کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > پولیس غفلت نکرده بلکه پولیس شریک جرم است

پولیس غفلت نکرده بلکه پولیس شریک جرم است

نامه سرگشاده به وزیرصاحب داخله وجنرال صاحب ظاهر مسئول پیشبرد فاجعه فرخنده

سه شنبه 24 مارس 2015, بوسيله‌ى داکتر اکبر همت فاریابی

قابل توجه ارگانهای امنیتی, عدلی و قضائی و شخص جناب علومی وزیر داخله و جنرال صاحب ظاهر که مسئولیت پیشبرد دوسیه فتل و فاجعه فرخنده شهید را به عهده دارند.

مسلم است که فلم های غم انگیز برداشته شده از فاجعه "فرخنده" گویای زنده حقایق جریان فاجعه است. اما من چند باریکه اظهارات جناب علومی صاحب وزیر داخله مملکت و همچنان صحبت جنرال صاحب ظاهر را به نسبت نقش پولیس های حاضر در جریان قتل و سوزاندن فرخنده را شنیدم که قناعت مرا فراهم نکرد. من در صداقت و دلسوزی عالی جنابان اطمینان کامل دارم که دوسیه را عادلانه پیگیری و انجام خواهند داد مگر در اظهارات ایشان یک تعریف نادقیق حقوقی و جزائی به نسبت نقش پولیس های حاضر قضیه دیده میشود که ایشان فرمودند که پولیس ها به خاطر غفلت از وظایف شان تحت بازداشت قرار گرفتند درحالیکه اسناد منتشره بیانگر این حقیقت تلخ است که متآسفانه پولیس ها که وجیبه دفاع از امنیت و نوامیس ملی را دارند, خود در جنایت شرکت مستقیم کردند و ازین واقعیت تلخ هیچ کسی نمیتواند انکار کند. پس درینجا در تعریف و تشخیص نقش پولیس های حاضر قضیه دو رویکرد بوجود میآید:

1- پولیس های حاضر صحنه از وظیفه خود غفلت کرده اند

2 - پولیس های حاضر در صحنه در کشتن و سوزاندن فرخنده شریک هستند

این دو شکل اتهام تحت دو مفاد مختلف قانون جزآ قرار میگیرد.

در صورت تطبیق ماده "غفلت از وظیفه", مجازات آنها میتواند به تنزیل مقام, ترد از وظیفه, جریمه نقدی, حبس مشروط ویا هم حبس تنفیذی ناچیز منجر شود.

اما در صورت تطبیق ماده "شریک جرم" که اصل قضیه هم همین است, مجازات پولیس های حاضر در محل با درنظرداشت وجایب ایشان میتواند شدیدتر از مجرمین دیگر این قضیه باشد. بنآ از ارگانهای مربوطه, شخص وزیر صاحب داخله و جنرال صاحب ظاهر جدآ احترامانه خواهشمندم که برای استقرار عدالت و برای آنکه در آینده فرخنده ها طئمه جنایت اوباشان با اشتراک پولیس نگردند, جنایت پولیس های حاضر در کشتار و سوختاندن فرخنده تحت ماده مطابق عمل جرمی ایشان تعریف و در دوسیه مربوطه گنجانیده و تحویل ارگان های قضائی گردد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > پولیس غفلت نکرده بلکه پولیس شریک جرم است

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.