صفحه نخست > خبر و گزارش > فرمانده ی ارشد طالبان توسط آيساف بازداشت شد تا حامد کرزی دوباره آزادش کند!

فرمانده ی ارشد طالبان توسط آيساف بازداشت شد تا حامد کرزی دوباره آزادش کند!

کرزی فقط مايل است در خدمت جنايتکاران، قاچاقچيان مواد مخدر و رهزنان باشد
يكشنبه 5 اكتبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: حامد کرزی بارها تروريستان و اعضای بلند پایه ی طالبان (و البته جنايتکارانی که تجاوز جنسی می کنند) را از زندان آزاد کرده است. اين اقدامات حامد کرزی و آنچه ناتو ادعا می کند، فقط به دور باطلی می ماند که نتيجه ی آن قوت گرفتن بيشتر تروريزم در دولت و بيرون از دولت افغانستان است. حمايت های آشکار حامد کرزی از طالبان و قاچاقچيان مواد مخدر تنها می تواند حکايت از همدستی وی با اين افراد باشد. حامد کرزی طی چند ماه نامه های بسیار بسیار زيادی از افراد و نهادهای مختلف در گوشه گوشه ی دنيا دريافت کرده که خواستار آزادی پرويز کامبخش شده اند اما وی بدون اعتنا به اين درخواست ها، فقط مايل است در خدمت جنايتکاران، قاچاقچيان مواد مخدر و رهزنان باشد.

بيانيه ی نيروهای آيساف، بدون کم و کاست آنچنان که به کابل پرس ارسال شده است:


آیساف قوماندان ارشد طالبان را دستگیر نمود

کابل، افغانستان ( 14 میزان 1387) – در سحرگاه 10 میزان عساکر آیساف یک قوماندان ارشد و مظنون طالبان را بدون آتشباری ویا برخورد در ولایت ارزگان دستگیر نمودند.

ملا سخیداد و یکتن شورشی دیگر در یک محوطه درولسوالی ترینکوت دستگیر شدند.

گزارشات سخیداد را در هماهنگی سازی و دستوردهی بمبگذاران انتحاری در ولایت ارزگان دخیل دانسته اند. گفته میشود که بمبگذاران انتحاری اکثراَ بطور مستقیم به موصوف مراجعه نموده و بدون اجازه وی حملات انتحاری را انجام نمیدادند.

بنابرمعلومات حاصله توسط آیساف، علاوه بر رهبری یک تعداد عمده شورشیان طالب ، سخیداد در توزیع ماین ها، باروت و مرکبات بم های خودساز در این ولایت و در اختطاف افراد ملکی افغان دخیل بوده است. از قرائین بر می آید که سخیداد با رهبری طالبان، بویژه ملا برادر آخند فرد شماره دوی طالبان، ارتباط داشته است.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان، زمری بشری فرمود، " برای سخیداد فرصت داده شده بود تا از مخالفت دست کشیده و درصلح و آرامش زندگی خود را ادامه دهد، اما وی بر خلاف قول خویش عمل نموده و حملات خویش را علیه افراد بی گناه ملکی مجدداَ آغاز نمود".

برید جنرال ریچارد بلانشیت سخنگوی آیساف اظهار داشت، " بنظر میرسد ملا سخیداد به موافقه خویش احترام نگذاشته و یکبار دیگر تسهیل حملات شورشی را آغاز نموده بود. موصوف به مقامات افغانی تسلیم داده شد. در صورتیکه وی مجرم به اثبات رسد، یک مجرم برای تهدید صلح و امنیت در افغانستان کمتر خواهد شد. "

نیروهای اردوی ملی افغان و آیساف یک قوماندان بلند رتبه طالبان را دستگیر نمودند

کابل، افغانستان (8 میزان) – نیروهای افغان و آیساف یک قوماندان عالی رتبه طالبان را بتاریخ 1 میزان سال روان در ولایت ارزگان دستگیر نمودند.

احمد شاه که قبل از اسارت اش یک قوماندان بلند رتبه طالبان بود، در پلانگذاری و اجرای حملات علیه اردوی ملی افغان و عساکر آیساف دخیل بوده است. علاوه بر این، وی نزدیک به 50 جنگجو را که در مناطق مسکونی اهالی ملکی دهات این ولایت فعالیت داشتند، رهبری مینمود.

" دستگیری احمد شاه یک اخلال بزرگ در تلاشها و فعالیت های تندروانه در ارزگان خواهد بود. این امربویژه اثر مثبت دارد زیرا شاه یک قوماندان عمده در عملیات های بود که در آن افراد ملکی متعدد به قتل رسیده بودند"، این مطلب را برید جنرال ریچارد بلانشیت، سخنگوی آیساف اظهار داشت.

هیچ فرد ملکی، عسکر اردوی ملی افغان و آیساف در این عملیات مجروح نشده است.

با کمک اردوی ملی افغان، آیساف این عملیات را بر اساس تقاضای دولت افغانستان انجام داد.
"آیساف از کمک شان در ایجاد یک آینده مصئونتر برای شهروندان ملکی مفتخر میباشد،"، جنرال بلانشیت علاوه نمود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • سلام
    قوماندان سخیداد که در تنظیم رسول سیاف پرورش یافته و قبل از اینکه طالبان به افغانستان حمله کند موصوف عضو حرکت مولوی محمد نبی بود و درزمان طالبان در قتل و کشتار مردم هزاره در بامیان اشتراک فعال داشت و موصوف بنام کرگ بلوچستان مشهور است و در قتل و کشتار افراد ملکی آدم قسی القلب میباشد بناءً این جنایت کار که باعث تبائی کشور گردیده باید محکمه نظامی گردد واگر به محاکمه دولت پوشالی تسلیم شود در بین مجاهدین گروپ سیاف و مولوی نبی و معاذ ملی ارتباط دارد ممکن فرار گردد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس