کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > مژده های رئيس جمهور به حقيقت پيوست!

مژده های رئيس جمهور به حقيقت پيوست!

پنج شنبه 9 اكتبر 2008, بوسيله‌ى سليمان احمدی

وقتي اندكي به خود بياييم و نگاهي به گذر زمان بيندازيم ، پي خواهيم برد كه هفت سال از تكيه زدن آقاي كرزي بر تخت پادشاهي كشور افغانستان ميگذرد، و اما با گذشت اين مدت ، خيلي از روشنفكران ، تحليلگران سياسي ، گروههاي سياسي و به ويژه مردم عامه ، با مشاهده وضعيت فعلي و مقايسه آن با گذشته ، روند بازسازي در كشور و هزاران موضوع و مسئله ديگر به اين باور دست يافته اند كه آقاي كرزي صادق نيست ، به وعده هايش وفا نميكند ، دروغ ميگويد، نگارنده اين سطور نيز به همين عقيده بودم و متيقن شده بودم آقاي كرزي و كابينه اش با مردم از صداقت كار نمي گيرند و هميشه از حيله و نيرنگ در مقابل مردم استفاده ميكنند .

داستان از اين قرار است كه چندي قبل جناب رئيس جمهور با عده اي از يارانش ناگهان به ياد ولايت باميان افتاده و سفري را به اين ولايت تدارك ديدند ، مردم نيز كه از وعده هاي دروغين شان در بازديد هاي قبلي شان از باميان خسته شده بودند و ديگر اميدي از رئيس دولت منتخب خويش نداشتند ، اين سفر شان را نيز عاري از فايده دانسته و با بي ميلي با آن كنار آمدند، حضرت رئيس جمهور نيز همانند سفر هاي گذشته خويش مسايل را به باد شوخي گرفته و به راحتي با خنداندن مردم و مسئولين روي تمام موضوعات سرپوش سنگيني گذاشتند تا هيچ كسي قادر به برداشتن آن نباشد اما در بيانات گهر بار و در نشان ايشان يك مسئله كاملا تازگي داشت و آن هم اين بود كه حضرت قبله عالم درافشاني كردند كه در ساير ولايات با افتتاح پروژه هاي بازسازي ناامني بوجود ميايدو شايد در باميان هم با افتتاح سرك باميان – يكاولنگ ناامني به سراغ اين ولايت بيايد ، اين سخنان شان اما در اوايل اگرچه اندكي مورد توجه قرار گرفت اما با توجه به اينكه سخنان شان تا اكنون زياد جدي نبوده و هميشه جنبه طنز داشته است ، اين بار نيز اين موضوع زياد جدي پيگيري نشد .

ليك همين دو روز قبل اتفاقي در باميان رخ داد كه ثابت ميسازد همه آنكساني كه با صادق نبودن ، دروغگو بودن ، مكار و حيله گر بودن آقاي كرزي باور داشتند به بيراهه رفته اند و به ناحق اتهامي به اين قباحت و سنگيني را كه از شان رئيس جمهور مان به دور است به ايشان بسته اند .

دو روز پيش همانطور كه جناب رئيس جمهور وعده داده بودند اولين واقعه نا امني در باميان رخ داد و در طي انفجاري كه در ولسوالي شيبر اين ولايت صورت گرفت تعداد از نيروهاي امنيتي و پوليس كشته وزخمي و ناپديد گرديدند. با شنيدن اين خبر به يكباره عقايد و باور هايم نسبت به رئيس جمهور منتخب كشور يكصد وهشتاد درجه دچار تغيير شد و به سخنان گهر بار ايشان در سفري كه به باميان داشت افتادم و به يقين كامل رسيدم كه نه، شخصي كه به رياست جمهوري يك كشور برسد به هيچوجه دروغ نميگويد ، ايشان وعده داده بودند كه باميان نا امن ميشود و چنين نيز شد.

بناءً ثابت ميگردد كه جناب رئيس جمهور به حق كه در اين مسئله صداقت داشته است و مردم ولايت باميان از بابت صداقت و راستي شان و مژده هايي كه داده بودند بايد ممنون ايشان باشند كه اين بار حرف هاي شان به كرسي حقيقت نشست و بايد اين مردم در آينده نيز اميد وار باشند كه حرف هاي اينچنيني حضرت ايشان جامه عمل بپوشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > مژده های رئيس جمهور به حقيقت پيوست!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.