کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادی



پذيرش > کابل پرس افشا می کند > کرزی با اعضای خانواده اش به اتهام چپاول افغانستان، زد و بند با جنایتکاران و تجارت مواد (...)

کرزی با اعضای خانواده اش به اتهام چپاول افغانستان، زد و بند با جنایتکاران و تجارت مواد مخدر باید بازداشت و محاکمه شوند

در تحقیقاتی که افسران آمریکایی مبارزه با فساد داشته اند، مدارک زیادی بدست آمده که حاکی از دست داشتن افراد درجه یک وابسته به حامد کرزی در این چپاول می باشد.

پنج شنبه 12 آگوست 2010, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: عاملان اصلی چپاول و غارت دارایی های همگانی در ارگ ریاست جمهوری در هیات رییس جمهور و وزیر آسوده به کار خود مشغول اند. با گذشت زمان هر روز گزارش های تازه ای از فساد حاکم بر حکومت افغانستان در رسانه ها نشر شده و چهره ی حامد کرزی، کسی که مظلومانه ادعا می کند فقط پنجصد دالر آمریکایی در ماه معاش دارد، بیشتر از پیش افشا می شود.

تاکنون بیشتر رسانه های داخلی و بین المللی به وجود چپاولگران در اطراف حامد کرزی اشاره داشته اند و اکنون به وضوح روشن است که حامی اصلی فساد و چپاول در رژيم حامد کرزی شخص خود اوست. از چندی به اینسوست که حامد کرزی برای گسترش فساد و چپاول طرح افغانیزه کرده نهادهای های مختلف را پیش کشیده و در این افغانیزه کردن، اعضای حلقه ی مافیایی اوست که در نهادهای مختلف جابجا می شوند. مافیای حامد کرزی با مواد مخدر، طالبان و قبیله آمیختگی خاصی دارد. مافیا به همه جا دست انداخته است. از ارگ ریاست جمهوری تا وزارتخانه ها، تا پارلمان افغانستان و سیستم قضایی، نهادهای مالی، مراکزی که قراردادهای کلان با سازمان ها و کشورهای خارجی می بندند، کمیسیون های مختلف مانند کمیسیون انتخابات و کمیسیون تحکیم صلح و صد ها نهاد خرد و بزرگ در افغانستان که بر بخش های مختلف زندگی شهروندان افغانستان تاثیرگذار می باشند.

در تازه ترین گزارشی که در وال استریت جورنال نشر شده ، جزییات یکی از بخش های سیستم مافیایی کرزی آمده است. در اين گزارش آمده که یک صرافی بنام "انصاری نو" یا به پشتو "نوی انصاری" در کابل کار جابجایی و خروج میلیاردها دالر را از افغانستان بصورت غیر قانونی بر عهده داشته است. در تحقیقاتی که افسران آمریکایی مبارزه با فساد داشته اند، مدارک زیادی بدست آمده که حاکی از دست داشتن افراد درجه یک وابسته به حامد کرزی در این چپاول می باشد. در این تحقیقات مشخص شده که نزدیکان حامد کرزی پول های هنگفت بدست آمده از تجارت مواد مخدر را به خارج از کشور انتقال می دهند. جزییات در مورد فساد حلقه ی مافیایی کرزی در حالی در رسانه ها درز می کند که چندی پیش یکی از اعضای این حلقه ی مافیایی در هیات وزیر مالیه ی افغانستان، تلاش های زیادی را برای گمراه کردن اذهان عمومی از جابجایی میلیاردها دالر از افغانستان به خرج داد.

تحقیقات نشان می دهد که وزارت مالیه ی افغانستان فروش بسیاری از ارزهای خارجی را از طریق صرافی نوی انصاری انجام داده است و می توان گفت که این صرافی یکی از مراکز مهم برای تبادلات مالی در مافیای کرزی می باشد و تلاش های حامد کرزی برای افغانیزه کردن، در حقیقت تلاش هایی برای حمایت از این مافیا می باشد. در این میان طالبان نکتایی پوش مانند اشرف غنی احمد زی، انورالحق احدی و زاخیلیوال که درس خوانده هایی در غرب هستند، برای پایه ریزی و توجیه سیستم فاسد و مافیای حامد کرزی بکار برده می شوند.

اکنون لازم است تا تلاش ها برای به زیر کشیدن سیستم مافیایی- طالبانی کرزی منسجم تر از پیش شود و ضمن تحقیقات درباره ی وضعیت مالی او، خانواده و سایر افراد در این مافیا، آنان به پنجه ی عدالت سپرده شوند.

برای خواندن گزارش وال استریت جورنال اینجا را کلیک کنید

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans






56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کابل پرس افشا می کند > کرزی با اعضای خانواده اش به اتهام چپاول افغانستان، زد و بند با جنایتکاران و تجارت مواد (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.