صفحه نخست > دیدگاه > علومی ظالم دیروز عادل امروز

علومی ظالم دیروز عادل امروز

از دسترخوان داودخان تا...
khan
سه شنبه 28 اكتبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جنرال نورالحق علومی بدون توجه به سیاست های کادری نا درست واعمال خلاف قانونی خودش وقت نا وقت سیاست های کادری نجیب و..را زیر سوال برده وقانون را زمزمه میکندموضوع بحث دفاع از نجیب نبوده بل افشا حقایق تلخ گذشته خود ماستکه ماو وطن را بچنین روزگرفتارکرده است.

علومی محمدزایی برخواسته از دسترخوان داودخان هوایی بلند پروازی در سر داشت این موضوع وی را مجبور میساخت تا حلقه مخصوص خوداش را داشته باشد زمانیکه بقندهار اجرا وظیفه مینمود با پیش دستی از مرکز افراد نالایق وغیر مستحق را در اردو پولیس وخاد برتبه جنرالی ارتقا داده در تعینات افراد موردعلاقه خود درسه ارگان یادشده وسایر بخش ها مرکز را تحت فشار قرار میداداین چاکران نیک اش بدون چون چرااز دساتیر جنرال پیروی وپروانه وار بگرداش پرواز میکردند .

همچنان نا پختگی علومی از مغالطه گویی هایش نمایان بوده است علومی بعداز سقوط حاکمیت ح د خ ا در مصاحبه یکی از رادیو های غربی بوضاعت ابراز داشت که بودنش در ح د خ ا یک اشتباه بزرگ بوده است با در نظر داشت خاصیت روشنفکری که در برابر هر نسیم تغیرشکل میدهند اینک باز به تکرار اشتباه بزرگش میپردازد حزب وحزبازی...

علومی خود را پادشاه قندهار وما فوق قانون میپنداشت وقانون را بدست خود میگرفت اینک دو سه نمونه ان .

1-خلیل ازبک دو دوره7سال خدمت سربازی را در مربوطات قول اردواحمد شاهی سپری ودر ختم مصروف کار وبار شخصی وقمار بازی در قمار خانه های قندهار شده بودنظر به امر علومی چار دست وپا به طیاره مزار شریف انداخته شد او را از پاچاهی خود اخراج نمود خلیل بیسواد را هفت سال سربازی گرم وسرد روزگار اینک فرد سیاسی ساخته بود درکشاکش افراد مسلح داد میزد اوعلومی مه همو کسی هستم که هفت سال برایت خدمت کردیم اگر دزدی کرده ام یا قتل ویا کدام جرمی را مرتکب شده ام محکمه ام کنید ورنه چرا مرا از اقامت در قندهار محروم میسازی ایا کندهار مربوط افغانستان است یا نه ...کجاست گوش شنوا امر علومی یست دلدادگان علومی حتا به او اجازه ندادند تا دادومعامله هفت ساله خود را پاک و بارو بستره خود را جمع وجورکند...

شخصی بنام الکوزی دوکاندار چوک شهدا تحت پوشش خوراکه فروشی شراب فروش از تهیه کنندگان وسکی علومی صاحب زیرا علومی با دسترخوان شاهی به ودکا روسی عادت نداشت سبب افشا این راز هم پیکی هانه بل همین الکوزی دو رویه بودهر باری که دروازه یخچال شرابش را باز میکرد بوتل وسکی خمار مراجعین اش را دوچندان میساخت الکوزی به هر هدفی که داشت با لبخند معنی داری میگفت وسکی علومی صاحب است از پاکستان اسپیشل خواسته ام برعلاوه این شخص رابط خاد وعلومی با ملا نقیب وسایر مخالفین بود میگویندعلومی از طریق مجاهدین قندهار با گروه ظاهر شاه گوشکانی داشت گلبدین نیز باری از بی بی سی در همان سال ها اشاریی بدان کرده بود .

2-منصب دار لغمانی که بیش از سی سال در قول اردو انجا خدمت کرده بود وخانم قندهاری داشت ودختر خودرا به اقارب خانم خود داده بودپسرافسراش عطاواله که صاحب خط وخالی هم بودبا خواهر شوهر همشیره اش با رضایت دختر میخواست ازدواج نماید بیش از دو سال خواستگاری دوامدار به جرم لغمانی بودن از دادن دختر انکار میکردند.

ناگزیر هر دو از طریق پولیس وقضا رسما نکاح نمودند الکوزی
شراب فروش که ذکر خیر اش رفت وکیل وصی قبیله از اقارب دختر به این ازدواج راضی نبودبا استفاده از شناختیکه با علومی داشت بعد از یک هفته خانم نکاح شده عطاواله را بدون طلاق بزور از او جداو به ساحه مجاهدین (ساحه ملا نقیب ارغنداب)بردند زنده ومرده بیچاره را سر به نیست نمود چون خواهر عطاواله عضوفامیل دختر بود از شهادت دختر به برادر خود اطلاع داد..

3-چندی بعد از قضا پسر جوان قندهاری با دختر نامزد دار دوستان هنود قندهارتامین ارتباط دختر از خانه فرار هر دو به قوماندانی سارندوی مراجعه ومسوولین قوماندانی بنابرنامزد داربودن و اقلیت بودن قومی ومذهبی دختر از طی مراحل کردن عروسی اباورزیدند باز الکوزی که هم قبیله این پسر نیز بود پیش دستی کرده از طریق علومی بالای سارندوی فشار وارد کردند دختر نامزد دار اقلیت مظلوم تاریخ را درحالیکه ده ها زن ومرد هندو اشک ریزان انجا حضور داشتند به عقد پسر در اوردند.

کارهای الکوزی از نظر بنده هیچ گونه ارزشی به حاکمیت دولت نداشت همه وهمه به نفع مادی خوداش و تقویه مخالفین دولت بود نه چیزی بیش وکم بگونه مثال تبادله کشته های دولت با زنده های مجاهدین پروتوکل قطع اتش بس در مقابل رهایی قوماندانان زندانی مجاهدین نزد دولت یا رهایی قاضی عمومی مجاهدین قندهار مربوط به گلبدین بنام مولوی میر حاتم مشهور به مولوی صابرقصاب قندهار از یاران ملا عمر رهبر طالبان از زندان خاد.

این است عدالت حاکمان وطن ما بگفته پیر دیین شیخ اصف محسنی وطن ما هرگز روی عدالت را ندیده ونخواهد دید هموطنان بیدار باشید به ظاهر و صحبت های چرب نرم این وان فریب نخورید.

بصراحت و وضاعت اعتراف میکنم که مرا واقعه خلیل ازبک وفیر نمودن یک سرباز روسی بالای یک طفل بیگناه قندهاری در چوک شهدا قطره از سیاست نوشانید واز خواب بیدارم نمودپیش از ان کور کورانه حرکت میکردم از جمله هزاران واقعه این دو تاحالا قلب و مغزم را به درد می اورد.

منتقدان این قلم ومریدان علومی هرگاه در صدد دفاع می برایند با دلایل وشواهد محکم به میدان بیایند نه از زاویه مدیون بودن و هم پیک بودن .....

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • از مقالاتيكه با دستور زبان مقشوش و شكسته نوشته شده باشند، خيلي خسته شده ام.

  اميدوارم كه دوستاني كه اقدام به نوشتن مقالات ميكنند، اين موضوع را جدي بگيرند.

  يك مقاله براي خوانند بايد كه روان باشد تا لذت ببرد.

 • aqai khanGUL KHAN AKBRI RAIS KAD KANDAHAR RAST MIGOI K OLMI TU RA K KLAF AFGHANIT WA PAKTIAWLI AT ZAN WA FARZAN KOOD RA ILLA KARDI WA BA FAIMA JAN MASHOQA AT AROSSI KARDI BA KATER AIASHI SOI ASTFADA MALI WA.... az nam Dr najib ba dosia mkmal mhkma az kandhar tbdil kard baid in tur bgoi ali am sar pisa ai Dr najib wa.... dar indostan tjart dari [[wa doktr andrt ra ba imal jan piroz dadi k dar iwaz ou((SAIT PIAM WATAN BRAI TJARAT TU BA isi JOR KONAD)) man aminqadar jorat daram k migoim FARID SIAWASH KDMT GAR OLMI tu aia gfta mitani k GUL KHAN AKBRI SABQ RAIS KAD FLAN TJAR PISA HAI NAJIB ASTI WA zant 2m da hlland ba 4 awldshtalaq dadi zan dega az pakti awrdi w....

 • آقای خان!
  لطفأ وضاحت را با (ح)بنویسید نه با(ع).خدا شما را توفیق بدهد که بتوانید بعد از این از نوشتن وضاعت ابا بورزید.

 • به همه سلام!
  کرایه خانه علومی را در کابل شورا نظار تادیه می نماید در حالیکه برادر موصوف توسط شورانظار به قتل رسیده.
  به راستی این شخص یک جنایت کار است.
  جلال ابادی

  آنلاین : خلقیها و پرچمیها بدنام

  • دوستان ،عزیزان وهم وطن من سلام: در این روزها اخبار و گذارشات را در سرزمینم میشنوم و میبینم بکلی امیدی را به آینده کشور را نمی بینم . شاید این در درازای تاریخ چنین بوده ولی ما از سری ساده گی و خوشباوری به آینده امید وار بودیم ، به لحاظ خدا این که بسیار گ‍‍‍‍پ ساده است که
   آقای علومی کی است ؟ شما ‍‍‍‍تصور کنید که این آدم در هالند از طرف دولت هالند به صفت پناهنده قبول شد ولی امروز ۷۰۰نفر از افسران بی سلاحیت و پاین رتبه اش را با کودکانشان به جرم گناه نکرده مجرم شناخته و میخواهند از کشور بیرون کنند. اکثر این افراد را من از نزدیک میشناسم که ایشان موری راهم آزار ندادند . فقط برای نفقه اولاد خود در یک نظام وظیفه داشتند ولی مجرمان اصلی در پارلمان و در ادارات دولت کرزی به معاشات و اقتدار خود باقی اند این آدمان همان کسانی استند که نظر به فعالیت های سترگ خود به حزب جنایت پیشه به القاب و رتبه های بلند رسیده بودند . که یقینا تمام آن ها در جنایات حزب شان شریک و قابل محکمه اند حزب که خیانت و جنایت نمی کند این اعضای حزب اند که مرتکیب جنایت میشوند آن هم اعضای که مانند علومی اند . این ها را تاریخ سرزمین ما تجربه کرده است دیگر جای برایشان باقی نیست اما انکه بهتر از سخن گوی دولت برای حل مشکل کشور راه و چاره می اندیشد این نقص اداره کرزی است که متاسفانه شرم زمانه اند امروز طالب هارا دشمن میخوانند و فردا دوست زن ها از ریس جمهور خود اعدام جنایات کاران را طلب می کنند. او از نماینده مللل متحید میترساندشان زنان از حقوق خود نگران اند با آمدن طالب ها ریس جمهور قیصه سینه بغل شدن خود را برایشان تعریف می کند هم وطنان عزیز باور کنید غربی ها با تعین این آدم در پست ریاست جمهوری ، مردم این سرزمین واقوام این کشور را به تمسخر گرفته است این شرم زمانه است هم وطنان عزیز دست به دست هم بدهید در انتخابات آینده به این آدم های تجربه شده نه بیگوید تا چرخش عظیم در تاریخ و سرنوشت مردم این سرزمین به میان بیاید و از رنج این قوم جاهل برای ابد خلاص شویم در غیر آن تاکه این هادر اریکه قدرت اند مردم ما سرگردان آوره دربدر در فقر و بدبختی خواهند ماند..

   آنلاین : علومی ظالم دیروز عادل امروز

  • سلام برادران وخواهران محترم
   علومی زندگی خود را به چاکری سپری نموده فعلآ هم در آخر زندگی خود میخواهد که از آمریکا چاکری کند هر طرف که گرنگ بود به همان طرف میرود فردا روز چاکر طالبان است

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس