کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > قصه دزد و وحدت ملی طالبان و رژيم قبیله ای

قصه دزد و وحدت ملی طالبان و رژيم قبیله ای

جمعه 6 نوامبر 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: حتمن این قصه را شنیده اید که دزد آمد، مال مردم را دزدید و بعد با هیایوی جمعیت همراه شد که آی دزد را بگیرید. این قصه ی دزدی که دنبال دزد می گشت درست شبیه قصه ی طالبان و رژيم قبیله ای کابل است که در پاسخ با انتقادات مردمی درباره تبعیض و پشتونیزه کردن کل کشور می گویند تبعیض نکنید. آن ها حتا در فیسبوک و رسانه های دیگر در کنار حمایت از تروریست های خود، تصویرهایی را منتشر می کنند که روی آن نوشته شده همه ی اقوام برابر هستند.

همه ی مردم بدون اینکه متعلق به کدام قوم باشند با هم برابرند اما آنچه رژيم افغان و طالبان همکارش می گویند مانند قصه ی دزد است، چرا که هر نوع تبعیض سیستماتیکی را اجرا می کنند، کشور را بنا به منافع کوتاه قبیله ای خود، به دامن طالبانیزم می کشانند و دست آخر در برابر انتقادها می گویند که قوم گرایی و تعصب بس است.
بله قوم گرایی و تعصب بس است و برای همین است که منتقدان فریاد می زنند که اگر قوم گرا نیستید، مبارزه ی جدی با تروریست هایی که کنید که حتا زندگی پشتون ها را نیز تباه کرده اند؛ تبعیض را کنار بگذارید و از سرکوب و جعل هویت های مردمی غیر پشتون پرهیز کنید. مگر در کشور جز چند دزد و جاسوس مانند اتمر و زاخیوال و احدی و استانکزی و کریمی و ...کسی دیگر نیست که بتواند اقتصاد این کشور را مدیریت کند و یا فرماندهی نیروی های نظامی را پیش ببرد؟

می گویند تعصب نکنید! بله تعصب نکنید و با کشت و تولید و قاچاق مواد مخدر مبارزه جدی کنید و نه اینکه به سبب کار بار قبیله ای تان، از مبارزه صرف نظر کرده و بگذارید همچنان آدم ها در داخل و خارج از تولید مرگ آور تان کشته شوند و زندگی خانواده ها بر باد شود.

می گویند تعصب نکنید! بله تعصب نکنید و بگذارید در راس وزارت خانه هایی چون داخله، دفاع و همچنین ریاست منیت ملی کسانی قرار گیرند که دشمن مردم را واقعن دشمن می دانند و نه اینکه مانند ستون پنج به نفع تروریزم کار کنند.

می گویند تعصب نکنید! بله تعصب نکنید و بودجه و سرمایه ملی را عادلانه در تمام ولایات تقسیم کنید و نه اینکه مردک دایکندی و بدخشان و غور و... به سبب پشتون نبودن در گرسنگی بسر ببرند.
می گویند تعصب بس! بله تعصب بس و بس کنید این تعصب تاریخی تان را و سیاست کثیفی را که سرزمین و خانه و کاشانه مردم دیگر را اشغال کرده و خود مردم را یا کشته و زخمی و یا آواره کنید.

وحدت ملی جاده ی یک طرفه نیست!
وحدت ملی چیزی نیست که بخواهید آن را بر جنازه های مردم ما برپا کنید و ما سکوت کنیم که این وحدت ملی متعفن و مضحک و البته خونین شما از بین نرود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > قصه دزد و وحدت ملی طالبان و رژيم قبیله ای

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.