کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > نوشــدارو پس از مــرگ ســهراب

نوشــدارو پس از مــرگ ســهراب

ســرقمــندان قــوای مســلح افغــان فقــط یک هفــته بعــد از قتــل عــام اهــالــی میــرزوالنــگ به کمــک شــان شــتافــت

دو شنبه 14 آگوست 2017, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

یک هفته قبل زمانیکه مخالفین سیاسی حکومت وحدت ملی با بیرق های سفید و سیاه طالبی و داعشی دوشادوش هم به عزم جهاد فی السبیل الله برای نابودی کفار و مشرکین و برافراشتن بیرق اسلام بسوی منطقه میرزوالنگ ولایت سرپل هجوم بردند والی سرپل موضوع را به مقامات ذیصلاح اطلاع داده و خواستار فرستادن فوری نیروهای کمکی برای دفاع از منطقه گشت.

جلالتماب اشرف غنی سرقمندان قوای مسلح افغان با استماع خبر فوق نمازش را نیمه تمام گذاشته و از بالای سجاده با لباس ملکی چنان به عجله به راه افتاد که حتی تکمه های کرتی را بالا و پائین بسته بود او در زودترین فرصت ممکن خود را در قول اردوی شاهین در مزار شریف رسانیده و فرمان حمله بر دشمنان وطن و دفاع از اهالی میرزوالنگ را صادر کرد.

اما متاسفانه که بعلت صعب العبور بودن راه های لعنتی ولایت سرپل تازه امروز بعد از مرور یک هفته و تحمل مشقات فراون موفق به رسیدن در منطقه میرزوالنگ گردیدند که از طالب و داعش دیگر اثری در منطقه دیده نمی شد.

جلالتماب اشرف غنی تصمیم داشت که فرمان تعقیب دشمنان را در کوه های ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل صادر کند ولی با مخالفت جناب استاد خلیلی رئیس شوری عالی صلح افغانستان موجه گشتند که ایشان فرمودند :
لذت که درعفو است در انتقام نیست و گذشته از آن ما باید به خواسته های طلاب کرام گوش فرا داده و به نظریات شان احترام بگذاریم تا مبادا با انتقام گیری از ایشان خدای ناخواسته پروسه صلح را خدشه دارسازیم.

در تائید نظر ایشان جناب قانون پوه سرور دانش فرمودند :
انتقام گیری از لحاظ حقوق شهروندی اشکال دارد و خلاف موازین بین المللی و کنوانسیون حقوق بشر است .
دولت ها وظیفه دارند به تادیب و مجازات شهروندان شان بپردازند اما به هیچ وجه حق انتقامگیری از مجرمین را ندارند.

بعد از شنیدن سخنان استاد خیلی و محترم قانون پوه سرور دانش جلالتماب اشرف غنی رو بسوی ایشان کرده گفت :
گرچه من امروز تصمیم قاطع بر قلع و قمع قاتلین این مردم بی گناه داشتم و سوگند یاد کرده بودم که تا نابودی آخرین فرد شان به ارگ برنگردم ولی چه کنم که از یکسو روی صلح نازک است و از جانب دیگر احترام قانون فرض هر افغان است.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > نوشــدارو پس از مــرگ ســهراب

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.