کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > پلان بریتانیایی فغانستان و استحمار یا الاغ سازی عربی

پلان بریتانیایی فغانستان و استحمار یا الاغ سازی عربی

يكشنبه 22 مارس 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کشتن وحشیانه ی فرخنده و به آتش کشیدن جسد وی بصورت واضح بار دیگر نشان می دهد که فغانستان هنوز در قرون تاریک وسطا بسر می برد. استحمار یا الاغ سازی عربی و استعمار بریتانیایی با هم، معجونی متعفن بنام افغانستان ساخته است. در جهان غرب مردم وقتی متون مذهبی را به زبان اصلی خود خواندند و پرسش های بنیادین فلسفی در مورد وجود انسانی و آزادی های انسانی طرح کردند، زمینه ی عبور از قرون وحشت وسطا فراهم شد. فغانستان اگر از قرون وسطا پای را بیرون نگذارد، کشتار به بی رحمانه ترین شکل آن همچنان ادامه پیدا می کند.

در قرون وسطای غرب، این ملایان مسیحی و حاکمان بودند که زندگی و جان و مال مردم را در اختیار داشتند. در وضعیت فعلی فغانستان نیز این ملایان که بیشتر از دیگران در فساد و توحش غرق هستند، همراه با حاکمان دستنشانده سرنوشت مردم را در دست دارند. ملایان افغان، زن ستیزی، زن فروشی، انتحار، کشتار، کوچی گری و دور شدن از ارزش های انسانی را تبلیغ و ترویج می کنند. این روند فرسایشی در دو قرن اخیر با ورود استعمار بریتانایی و با اجرای پلان شومی بنام پلان افغانستان شدت بیشتری گرفت و جریان استحمار یا الاغ سازی عربی به شکل خونین تر خود ادامه پیدا کرد. در دو قرن اخیر بخوبی می بینیم که چگونه هویت های اصلی مردم جعل شد و افغانیت در ترکیب اسلامیت، فجایع بزرگ انسانی را بوجود آورد. امروز همچنان می بینیم که گروه های تروریستی همچون گروه طالبان و حزب التحریر، چگونه پلان ترکیبی بریتانیا مبنی بر افغانیت و اسلامیت را پیش می برند. تنها در سال 2014 میلادی بیش از 10 هزار تن کشته و زخمی شدند.


تاریخ سخن های زیادی در دل خود نهفته است. به وضعیت حال و گذشته ی خود بنگریم و روشنگری و عبور از وضعیت قرون وسطایی را در صدر برنامه های خود قرار دهیم. بجای فرستادن کودکان خود نزد ملایان، آنان را شامل مکتب کنیم تا بتوانند علم و دانش بیاموزند و با دانش خود فغانستان را در مسیر درست انسانی خود قرار دهند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > پلان بریتانیایی فغانستان و استحمار یا الاغ سازی عربی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.