کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > دستاورد حکومت و گروه های تروریستی اوغو: بیش از چهل هزار کشته و زخمی در 4 سال (...)

دستاورد حکومت و گروه های تروریستی اوغو: بیش از چهل هزار کشته و زخمی در 4 سال اخیر

يكشنبه 24 فبروری 2019, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: در سال 2014، در جریان کمپین های انتخابات ریاست جمهوری، اشرف غنی احمدزی برای همراه کردن قبایل پشتون می گفت که او زندانیان طالب را از زندان رها کرده است. او می خواست با طرفداری از طالبان، رای قبایل پشتون را بدست آورد، اما غافل از اینکه جهان طالبانی فاصله ی بسیار با دموکراسی دارد. بیشترین رای اشرف غنی احمدزی از طرف مردم اوزبیک بود و باقی آن بیشتر از راه تقلب و تخلف انتخاباتی بدست آمده بود. احمدزی پس از گمارده شدن به عنوان رییس جمهور توسط حکومت های بریتانیا و آمریکا، به رای مردم اوزبیک خیانت کرد و رهبر اوزبیک ها را وادار تبعید نمود. احمدزی همچنین صحنه ی جنگ را بیشتر به طرف شمال برد و پروژه ی حکومت طالبانی کرزی را بیشتر از پیش عملی نمود. او نه تنها به وعده های خود مبنی بر رفع تبعیض عمل نکرد، بلکه تبعیض را گستراند و با اهرم سرکوب و در همراهی با گروه های تروریستی پشتونیستی زیر نام داعش، جنبش های بزرگ مردمی را نیز سرکوب کرد. در این دستاوردهای خونین، اشرف غنی احمدزی تنها نبود و بلکه حنیف اتمر و معصوم استانکزی نیز تمام تلاش خود را کردند و ضمن رونق دادن به بازار خرید و فروش انتحاری، کشتار را به اوج رساندند.
گزارش تازه ی یوناما نشان می دهد که در چهار سال گذشته دست کم چهل هزار تن توسط گروه های مسلح پشتون تبار از جمله طالبان کشته و زخمی شده اند. این آمار به جز از آمار تلفات نظامیان می باشد که بیشتر با کمک عوامل ستون پنجم که باز هم عوامل قبایلی می باشند، کشتار شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > دستاورد حکومت و گروه های تروریستی اوغو: بیش از چهل هزار کشته و زخمی در 4 سال (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.