کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > افراط گرایی و سواستفاده از اسلام

افراط گرایی و سواستفاده از اسلام

چهار شنبه 15 جولای 2015, بوسيله‌ى رضا خلیلی

آیا نباید احساس وظیفه کرد و فکری به حال بشریت نمود، بشریتی که در عصر تمدن و عصر دانش دست به نابودی زیر ساخت های اجتمایی جامعه خویش آن هم برای دست یافتن به قدرت و نشان دادن جاهلیت خویش دست زده اند که منجر به نابودی هزاران انسان بیگناه و به بردگی گرفتن زنان و دختران بی پناه و فروش آنها به ازای یک پاکت سیگار.... و گردن زدن مردانشان در مقابل چشم های اشک آلودشان و آن هم برای هیچ هدف خاصتی

افراط در اسلام

تجمل گرایی و افراط گرایی در اسلام به یک ابزار کشنده مبدل شده است آنانی که دررسیدن به اهدافشان خطری را احساس کنند دین و مذهب را پیش میکشند و با جدیت تمام خشک مغزی و جاهلیت خویش را نشان میدهند کجای کتاب مقدس مسلمانان این چنین چیزی نوشته شده است که بنام اسلام کشوری را به تباهی بکشانند و ملتی را به نابودی و باز هم بر راست بودنشان تاکید کنند و خواهان احترام و عزت باشند آن هم از سوی کسانی که به طریقی در روند نابودی شان نقش داشته اند . مگر اسلام این چنین اجازه ای داده است؟

از سوی دیگر پیدایش افراط گرای ریشه در برداشت های سطحی از مذهب ندارد بلکه بیشتر ریشه در قوم گرایی و قبیله گرایی دارد که به مذهب به عنوان یک پوشش نگاه میکنند. که نتیجه به وجود آمدن گروهایی همچون طالبان، داعش وگروهای تند روی دیگر شده است . برای حل این بحران باید جستجو را در قوم گرایی وقبیله گرایی محدود کرد
راه حل چیست؟

هدف از این چنین دهشت افکنی های پی در پی چیست ؟ داعش ،طالبان ، و گروهای افراطی دیگر خواهان چیستند؟.

و اینکه چرا نباید کشورهای قدرتمند جهان در نابودی این جاهلیت نقشی ایفا کنند مگر نه اینکه این کشورها همیشه در سطح قابل توجه ایی از نیازمندان حمات کرده اند و همیشه در نابودی تروریزم پیش تاز بوده است چرا نباید یک بار دیگر در نابودی این پدیده که بشریت و تمدن را زیر سوال برده است یکبار و برای همیشه تصمیمی اتخاذ کنند!


داعش، طالبان، افراط گرایی ، قبیله ایی، قوم گرایی،

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


57 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > افراط گرایی و سواستفاده از اسلام

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.