کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > چه کسی معصوم استانکزی را به جرم همکاری مستقیم با تروریزم محاکمه کند؟

چه کسی معصوم استانکزی را به جرم همکاری مستقیم با تروریزم محاکمه کند؟

چهار شنبه 28 نوامبر 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: از زمانی که معصوم استانکزی به ریاست امنیت به اصطلاح ملی گمارده شده، مبارزه با تروریزم توسط این نهاد، جای خود را به همکاری مستقیم با تروریزم داده است. ریاست امنیت که باید گوش و چشم مردم برای دفاع از آنان و مبارزه با تهدیدات امنیتی باشد، به گوش و چشم تروریست ها تبدیل شده و تهدیدات امنیتی علیه مردم افزایش چشمگیر یافته است. در این میان شخص معصوم استانکزی بنا به عملکرد خود او و اظهارات کارشناسان، یک تهدید امنیتی جدی برای مردم محسوب می شود. او با تروریزم بصورت مستقیم همکاری می کند و بخشی از دلیلی آن وابستگی خود او به استخبارات کسورهای دیگر و بخش مهم دیگر آن تفکرات گندیده ی پشتونیزم است که خواهان کشتار و غصب زمین های غیر پشتون ها می باشد.
معصوم استانکزی یکی از همکاران مستقیم داعش در دوزخ فغانستان می باشد. او در چند سال اخیر مبارزه ی نیروهای این ریاست را از مبارزه با تروریزم به مبارزه با عوامل ضد ترور کشانده است. در این چند سال نیروهای ضد ترور بیشتر مربوط به اقوام غیر پشتون توسط ریاست تحت امر او بازداشت شده اند. برخی منابع در ریاست امنیت ملی می گویند از زمان آمدن استانکزی، بازداشت تروریست های طالب و داعشی کاهش چشمگیر داشته است. یکی از منابع می گویند که در برخی موارد نیروهای امنیت با وجود داشتن معلومات دقیق از محل بود و باش تروریست های طالب، شخص استانکزی مانع از اجرای عملیات علیه آنان شده است.
از سوی دیگر بازداشت گسترده ی عدالتخواهان، خطر بازداشت دوباره ی فرمانده ی هزاره تبار و ضد تروریزم ، فرمانده علیپور، بازداشت فرمانده ی اوزبک تبار قیصاری و سرکوب جنبش های مردمی ثابت می کند که حلقات دولتی از جمله ریاست امنیت، در همکاری مستقیم با تروریزم می باشد. این در حالی است که هنوز افکار عمومی شخص استانکزی را عامل ترور برهان الدین ربانی می دانند. این استانکزی بود که عامل انتحاری را به خود به اقامتگاه برهان الدین ربانی برده بود.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


76 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > چه کسی معصوم استانکزی را به جرم همکاری مستقیم با تروریزم محاکمه کند؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.