کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > سید ضیا، روح سید محمد ابراهیم شاه را در گور لرزاندی

سید ضیا، روح سید محمد ابراهیم شاه را در گور لرزاندی

دو شنبه 8 اكتبر 2018, بوسيله‌ى سید ناصر

رسم مردانگی نبود که آله دست طالبان ارگ نشین شده با دشمن یک جا بر علیه قومندان شمشیر بیاستی و مردم بیگناه ملکی را کشتار کنی. مردانگی این نیست که همراه افراد مسلح خود به غیر نظامیان حمله کنی و آن ها را از پای درآوری. انسان باید گذشته و آینده خود را با دقت ببیند و عجولانه تصمیم نگیرد. افتادن در دام اختلاف هزاره و سید که نادرشاه بحر مجری آن در منطقه است به نفع هیچ کس نیست. آيا خبر داری که طالبان و کوچی ها به چه تعداد از مردم سادات را قتل عام کردند و اگر قوماندان شمشیر و یاران هزاره او نبود چه تعداد از مردم سادات کشته می شدند؟ آيا خبر داری که از وقتی که جبهه مقاومت شکل گرفت امنیت برای مردم سادات و هزاره در منطقه تامین شد؟

آقای سید ضیا حسینی
شما مردم ملکی و بیگناه را کشته و اختلافات را عمیق تر کردی طوری که تا آخر عمر باید هراسان زندگی کنی که مبادا مردم انتقام خون اقارب خود را از تو یا فرزندانت نگیرند.

شما روح سید محمد ابراهیم شاه را در گور لرزاندی. شهید سید محمد ابراهیم شاه راضی به چنین اعمال ضد انسانی نبود و با وجودیکه زمانی عضو حرکت بود توسط حرکت و به دستور شخص شیخ آصف کشته شد. آيا قصه غم انگیز از دست رفتن پدر توسط حرکت و اختلاف اندازی سادات و هزاره توسط سید جاوید برایت درس نشد؟ تعداد کثیری از ما سادات از دسترنج هزاره ها نان خورده و کلان شدیم. این انسانیت نیست که نمک خورده نمک دان بشکنیم و حتی در قتلعام آنها شریک شویم.
زمانی شود که برای زندگی خود التماس کنی و مردمی را که میتوانستند تو را نجات دهند از خود دور کرده ای چرا که در قتلعام آنها سهم گرفتی.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > سید ضیا، روح سید محمد ابراهیم شاه را در گور لرزاندی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.