صفحه نخست > دیدگاه > حج؛ غارت مسالمت‌آمیز پول و دست‌رنج مردم افغانستان

حج؛ غارت مسالمت‌آمیز پول و دست‌رنج مردم افغانستان

بخش هشتم
قدم‌زاد هزاره
سه شنبه 17 سپتامبر 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حج، دستگاه فریب دستگاه ایدئولوژی عرب‌ها برای فریب و جیب‌بری و جیب‌زنی از ساختۀ محمد پیامبر اسلام. حج، اسطوره‌ای واهی و تهی از راستی که نخست با زور در زندگی مردم افغانستان وارد گردید و سپس با کمک مبلغین و کمپینران عرب‌ها یعنی ملاها و شیخ‌ها و دستگاه مافیایی اقتصادی آن از جزء روان مردم افغانستان گردید.

حج، یک ادعای دروغ و بیش نیست. خانۀ سیاه به سیاهی دروغ به تیرگی فریب. محمد این دستگاه پول چاپ کن را ساخت تا دست رنج و پول عرق پیشانی مردم را به جیب بزند. روی همین، همین دستگاه نیرنگ و فریب برای «بایستگی» یا «واجب» بودن کتاب‌ها برساختند و منبرها را چاق کردند و ملاها را تربیت کردند و فقه ساختند و مدارس علمیه به پا کردند.
در سال 1396 خورشیدی شمار سی هزار حاجی افغانستانی برای حج واجب به غیر از حج عمره/ غیر واجب فقط از خاک افغانستان به غیر از افغانستانی‌های بیرون مرزهای کشور به زیارت خانۀ دروغین کعبه رفته‌اند که تنها هزینۀ همین یک سال بخشی از آبادانی مردم افغانستان را تأمین می‌کرد. بر اساس داده‌ها، شمار افغانستانی‌هایی که در سال 1396 و سال 1398 خورشیدی (هر دو سال سی هزار حاجی افغانستانی) در عربستان به زیارت این بانک شیادی محمد رفته‌اند، تنها هزینۀ انتقال این حاجی‌های فریب‌خورده در هریک از این دو سال مبلغ بیست‌ونه میلیون دالر امریکایی برآورد شده است. از شمار این سی هزار نفر حاجی در سال 1396 شمار 605 تن آموزگار برنامۀ حج از افغانستان شرکت کرده‌اند. بهای بلیت هر حاجی 950 دالر امریکایی بوده است.
به هر روی برآورد هزینۀ حج سال 1396 از قرار زیر است:
1. هزینۀ بلیت هر حاجی 950 دالر امریکایی که جمع آن مبلغ سی هزار حاجی مبلغ 3467500 دالر امریکایی؛
2. هزینه هر حاجی 2800 امریکایی که جمع آن 84000000 دالر امریکایی؛
3. هزینۀ بلیت 700 ناظم و آموزگار، 80 مفتی و 60 داکتر که جمع این 840 نفر 79800 دالر امریکایی؛
4. خاک پولی (هزینۀ حق پا گذاشتن به خاک عربستان/ ورود هر نفر دست‌کم 300 دالر که جمع خاک پولی 3840 دالر امریکایی می‌شود.
بنابراین تمام مبلغ حاجی‌هایی که از افغانستان در سال 1396 و 1398 خورشیدی برای حج واجب در عربستان رفته‌اند عبارت است از 87551140 دالر امریکایی!
بنابراین مبلغ هشتادوهفت میلیون و پنجصد و پنجاه‌ویک هزار و 140 دالر امریکایی پولی اندکی نیست که از دست رنج مردم تهی‌دست افغانستان به جیب عربستان واپس‌گرا می‌رود. این در حالی است که با این هشتاد میلیون دالر امریکایی در یک سال بخش بزرگی از آبادی و آبادانی افغانستانی را رقم می‌زند.
بنابراین در طی 19 سال پسا طالبان هزینۀ تقریبی حاجی‌های افغانستانی که تنها برای حج واجب به عربستان جهت زیارت‌خانه خدا رفته‌اند عبارت است از 152000000 دالر امریکایی که با این مبلغ یک‌صد و پنجاه میلیون دالر امریکایی می‌توانست افغانستان را از ناداری رهایی بدهد و آباد بسازد.
نتیجه: بایسته است تا دین اسلام، این مرکز تروریستی و فریب و نیرنگ و بهره‌کشی را رها کرد و به آزادی رسید تا دیگر مورد بهره‌کشی عرب‌ها نشد. مردم نباید به بهره‌کشی تن دهند و دسترنج خود را با دست خود به بانک محمد پیامبر شیاد عرب بریزد تا چند واپس‌گرای عربستان از آن بهره ببرند. پس اسلام چیزی نیست جز شیادی و فریب و دستگاه چاپ پول و بانک محمد شیاد که به دروغ خود را پیامبر قالب کرد.
این مباحث ادامه دارد
دیدگاه خود را شریک بسازید.


آنلاین : شیعیان افغانستان در ده سال گذشته ۳۵ میلیارد افغانی را هزینه زیارت کربلا کرده‌اند


دیدگاه خود را برای پر بار ساختن این مقالات هم‌وند بسازید.
برای رهایی از چنگال ایدئولوژی تروریستی عرب دست در دست هم داد.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس