صفحه نخست > خبر و گزارش > مافیای خانوادگی نادری ها؛ زالویی که خون جامعه ی اسماعیلی را می مکد!

مافیای خانوادگی نادری ها؛ زالویی که خون جامعه ی اسماعیلی را می مکد!

کابل پرس خبری
پنج شنبه 13 جولای 2017

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در خلوت این فامیل مافیایی چه می گذرد که کم کم صدای جامعه ی اسماعیلی برآمده و اعتراض ها نسبت به عملکرد پنهان و غیر پنهان آن هر روز بیشتر و بیشتر می شود؟
همین چند روز پیش بود که جمعی از فعالان مدنی، بزرگان و روشنفکران جامعه ی اسماعیلی با انتشار نامه ای سرگشاده از مافیای خانوادگی نادری ها شکایت کردند و آنان را متهم به قتل و کشتار هدفمند اندیشمندان و بزرگان جامعه ی اسماعیلی نمودند. در بخشی از این نامه چنین آمده است:

"لطفا ما را از شر یک جنگسالار خونين و یک خاندان ظالم و قاتل نجات دهید! زیرا که هر روز از ما جان میگیرند، ترورمیکنند ، از لحاظ فزيكى حذف مان مى كنند ، به تهدید و تحقیر میپردازند و از هیچگونه مظالم درحق مردم ما دریغ نمیکنند. به همین لحاظ مجبورشدیم که حالا این انسان ظالم ، اين جنگ سالار همه دوره ها ، این خاندان ظالم را معرفی کنیم. این انسان سیدمنصور نادری وکیل شورای ملی و این خاندان، خاندان نادری است که درهمکاری باعده ای از افراد دولتی فاسد و رشوت خور که دربدنه نظام جا دارند إمكانات وسيعی را كه از حاكميت به چنگ آورده اند استفاده ناروا ونامشروع مینمايند. ما اسماعیلیان أفغانستان را به گروگان گرفته و به صدها شیوه محیلانه، دورغ، رشوت ، چاپلوسی، تخويف مردم و فریب دولتمردان، خود و فامیل خود را در بلندترین سطوح قدرت دولتی رسانیده اند . هم اکنون این خاندان تحت نام دروغین رهبر اسماعیلیان افغانستان، چهار وکیل در شورای ملی، یک وزیر در کابینه ، یک مشاور ارشد در ریاست جمهوری، پانزده دیپلومات مقام هاى بلند در وزارت خارجه و ده ها فرد دیگر در دستگاه هاى دولت دارند که دقیقآ این همه را ازنام مردم اسماعیلیه و نماينده گى خودخوانده و ساختگى از اسماعيليان ، بخاطر حفظ قدرت و بخاطر از بین بردن مخالفان سياسى و شخصى كه بهترین ها و نخبگان اند ، استفاده میکنند وهیچکسی را بدون ازفامیل و وابسته های خود مستحق حتی یک پست عادی دولتی هم نمیدانند و مجال نمى دهند."

پیش از این منابع موثق از جامعه ی اسماعیلی، با فرستادن نمونه هایی از جنایات خاندان نادری برای کابل پرس، تا جایی پرده از چهره ی مرموز سید منصور نادری و وابستگانش برداشته اند. این نمونه ها شامل کشتارهای هدفمند چهره های شاخص، بانفوذ و از جمله بزرگان جامعه ی اسماعیلی می باشند که وجود آنان موقعیت مافیایی خاندان نادری را با خطر مواجه می کردند. آنان کسانی بودند که در روشنگری در جامعه ی اسماعیلی و بیرون آوردن مردم از زیر ستم نادری ها تلاش می کردند.
لازم به تذکر نیست که این مافیا بی سواد و باسواد خود را به پست های کلیدی و مهم رسانده و سهم این خانواده ی مافیایی در قدرت بسیار بیشتر از میلیون ها هزاره، اوزبیک یا تورکمن در دولت می باشد.

اعضای این مافیا که گاه خود را تاجیک معرفی می کنند و گاه هزاره، به هیچ کدام کدام از این گروه های قومی تعلق فکری ندارند و برای منفعت آن ها کاری نمی کنند. ریشه ی تباری این مافیا به اعراب می رسد اما در فهرست قربانیان جنایات نادری ها، از جمله سادات جامعه ی اسماعیلی نیز دیده می شود.
در چند دهه ی اخیر، اعضای این مافیا با زور تفنگ و کار برای استخبارات کشورهای گوناگون به ثروت های نجومی و هنگفت دست یافته و برای اینکه چهره ای موجه از خود بسازند، گاه خود را زیر پوشش رهبری اسماعیلی ها پنهان می کنند و گاه زیر پوشش فعالان مدنی.
براستی این مافیا تا چه زمانی می تواند دوام بیاورد و همچنان مانند زالویی در جامعه ی اسماعیلی، خون این مردم را بمکد؟

مشت نمونه خروار، 64 مورد از جنایات خاندان سید منصور نادری!
همراه با عوامل و منابع اساسی ترورها و توطیه های خاندان سید منصور نادری در طول تاریخ
يكشنبه 8 فبروری 2015, بوسيله‌ى امضا محفوظ است

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس