صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > از رسانه های دیگر > پاکستان اداعا کرده است که ۶ مرزبانشان در درگیری با افغانستان کشته شدند

پاکستان اداعا کرده است که ۶ مرزبانشان در درگیری با افغانستان کشته شدند

info@bokhdinews.af (مدیر سایت)
دوشنبه 6 مارچ 2017

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

 وزارت خارجه پاکستان ادعا کرده است که در نتیجه درگیری در مرز با افغانستان شش مربانان این کشور کشته شده اند.

وزارت خارجه پاکستان ادعا کرده است که در نتیجه درگیری در مرز با افغانستان شش مربانان این کشور کشته شده اند.
در خبرنامه ی که از سوی وزارت خارجه پاکستان نشر شده آمده است که پنچ سرباز در مومند اجنسی و یک مرزبان این کشور در خیبر اجنسی کشته شده اند.
خبرنامه همچنان گفته است که در پیوند به همین رویداد یکی از مقامات سفارت افغانستان در پاکستان، به این وزارت احضار شده است.
پاکستان نگرانی خود را از این رویداد به نماینده افغانستان ابراز کرده و از دولت افغانستان خواسته در مورد این رویداد تحقیق کرده و در مقابل تروریستان اقدامات عملی را روی دست گیرد.
پیش از این اما وزارت خارجه افغانستان به دلیل بسته شدم مرز و بازداشت مهاجران افغانستانی در پاکستان واکنش نشان داده بود.
وزارت خارجه کشور قبلا لیست تروریستانی را که آزادنه در پاکستان زندگی می کنند و از آنجاه علیه افغانستان حملات انتحاری و انفجاری طرح ریزی می کنند را به این کشور داده بود.
باشندگان ولایت های ننگرهار و کنر اما گفته اند که هلیکوپترهای پاکستانی به مناطق آنها آمده و محلاتی را که در آن چوپان‌ ها بود و باش دارند بمباران کرده‌ اند. قبل از این از راکت پارنی های پاکستان بر خاک افغانستان نیز گزارش شده بود.
یونس جان، ساکن روستای پشد به بی‌ بی ‌سی گفته که هلیکوپترهای پاکستان، مناطق غیرنظامی را هدف قرار داده است.
او افزوده است که صبح امروز سه هلیکوپتر پاکستان به مناطق گلاب پاری و ننگه آمدند و بمباران را شروع کردند. چوپان ‌ها در این مناطق زندگی می ‌کنند.
هلیکوپترها سه بار از خط دیورند عبور کردند و ساحه یک کیلومتری در خاک افغانستان را بمباران کردند. پاکستانی‌ها می ‌خواهند مردم این مناطق را ترک کنند و آنها به این مناطق بیایند.
ساکنان محل از تلفات این حملات معلوماتی ارائه نکردند.


آنلاين بنگريد : http://bokhdinews.af/political...

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

جستجو در کابل پرس