کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > بازداشت نظام‌الدین قیصاری فرمانده ی ارشد اوزبیک؛ حکومت یک قدم بلند برای پشتونیزه کردن (...)

بازداشت نظام‌الدین قیصاری فرمانده ی ارشد اوزبیک؛ حکومت یک قدم بلند برای پشتونیزه کردن فاریاب برداشت!

دو شنبه 2 جولای 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: گزارش ها حاکی از بازداشت نظام‌الدین قیصاری یکی از فرماندهان ارشد اوزبیک تبار نزدیک به ژنرال دوستم می باشد. این فرمانده ی ارشد اوزبیک یکی از سرسخت ترین دشمنان طالبان در صفحات شمال و بويژه فاریاب به شمار می رود. پس از تبعید رهبر اوزبیک ها ژنرال دوستم، بازداشت این فرمانده ی ارشد خیزش های مردمی اوزبیک ها، دومین ضربه ی کاری به جامعه ی اوزبیک و ضربه ای کاری به جامعه ی غیر پشتون محسوب می شود و یک گام فاریاب و شمال کشور را به سمت طالبانیزه شده و پشتونیزه شدن پیش می برد.

آگاهان امور در جریان چند سال گذشته هشدار داده بودند که حکومت تلاش های برنامه ریزی شده ای برای سرکوب غیر پشتون ها و جابجایی پشتون ها در صفحات شمال توسط طالبان، کوچی ها و ناقلین روی دست دارد.


در چند ماه اخیر شماری از فرماندهان کلیدی تاجیک در نقاط مختلف بصورت هدفمند کشته شده اند و تحرکات تروریستی علیه هزاره ها نیز افزایش چشمگیر یافته است.

ساعاتی پس از بازداشت آقای قیصاری، شماری از مردم اوزبیک که از جمله افراد او می باشند به خیابان برآمده و خواستار رهایی او شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > بازداشت نظام‌الدین قیصاری فرمانده ی ارشد اوزبیک؛ حکومت یک قدم بلند برای پشتونیزه کردن (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.