صفحه نخست > دیدگاه > برده‌گی و بنده‌گی هزاره‌ها از سوی دین اسلام و مذاهب آن

برده‌گی و بنده‌گی هزاره‌ها از سوی دین اسلام و مذاهب آن

بخش سوم
قدم‌زاد هزاره
پنج شنبه 5 سپتامبر 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هزاره‌ها همواره از سوی مذهب‌گرایی و مسلمانی داروندار و آرامش زندگی خود را از دست داده‌اند و برده و بنده این و آن شده است؛ از جمله مواردی که در سال‌های آخر به‌خوبی می‌بینیم، استثمار، استحمار (خر شدن) و استعمار هزاره‌های افغانستان و پاکستان از سوی ایران و کشورهای عربی است. در سال‌های آخر که ایران و ایالات‌متحده امریکا شاخ به شاخ شده است، ایران مرتجع از ابزار مذهبی و آلات شیعه‌گری استفاده کرده در روزهای اربعین یا روز چهلم کشته شدن حسین نوادۀ دختری محمد پیامبر مسلمانان دست به لشکرکشی می‌زنند. ایرانِ مستبد مذهبی و دینی در چنین روزی لشکرکشی و نمایش قدرت و طرفداران خودش زمینه سفر رایگان و تدارکات مالی هزاره‌های شیعه دوازده‌امامی را بدون پاسپورت به کشور عراق هماهنگی می‌کنند تا شیعه‌های افراطی با روحیۀ داعشی در سر قبر حسین نوادۀ دختری محمد فرزند عبدالله پیامبر اسلام گرد آیند.

هزاره‌های شیعۀ دوازده‌امامی افغانستان، یک ماه مانده به اربعین (چهلمین روز کشته شدن حسین به دست دشمنانش در سال شصت‌ویک هجری) تمام داروندار خود را می‌فروشند و زمین خود را به گرو می‌سپارند تا خود را به کربلا برسانند. ایران برای فریب دادن هزاره‌های افغانستان ملاها، شیخ‌ها و آخوندها را بسیج می‌کنند تا مردم روستایی و فقیر و از پشت پردۀ سیاست سیاه ارتجاع ایران بی خبر را ترغیب کنند و وادارشان بسازند تا در لشکرکشی ایران اشتراک کنند.
این پرسش خیلی بجاست اینکه از چه روی هزاره‌ها سیاهی‌لشکر ایران باید شود؟ برای این لشکرکشی و سیاهی‌لشکر شدن تمام دارایی خود را بفروشند و زمین خود را گرو بگذارند تا در روز اربعین در لشکر ایران بپیوندند؟ از چه روی باید هزاره‌ها در قالب نظامی به سوریه فریب جنگ برای محافظت قبر زینب زن عربی بخورند؟ چرا هزاره‌های نادار و تهی‌دست برای رفتن در اربعین دست‌کم مبلغ دو لک افغانستانی (نزدیک به سه هزاردالر امریکایی) هر نفر هزینه کنند در حالی که هریک آنان نیازمندی اولیه خود را نمی‌توانند برآورد کنند؟
دلیل اصلی این تاراج و چپاول و فریب چند چیز است که همه‌شان به دین تروریست پرور و تروریستی اسلام و شیعه دوازده‌امامی افراطی‌ترین و ویرانگرترین مذهب برمی‌گردد:
1. ایران مرتجع- ایران برای سؤ استفاده در جهت منافع سیاسی شیعه‌مذهبان هزاره (به غیر از هزاره‌های سنی، هزاره‌های اسماعیلیه، هزاره‌های لائیک و هزاره‌های سنی/ حنفی) را همواره استحمار و استثمار می‌کنند. در این استعمارگری و استثمارگری قبرهای عرب‌های نوادۀ دختری حضرت محمد را جیب ساخته و شیعه‌های افغانستان را از راه حدیث و آیه فریب داده و جاذبه‌های گردشگری خود را توسعه می‌دهند.
2. ملاها، شیخ‌ها و آخوندها- یکی دیگر از عوامل واپس‌گرایی، بنده‌گی و برده‌گی هزاره‌های شیعۀ دوازده‌امامی ملاها، آخوندها و شیخ‌هایی هستند که هریکشان وابسته به دستگاه مافیای مذهبی و دینی عرب‌ها و ایرانی‌هایند. کشورهای عربی و ایران با استفاده از احساسات مذهبی و دینی همواره هزاره‌های دوازده‌امامی را می‌چاپند تا قبر عرب‌ها را زیارتگاه جور کنند و پول به جیب عراق و ایران بریزند.
3. شرکت‌های زیارتی و گردشگری- شرکت‌های زیارتی درواقع باند تبهکاری و اقتصادی کشورهای عربی و ایران است که مردم هزاره دوازده‌امامی (در این مقاله به شیعه‌های به غیر از هزاره کاری ندارم) می‌چاپند. روزنامه صبح کابل در گزارشی آورده است که مصارف شیعه‌های افغانستان برای زیارت کربلا «در ده سال گذشته ۳۵ میلیارد افغانی را هزینه زیارت کربلا کرده‌اند» که این پول میلیاردی به غیر از پولی هست که به عربستان مرتجع به خاطر حج از دست مردم هزاره می‌روند تا به جیب عرب‌های عربستان ریخته شوند.(1)
آماری را که روزنامه صبح کابل نشان می‌دهد «حدود یک هزار و ۳۰۰ شرکت زیارتی و سیاحتی در این وزارت ثبت شده است. از آن جمله حدود ۵۵۰ شرکت به‌تازگی (در سال جاری خورشیدی ۱۳۹۸) ثبت این وزارت شده است».(2) به هر روی در خر کردن هزاره‌های دوازده‌امامی (شیعه اثنی عشری) سه ضلع پلید و استثمارگر: کشورهای عربی، ایران و ملاها که عوامل عرب و ایران هستند دخیل هستند.
نتیجه سخن اینکه باید فضا را تغییر داد و هزاره‌های جهان دست از دین تروریستی و مذهب استعمارگری و استعمارگری و استثمارگری اسلام (فرق نمی‌کند شیعه باشد یا سنی یا چیز دیگر) بردارند تا به آزادی و رهایی برسند تا هیچ کشوری و مردمی هزاره‌ها را خر نکنند. به هر روی، دین تروریستی اسلام و تمام شاخه‌های مذهبی آن چیزی نیست جز برده‌گی، بنده‌گی و خریت. بنابراین باید به انسانیت برگشت و گزینۀ درست سکولاریزم است و به جای هر کتاب مقدس دینی باید اعلامیۀ جهانی حقوق بشر متن همگانی شود.

سرچشمه‌ها:
(1) روزنامۀ صبح کابل، مقالۀ «شیعیان افغانستان در ده سال گذشته ۳۵ میلیارد افغانی را هزینه زیارت کربلا کرده‌اند».
(2) روزنامۀ صبح کابل، مقالۀ «شیعیان افغانستان در ده سال گذشته ۳۵ میلیارد افغانی را هزینه زیارت کربلا کرده‌اند».

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس