کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > افزایش نگرانی ها در مورد سلامت جانی هزاره هایی که توسط مردان مسلح ربوده (...)

افزایش نگرانی ها در مورد سلامت جانی هزاره هایی که توسط مردان مسلح ربوده شدند

سکوت معنا دار حکومت کابل، ناتوانی و یا عدم تمایل برای رهایی افراد ربوده شده باعث شده است که بحث دفاع خودی بیشتر از پیش میان مردم مطرح شود.

چهار شنبه 25 فوريه 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

در شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک شایعاتی در جریان است که گویا هزاره هایی که در مسیر راه کابل ربوده شده بودند آزاد شده اند و یا موسفیدان در حال مذاکره هستند و بزودی آن ها آزاد می شوند. هنوز هیچ منبع موثقی این خبرها را تایید نکرده است. با گذشت زمان نگرانی در مورد جان ربوده شدگان افزایش پیدا می کند. وزارت داخله ی افغانستان روز گذشته در بیانیه ای نوشته بود که برای رهایی این افراد تلاش می کند اما تا کنون تلاش های مشهودی در زمینه دیده نشده است. روسای حکومت وحدت ملی افغانستان و همچنین امنیت ملی افغانستان نیز در مورد سکوت کرده اند.
سکوت معنا دار حکومت کابل، ناتوانی و یا عدم تمایل برای رهایی افراد ربوده شده باعث شده است که بحث دفاع خودی بیشتر از پیش میان مردم مطرح شود.

سی تن از مردم هزاره روز دو شنبه 23 ماه فبروری در حالی که از کشور ایران دیپورت شده و به طرف کابل در حرکت بودند، در منطقه مقام کلی ولسوالی شاجوی ولایت زابل توسط افراد مسلح ربوده شدند.

آگاهان معتقدند که این ربودن مربوط به طالبان می باشد که گاه لباس پولیس پوشیده و گاه با نام داعش دست به رهزنی و گروگان گیری می زنند.

مطالب مرتبط:
اقدامات اساسی که هزاره ها باید برای مقابله با داعش و طالبان انجام دهند
بیانیه ی مهم شبکه سراسری مردم هزاره خطاب به هزاره ها در سراسر جهان
سه شنبه 24 فوريه 2015, بوسيله‌ى شبکه سراسری مردم هزاره


ربوده شدن 30 تن از مردم هزاره توسط داعش و پخش شب نامه های تهدید آمیز در دشت برچی کابل
سه شنبه 24 فوريه 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > افزایش نگرانی ها در مورد سلامت جانی هزاره هایی که توسط مردان مسلح ربوده (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.