کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > به قلم سردبير > ویران باد کاخ ظلم و استبداد!

ویران باد کاخ ظلم و استبداد!


چهار شنبه 11 نوامبر 2015, بوسيله‌ى کامران میرهزار

یکی از دستاوردهای تظاهرات عدالتخواهی مردم ما، محاصره کردن ارگ استبداد و کاخ ظلم و پای گذاشتن مردم عادی به آن است که تقریبن مانند تابو محسوب می شد. اکنون این تقریبن تابو شکسته شد و از این پس بارها شاهد خواهیم بود که دروازه ارگ از طرف مردم باز خواهد شد و چه بسا مانند لویی شانزدهم که توسط مردم در میدان انقلاب پاریس گردن زده شد، چند کوچی طالب نیز توسط مردم گردن زده شوند!


انقلاب فرانسه یک شب و یک روز نبود. انقلاب فرانسه که جهان را (البته بجر فغانستانی که قبایل افغان با کمک انگلیسی ها ساختند) تکان داد حدود ده سال طول کشید و الهام بخش جنبش های آزادیخواهانه در نقاط مختلف جهان شد! امیدوارم از این پس گروه های مردمی دیگر به شمول اوزبیک ها و تاجیک ها نیز پیکر شهدای اوزبیک و تاجیک را به کابل آورده و تا ویرانی کامل کاخ ظلم و استبداد قبایل افغان که در بیش از یک صد سال فقط کوچی طالب و داعش تولید کرده اند مقاومت کنند.
ویران باد کاخ ظلم و استبداد!

Protest against Hazara genocide in AfghanistanKabul, Wednesday, November 11, 2015#IAmHazara #StopHazaraGenocide #Hazara #ProtestinAfghanistan #UN #UNAMA #NATO #NATOAfghanistan #AmnestyInternational #HRW#KabulPresshttps://facebook.com/KabulPress

Posted by Kabul Press on Wednesday, November 11, 2015

#IAmHazara #StopHazaraGenocide #Hazara #ProtestinAfghanistan #UN #UNAMA #NATO #NATOAfghanistan #AmnestyInternational #HRW
#KabulPress
https://facebook.com/KabulPress

Hazara Poet, Journalist and Webmaster
سردبیر و ناشر کابل پرس
Kabul Press chief editor and publisher
Official Facebook page: https://www.facebook.com/KamranPoetry
Official Twitter Page: https://www.twitter.com/kamranmirhazar

آنلاين بنگريد : Kamran Mir Hazar, Work and Poetry
45 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > به قلم سردبير > ویران باد کاخ ظلم و استبداد!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • تنها با حرف و تقبیح زبانی نمیشود جلوی این همه خشونت و بربریت را گرفت. حرکت امروز نمونة خوبی از اتحاد و عدالت خواهی عملی و شاید آغاز یک انسجام سرتاسری در مقابل بی عدالتی، ظلم ، تعصب و ا ستبداد قبیلوی وفاشیستی یی باشد که ظالمان درون و برون ارگ را به زانو درخواهد آورد.

    عارف الف

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.