کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > فشار افکار عمومی، عملیات برای رهایی مسافران هزاره

فشار افکار عمومی، عملیات برای رهایی مسافران هزاره

سه شنبه 3 مارچ 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: بالاخره پس از چند روز، سکوت معنا دار حکومت افغانستان، فشار افکار عمومی باعث شد که نیروهای نظامی افغانستان وارد عمل شده و عملیاتی را برای آزادسازی 30 مسافر هزاره روی دست بگیرند. در حالی که نیروهای امنیتی محلی می توانستند براحتی و در همان ساعات اولیه ی آدم ربایی عملیات آزاد سازی را شروع کرده و با موفقیت به پایان برسانند.

در این چند روز با وجود بی اعتنایی مقامات بلند پایه، افکار عمومی باعث شد تا حکومت هم در مورد فاجعه ی انسانی پنجشیر واکنش نشان دهد و هم پس از چند روز تاخیر بی مورد، فرمان عملیات نظامی را صادر کند. این عملیات نظامی شب گذشته، در ولایت زابل آغاز شده است.
جنرال باز محمد جوهری در آخرین خبری که در صفحه ی فیسبوک خود نوشته چنین آورده است:
کشته شدن قوماندان حکمت الله همت که مستقیم به گروگان گیری 30 نفر مسافر در زابل دست داشت با 40 نفر دیگر از افراد شان را به مردم افغانستان و خانواده این 30 نفر تبریک می گویم، وی که از فرماندهان کلان طالب و فعلا نام داعش را بر خود مانده بود امروز در نتیجه عملیات قوای شجاع امنیتی کشور مخصوصا قوای خاص و کماندو در خاک افغان کشته شدند.

در چند روز گذشته، مردم در شهرهای مختلف دست به راهپیمایی زده و شبکه های اجتماعی ضمن انتقاد شدید از رفتار قوم گرایانه ی حکومت کابل، خواستار اقدام فوری برای آزادی مسافران هزاره شده اند. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی، با تغییر پروفایل های خود به شعارهایی مانند "من هزاره هستم، مسافران را آزاد کنید"، بی توجهی مقامات را مورد انتقاد شدید قرار داده اند.
طبق آخرین خبرها، عملیات برای آزادسازی مسافران همچنان ادامه دارد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > فشار افکار عمومی، عملیات برای رهایی مسافران هزاره

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.