کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > طالبان 13 تن از پشتون های عضو نیروهای امنیتی را آزاد کردند تا علاوه بر تبلیغات، به (...)

طالبان 13 تن از پشتون های عضو نیروهای امنیتی را آزاد کردند تا علاوه بر تبلیغات، به عنوان ستون پنجم از آن ها استفاده شود

سه شنبه 12 جون 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: گروه تروریستی قبیله ای طالبان 13 تن از اسرای در دست خود را که 12 تن از آن ها عضو نیروهای امنیتی می باشند آزاد کردند. یک تن دیگر نیز از طبق گفته ی آنان د شورا وکیل می باشد. همه ی این افراد پشتون تبار می باشند و در میان آنان از گروه های قومی دیگر اثری نیست.

آزادی سربازان پشتون توسط طالبان جهت بهره برداری تبلیغاتی و استفاده از آنان به عنوان ستون پنجم

بسیاری از آگاهان سیاسی و آگاهان نظامی معتقدند که طالبان با آزادی این افراد، قصد دارد علاوه بر بهره برداری تبلیغاتی، از افراد آزاد شده به عنوان ستون پنجم استفاده کند. این رویه ی طالبان امری جدید نیست. پیش از این نیز یکی از تاکتیک های عمده ی جنگی این گروه، کشتن سربازان غیر پشتون و رهایی سربازان پشتون و استفاده از آنان به عنوان ستون پنجم بوده است.
از سوی دیگر اشرف غنی احمدزی که چندی پیش اعلام آتش بس کرده و نیروهای امنیتی را در موضع ضعف قرار داده بود، یکی از حامیان اصلی طالبان می باشد که تاکنون در رهایی هزاران تن از آنان از زندان بصورت مستقیم دست داشته است.

كارنامه

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.