در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > از رسانه های دیگر > موافقت ناتو با اعزام چند هزار نیروی بیشتر به افغانستان

موافقت ناتو با اعزام چند هزار نیروی بیشتر به افغانستان

info@eqmweekly.com.af (پنجشنبه 8 سرطان)
دوشنبه 3 جولای 2017

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که نیروهای خود را در افغانستان افزایش خواهد داد. ینس استولتنبرگ، دبیرکل این سازمان در اجلاس وزرای این سازمان در کشور بلجیم به روز پنجشنبه گفت که کشورهای عضو این پیمان نظامی، چند هزار نیرو به افغانستان می‌فرستند. با آن هم ناتو تاکید کرده که وظیفه اصلی این سازمان، آموزش و مشورت‌دهی به نیروهای امنیتی افغانستان بوده و ناتو دوباره به عملیات رزمی متوسل نخواهد شد. یکی از محورهای اصلی نشست اخیر ناتو در بروکسل، ماموریت پشتیبانی ناتو از نیروهای امنیتی افغانستان است. طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع در این نشست نمایندگی از افغانستان شرکت کرده است. alt

آقای استولتنبرگ از موافقت ۱۵ عضو ناتو به فرستادن نیروهای بیشتر به افغانستان خبر داد و گفت انتظار می‌رود که در پایان نشست شمار این کشورها بیشتر شود.

ناتو تاکنون رسما درباره شمار دقیق این نیروهای جدید اطلاعاتی نداده اما خبرگزاری‌ها گزارش کرده‌اند این سازمان در نظر دارد حدود ۳۰۰۰ نیروی بیشتر به افغانستان اعزام کند.

مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا، گفته که بریتانیا حدود ۱۰۰ نیروی تازه نفس به افغانستان خواهد فرستاد. بریتانیا در حال حاضر ۵۰۰ نیرو در افغانستان دارد که وظیفه اصلی آن آموزش و مشورت‌دهی به نیروهای امنیتی افغانستان است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، دو ماه پیش در یک نشست خبری با دبیرکل ناتو گفت آلمان نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام نمی‌کند. آلمان حدود هزار نیرو در افغانستان دارد که بیشتر آن‌ها در ولایت بلخ در شمال افغانستان حضور دارند.

ناتو که در حال حاضر ۱۳ هزار نیرو در افغانستان دارد، ماموریت رزمی خود را از ابتدای جنوری ۲۰۱۵ پایان داده، و پس از آن وظیفه اصلی آن آموزش و مشورت‌دهی به نیروهای امنیتی افغانستان بوده است.


آنلاين بنگريد : http://eqmweekly.com.af/articl...

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس