صفحه نخست > خبر و گزارش > طالبان ماده و فصل جدید چپاول و هژمونی قبیله ای

طالبان ماده و فصل جدید چپاول و هژمونی قبیله ای

کابل پرس خبری
يكشنبه 23 جنوری 2022

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: با روی کار آمدن رسمی حکومت تک قومی و تک جنسیتی طالبان، عده ای از تاجران حقوق زنان که گاه به زنان پروژه ای و گاه به طالبان ماده معروفند و در قالب ان جی او ها و گروه های سیاسی وابسته به استخبارات مختلف در چند دهه ی اخیر جمع شده بودند بار دیگر جان گرفته و برای چپاول بیشتر و همسویی با هژمونی و خودکامگی پشتونیزم وارد عمل شده اند. گروه های استخباراتی چون راوا و گروه پیشاوری همبستگی ملی افغانستان و رهبران آنان مانند سیلی غفار که پاکستانی الاصل هستند و برای هژومونی پشتون زیر نام حقوق زنان و ایده ی سیاسی چپ فعالیت می کنند بار دیگر برای دستبرد به جنبش های عدالت خواهانه ی زنان بويژه زنان غیر پشتون که استبداد را چند برابر تجربه می کنند وارد عمل شده و بار دیگر در جستجوی نام و نان و تخریب پایه های جنبش های آزادیخواهانه و استقلال خواه برآمده اند. آنان هر از گاهی و با بهانه های مختلف و زیر نام های مختلف در سایت های اینترنتی و صفحات فیسبوکی، تبلیغات مسموم علیه جریان هایی راه می اندازند که هویت توهین آمیز و جعلی افغان و هژمونی پشتونیزم را بر نمی تابند و برای رعایت حقوق انسانی ملت های هزاره، تاجیک، اوزبیک، تورکمن و...فعالیت دارند. در چند دهه ی اخیر این گروه های پشتونیستی با نام های مختلف آرمان ها و ایده هایی مانند هویت طالبی ملت های تحت ستم را زیر نام پوشالی ملی گرایی که همیشه به نفع پشتون بوده را مورد حمله قرار داده و همسو با گروه های تروریستی مانند طالبان و داعش و کوچی، برای استحکام پایه های حکومت پوشالی و بدوی قبایلی تلاش کرده اند. این گروه های پشتونیستی از جمله راوا و حزب همبستگی در دو دهه ی اخیر میلیون ها دالر زیر نام های مختلف از جمله حقوق زنان از احزاب چپ غربی و سازمان های بین المللی جمع آوری کرده اند که مانند سایر دزدان اطراف غنی و کرزی از شفافیت و حساب و کتاب درست با مردم فرار می کنند. یکی از اشتراکات این گروه های این است که آن ها جنایات خود را زیر نام اسلام توجیه می کنند. برای نمونه طالبان و داعش و حتا گروه بنیادگرای روا نیز زمانی نظر به رنگ زمانه، بصورت مشخص از اسلام برای پیشبرد اهداف قومی و فاشیستی خود استفاده کرده و می کنند. برخی از آنان مانند راوا و بعدتر فرزند پیشاوری آن تحت نام همبستگی ملی فغانستان برای چپاول بیشتر و پیشبرد اهداف شوم قبیله ای، از نام حقوق بشر سوء استفاده کرده اند.
امروز ملت های تحت ستم مانند هزاره، تاجیک، اوزبیک و بلوچ درک کرده اند که زندگی در جهان سراسر ستم قبایل پشتون ناممکن می باشد و بهترین گزینه برای توقف دایمی جنایت قبایل متجاوز افغان فدرالیسم و در صورت امتناع، تجزیه می باشد. با این حال گروه های بدوی قبایلی که در دو رویی کمتر از دار و دسته ی متجاوز غنی احمدزی و کرزی و سایر پشتونیست ها نیستند، آن ها برای خود در پاکستان فدرالیسم را می خواهند و با دروغ برای آزادی و خودمختاری کردستان سینه سپر می کنند و اما برای ملت هایی مانند هزاره و تاجیک و اوزبیک، زندگی سراسر ستم و ظلم در سایه ی استبداد پشتونیزم را می خواهند.
در این روزها، در کنار گروه های پیشاوری مانند راوا و حزب همبستگی فغانستان، فرصت طالبان خشک مغز قبایلی، مانند شینکی کروخیل نیز فرصت تازه ای برای ابراز وجود پیدا کرده اند تا جریان ها را در سطح داخلی و بین المللی به نفع تمامیت خواهی قوم و قبیله ی خود پیش ببرند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس