صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > کرزی با اعضای خانواده اش به اتهام چپاول افغانستان، زد و بند با جنایتکاران و (…)

کرزی با اعضای خانواده اش به اتهام چپاول افغانستان، زد و بند با جنایتکاران و تجارت مواد مخدر باید بازداشت و محاکمه شوند

در تحقیقاتی که افسران آمریکایی مبارزه با فساد داشته اند، مدارک زیادی بدست آمده که حاکی از دست داشتن افراد درجه یک وابسته به حامد کرزی در این چپاول می باشد.
کابل پرس
پنج شنبه 12 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: عاملان اصلی چپاول و غارت دارایی های همگانی در ارگ ریاست جمهوری در هیات رییس جمهور و وزیر آسوده به کار خود مشغول اند. با گذشت زمان هر روز گزارش های تازه ای از فساد حاکم بر حکومت افغانستان در رسانه ها نشر شده و چهره ی حامد کرزی، کسی که مظلومانه ادعا می کند فقط پنجصد دالر آمریکایی در ماه معاش دارد، بیشتر از پیش افشا می شود.

تاکنون بیشتر رسانه های داخلی و بین المللی به وجود چپاولگران در اطراف حامد کرزی اشاره داشته اند و اکنون به وضوح روشن است که حامی اصلی فساد و چپاول در رژيم حامد کرزی شخص خود اوست. از چندی به اینسوست که حامد کرزی برای گسترش فساد و چپاول طرح افغانیزه کرده نهادهای های مختلف را پیش کشیده و در این افغانیزه کردن، اعضای حلقه ی مافیایی اوست که در نهادهای مختلف جابجا می شوند. مافیای حامد کرزی با مواد مخدر، طالبان و قبیله آمیختگی خاصی دارد. مافیا به همه جا دست انداخته است. از ارگ ریاست جمهوری تا وزارتخانه ها، تا پارلمان افغانستان و سیستم قضایی، نهادهای مالی، مراکزی که قراردادهای کلان با سازمان ها و کشورهای خارجی می بندند، کمیسیون های مختلف مانند کمیسیون انتخابات و کمیسیون تحکیم صلح و صد ها نهاد خرد و بزرگ در افغانستان که بر بخش های مختلف زندگی شهروندان افغانستان تاثیرگذار می باشند.

در تازه ترین گزارشی که در وال استریت جورنال نشر شده ، جزییات یکی از بخش های سیستم مافیایی کرزی آمده است. در اين گزارش آمده که یک صرافی بنام "انصاری نو" یا به پشتو "نوی انصاری" در کابل کار جابجایی و خروج میلیاردها دالر را از افغانستان بصورت غیر قانونی بر عهده داشته است. در تحقیقاتی که افسران آمریکایی مبارزه با فساد داشته اند، مدارک زیادی بدست آمده که حاکی از دست داشتن افراد درجه یک وابسته به حامد کرزی در این چپاول می باشد. در این تحقیقات مشخص شده که نزدیکان حامد کرزی پول های هنگفت بدست آمده از تجارت مواد مخدر را به خارج از کشور انتقال می دهند. جزییات در مورد فساد حلقه ی مافیایی کرزی در حالی در رسانه ها درز می کند که چندی پیش یکی از اعضای این حلقه ی مافیایی در هیات وزیر مالیه ی افغانستان، تلاش های زیادی را برای گمراه کردن اذهان عمومی از جابجایی میلیاردها دالر از افغانستان به خرج داد.

تحقیقات نشان می دهد که وزارت مالیه ی افغانستان فروش بسیاری از ارزهای خارجی را از طریق صرافی نوی انصاری انجام داده است و می توان گفت که این صرافی یکی از مراکز مهم برای تبادلات مالی در مافیای کرزی می باشد و تلاش های حامد کرزی برای افغانیزه کردن، در حقیقت تلاش هایی برای حمایت از این مافیا می باشد. در این میان طالبان نکتایی پوش مانند اشرف غنی احمد زی، انورالحق احدی و زاخیلیوال که درس خوانده هایی در غرب هستند، برای پایه ریزی و توجیه سیستم فاسد و مافیای حامد کرزی بکار برده می شوند.

اکنون لازم است تا تلاش ها برای به زیر کشیدن سیستم مافیایی- طالبانی کرزی منسجم تر از پیش شود و ضمن تحقیقات درباره ی وضعیت مالی او، خانواده و سایر افراد در این مافیا، آنان به پنجه ی عدالت سپرده شوند.

برای خواندن گزارش وال استریت جورنال اینجا را کلیک کنید

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس