیگر در نظر داشت که او هم در سری آ و هم در فوتبال جهان بی نظیر است.

زلاتان جزو کسانی است که با ورودشان در دو فصل پیش به باشگاه سرانجام طلسم بدبختی های اینترمیلان را که از سال 1989 میلادی مانع از قهرمانی شان در سری آ می شد به دور انداختند و اولین قهرمانی رسمی اینتر بر روی زمین چمن (جدا از قهرمانی اهدایی از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا بابت تخلفات یوونتوس) را برای موراتی به ارمغان آوردند. زلاتان و شرکا سال بعد نیز این قهرمانی را تکرار کردند. اگر نبود آن مصدومیت نابهنگام در اواخر فصل او می توانست علیرغم درخشش در کالچیو در بازیهای یورو 2008 نیز نقش مثمرثمر خود را برای تیم ملی سوئد بخوبی ایفا کند.

در سال گذشته زلاتان و مانچینی در میانه راه دچار مشکل نیز شده بودند و مربی علیرغم نقش موثر بازیکن سوئدی اش، دل خوشی از او نداشت ولی امسال یک مربی دیگر بر روی نیمکت اینتر نشسته است که به خوبی راه و رسم کار کردن با یاغی ها را بلد است و این مسئله را به خوبی در تیم بزرگی همچون چلسی نشان داد. مورینیو همان کسی است که در چلسی بازیکنان بزرگی همچون جان تری، دیدیه دروگبا، فرانک لمپارد و بسیاری دیگر را تحت سیطره خود داشت در حالی که بعضی از این بازیکنان در خلق و خوی یاغیگیری کمی از همتایانشان در اینتر نداشتند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس