کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > حنیف اتمر و ظهور رزمجو، برادری دو جاسوس لغمانی!

حنیف اتمر و ظهور رزمجو، برادری دو جاسوس لغمانی!

سه شنبه 25 ژوئيه 2017, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: سوء استفاده از امکانات دولتی؛ اختلاس؛ پیشبرد پروژه ی سرکوب گروه های قومی غیر پشتون در بغلان و ولایات دیگر؛ تشکیل مافیای درون حکومتی و گسترانیدن جنگ به شمال و جابجایی پشتون های وزیرستانی در این مناطق بخشی از موافقت دوجانبه ی حنیف اتمر و ظهور رزمجو می باشد. هر دو از لغمان می باشند و هر دو غلجایی های سرسخت و هر دو بصورت مستقیم به شبکه های استخباراتی وصل می باشند.
منابع کابل پرس می گویند که ظهور رزمجو زمانی نقش حنیف اتمر فعلی را بر عهده داشت. رزمجو در زمان ببرک کارمل منشی کمیته حزبی شهر کابل و عضو بیروی سیاسی حزب و بسیار با صلاحیت بود مانند حنیف اتمر. او در همان زمان تکیه ی زیاد بر پشتون بودن، لغمانی بودن و غلجایی بودن داشت. برخی از فعالان سیاسی آن زمان به کابل پرس می گویند که رزمجو برای خود یک دیکتاتوری کوچک ساخته بود و همه ی صلاحیت های شهری را در قبضه داشت.

یکی از فعالان تاجیک در صفحه فیسبوک خود نوشته است: وقتی ظهور رزمجو منشی کمیته شهری کابل بود حتی تا آشپز ش لغمانی بودند گرایش تبار گرایی این تابو چربتر بود از همرکابانش بیادم است حتی باری کارمل نیزدر تالار کنفرانس های طب کابل از سیاست های تبار گرایی لغمانی رزمجو انتقاد خشن کرد.
منابع کابل پرس می گویند که رزمجو و حنیف اتمر و اعضای مافیای خانوادگی سید منصور نادری با هم متحد هستند و بخش مهم اتحاد آنان بر اساس همکاری با استخبارات کشورهای دیگر بوجود آمده است. رزمجو اکنون از نزدیکان مورد اعتماد مافیای نادری ها و عضو اصلی حزب سیاسی سید منصور نادری می باشد.
پس از سقوط حکومت نجیب الله احمدزی، رزمجو به سید منصور نادری که عضو کا. جی. بی بود پناه برد و در سال های بعد، رابطه ی مافیای نادری ها با استخبارات انگلستان برقرار و لغمانی بودن و پشتون بودن حنیف اتمر و ظهور رزمجو باعث شد که ارتباط این دو عمیق تر شود.

برخی منابع می گویند که در نزدیک کردن جنرال عبدالرشید دوستم به اشرف غنی احمدزی، مافیای نادری ها نقش قابل توجهی داشتند که در پشت حملات بعدی به دوستم از جمله طرح ترور وی، باز کردن دوسیه علیه وی و تبعید او به ترکیه، افکار مرموز حنیف اتمر و ظهور رزمجو قرار داشته است.
عبدالرشید دوستم بارها بصورت علنی از لغمان گرایی، لوگری گرایی و پشتون گرایی در اگر ریاست جمهوری شکایت کرده بود. دوستم همچنان خواهان محاکمه ی اتمر شده بود.
برخی منابع می گویند تروریست هایی که قصد جان دوستم را داشتند، اعتراف کرده بودند که از سوی اتمر و استانکزی به این امر گماشته شده بودند.
از دید جنرال دوستم اتمر متهم به ترور و اشرف غنی احمدزی متهم به قوم گرایی می باشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


83 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > حنیف اتمر و ظهور رزمجو، برادری دو جاسوس لغمانی!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.