کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > از رسانه های دیگر > افتتاح دهلیز هوایی میان افغانستان و هند

افتتاح دهلیز هوایی میان افغانستان و هند

دو شنبه 3 جولای 2017, بوسيله‌ى info@eqmweekly.com.af (سایت)

رییس‌جمهور کشور در مراسم گشایش دهلیز هوایی برای انتقال کالا میان هند و افغانستان تاکید کرد که کسانی ‌که برای افغانستان بحران ایجاد می‌کنند باید بدانند که افغانستان بحران را به فرصت مبدل خواهد کردalt.

به گزارش خبرگزاری جمهور مراسم گشایش دهلیز هوایی برای انتقال کالا میان هند و افغانستان با حضور رئیس‌جمهور کشور، سفیر هند در کابل، شماری از مقام‌های دولتی و بازرگانان کشور، بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۹ جوزا در میدان هوایی حامد کرزی برگزار شد.

محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور در این مراسم گفت؛ هدف ما این است که افغانستان به یک کشور صادرکننده مبدل شود.

آقای غنی تاکید کرد تا زمانی که افغانستان به یک کشور صادرکننده مبدل نشود، فقر و بی‌ثباتی دامن‌گیر کشور خواهد بود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: کسانی ‌که برای ما بحران ایجاد می‌کنند باید بدانند که ما بحران را به فرصت مبدل می‌کنیم.

در همین حال صدیق الله مجددی، مسئول تطبیق این برنامه گفت که هدف از ایجاد دهلیز هوایی برای انتقال کالا میان هند و افغانستان، بلند بردن سطح تجارت و رفع موانع تجارتی از طریق راه‌های زمینی میان دو کشور است.

آقای مجددی بیان داشت که با گشایش این دهلیز هوایی، ‌بازرگانان افغان پس از این می‌توانند با هزینه بسیار پایین کالاهای مورد نظرشان را وارد و یا هم صادر کنند.

اولین محموله صادراتی افغانستان به وزن ۶۰ تن که بیشتر آن محصولات کشاورزی است، به هند منتقل شد و در روزهای آینده محموله بازرگانی هند شامل دارو، وسایل آرایشی و مواد غذایی نیز به کابل خواهد رسید.

براساس معلومات مسئولان اتاق تجارت، از هواپیماهای کارگوی شرکت هواپیمایی آریانا برای انتقال کالاها به هند و از هند به افغانستان استفاده خواهد شد.

گفته می شود که در حال حاضر پروازهای کارگو به هند از فرودگاه کابل و قندهار انجام می‌شود ولی در آینده نزدیک این پرواز از فرودگاه‌های بلخ و هرات نیز آغاز خواهد شد. این پروازها شاید ماه یک بار یا دو هفته یک بار انجام شود.


آنلاين بنگريد : http://eqmweekly.com.af/technology/...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > از رسانه های دیگر > افتتاح دهلیز هوایی میان افغانستان و هند

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.