کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > بی خبری از سرنوشت هزاره های ربوده شده؛ بی توجهی دولت همراهی با آدم ربایی و تروریزم می (...)

بی خبری از سرنوشت هزاره های ربوده شده؛ بی توجهی دولت همراهی با آدم ربایی و تروریزم می باشد!

شنبه 28 فوريه 2015, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: با گذشت چند روز از ربوده شدن 30 مسافر هزاره در مسیر راه کابل، هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت آنان در دست نیست و دولت افغانستان نیز تلاش خاصی را برای رهایی این مسافران روی دست نگرفته است. یک روز پس از رهایی این مسافران، وزارت داخله ی افغانستان اعلام کرده بود که به نیروهای امنیتی محل دستور داده شده تا عملیات رهایی آنان را آغاز کنند. با این وجود هیچ نشانه ی عملی از اقدام آنان دیده نشده و وزارت داخله پس از آن همچنان سکوت اختیار کرده است. در کنار این مورد، برخی از موسفیدان با افراد با نفوذ پشتون وارد گفتگو شده اند تا آنان زمینه ی رهایی مسافران هزاره را فراهم کنند اما این گفتگو ها هم نتیجه ای نداشته است.

در چنین حالاتی ریاست امنیت ملی افغانستان وظیفه ی اصلی را بر عهده دارد تا بلافاصله محل دقیق ربوده شدگان را یافته و به کمک سایر ارگان های امنیتی آنان را آزاد سازد. با این وجود این ریاست نیز گویی رفتاری قومی داشته و تاکنون هیچ اقدامی را در مورد انجام نداده است.

این اقدامات محدود در حالی صورت گرفته که مقامات محلی تلاش دارند تا رهزنان و جنایتکاران طالب را از این آدم ربایی برائت دهند. چنانکه برخی از مسافرانی که با همان اتوبوس ها به کابل رسیده اند می گویند، ربایندگان به زبان پشتو صحبت می کرده اند، و مقامات محلی اما می گویند آنان به زبان هایی صحبت می کرده اند که قابل تشخیص نبود. در همین حال مسافرانی که به کابل رسیده اند می گویند که نیروهای امنیتی براحتی می توانستند افراد ربوده شده را در همان روز آزاد کنند اما چنین نکردند.

با کنار هم گذاشتن قطعات این پازل بخوبی نقش طالبان و همراهی مقامات در این آدم ربایی مشخص می شود. طالبان همانگونه که لباس نیروهای امنیتی را به تن می کنند، خود را نیروهای داعش جا زده و اقدام به آدم ربایی کرده اند. بدیهی ست که این افراد براحتی می توانند خود را در قالب سازمان تروریستی بین المللی تر جابجا کنند.
در چنین حالاتی ریاست امنیت ملی افغانستان وظیفه ی اصلی را بر عهده دارد تا بلافاصله محل دقیق ربوده شدگان را یافته و به کمک سایر ارگان های امنیتی آنان را آزاد سازد. با این وجود این ریاست نیز گویی رفتاری قومی داشته و تاکنون هیچ اقدامی را در مورد انجام نداده است. این نوع برخورد تنها معنای همراهی با آدم ربایان و حامیان آنان است.

ادامه این شرایط تنها نتیجه ای که دارد این است که جان 30 تن از مسافران گرفته خواهد شد، صف بیندی ها میان مردم پشتون و سایر گروه های قومی بیشتر می شود و آنانی که هر روز قربانی جنایت طالبان و عوامل حکومتی آنان می باشند، خود دست به سلاح خواهند برد تا در فقدان نیروی ملی امنیتی، از جان و مال خود دفاع کنند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


69 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > بی خبری از سرنوشت هزاره های ربوده شده؛ بی توجهی دولت همراهی با آدم ربایی و تروریزم می (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • هیچ مسلمان واقعی ازهر قوم که باشد مردم بی گناه را مورد ازار واذیت قرار نه میدهد کابل پرس احترامانه ارزو دارم که بین اقوام افغا نستان از تفرقه دست بردارد

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.