در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > از کمک مالی عربستان سعودی مبلغ بیست لک دالر به محترم برادر جمعه نمنگانی (...)

از کمک مالی عربستان سعودی مبلغ بیست لک دالر به محترم برادر جمعه نمنگانی بدهید!

امارت اسلامی افغانستان/ دفتر خاص ملا عمر
چهار شنبه 5 نوامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

متن سند:

السلام عليکم و رحمت الله و برکاته

به مسئول محترم سفارت امارت اسلامی افغانستان در اسلام آباد

از کمک مالی عربستان سعودی مبلغ بیست لک دالر که نیم آن ده لک دالر می شود، به محترم برادر جمعه نمگانی بدهید. والسلام


مطابق هدايت فوق مبلغ بيست لک دالر به محترم نمگانی صاحب بدهيد.


اشاره: اين سند حدود دو سال پيش در برخی رسانه های بین المللی منتشر شده بود که به دلیل اهمیت آن و بالا گرفتن بحث گفت و گو با طالبان با میانجی گری عربستان و حمایت انگلستان، در کابل پرس به نشر رسید.

Juma Namangani,

born Jumaboi Ahmadzhanovich Khojayev (born in 1969, died 2001), founded and led the Islamic Movement of Uzbekistan, a designated Islamic terrorist organization that operates in Uzbekistan, until an American airstrike near Kunduz, Afghanistan killed him as part of Operation Enduring Freedom in November 2001.[1]

Namangani, conscripted into the Soviet Army in 1987, fought in the 1979 invasion of Afghanistan.

He received training at the Saboteur Training Center of the First Chief Directorate of the KGB in 1989-91. This school now belongs to the FSB.[2]

1: U.S.: Diplomat sees growing terrorism challenge in Central Asia RadioFreeEurope/RadioLiberty

2: Konstantin Preobrazhensky. "Russia and Islam are not Separate: Why Russia backs Al-Qaeda". Retrieved on 2008-08-21افشای سندی از يک رهبر ارشد طالبان: ملاعمر برکنار شود!

اوامر غلط از سوی ملا عمر مجاهد و باجه ی ایشان ملا عزیز الله اسحاق زی، ملا عبدالشکور و ملا جان محمد بلوچ/ طالبان ما به خاطر سهل انگاری ملا محمد عمر، از روی جبر دست به گریبان حزب اسلامی می شوند

جمعه 13 ژوئن 2008


فساد گسترده ی خانواده و اطرافيان حامد کرزی!

گل آغا شيرزوی و درآمد يک ميليون دالری در هفته/ قاچاق مواد مخدر و دزدی از عوايد گمرکی

سه شنبه 6 مه 2008


آدمکشان بازگشتند، اين بار جدی تر از پيش!

د خلکو قاتلان (طالبان) د ډیر جدی په ټوګه بیرته راغل

شنبه 17 مه 2008

پيام‌ها

 • Joma Namangai not Samangani.

 • لطفا تصحیح نمایدکه این شخص جمعه سمنګانی نه بلکه جمعه نمګانی یا
  جمعه بای نمګانی است
  رهبر شاخه نظامی حزب حرکت اسلامی ازبکستان به رهبری طاهر یولداش
  که اصلا اهل فرغانه بوده و از طرف دولت ازبکستان محکوم به مرګ
  می باشد
  ګمان میرود که جمعه بای نمګانی در جریان حملات نیرو های امریکا علیه طالبان در کندز کشته شده باشد
  موخذ wikipedia بخش فارسی

 • برای غرب طالبان و اسلاف اوشان یعنی الگاییده، بیگانه نیستند. طالبان به مثابۀ قوای ملیشۀ نظامی برای کشور های غربی میجنگند. هرگز نمیشود نام اسلام را بر طالبان گذاشت بخاطریکه اعمال طالبان کاملاً غیر اسلامی بوده و نماز خواندن و یا روزه گرفتن را که یک غیر مسلمان نیز میتواند برای فریب دادن دیگران ظاهراً عملی سازد.

  این مسئله ضربه پذیرئ مذاهب چهارگانۀ تسنن را در مقابل مکر بیگانگان ثابت میکند. فکر کنم دوستان اهل تسنن بیشتر متوجه باشند، بهتر خواهد بود.

 • آنچه بااسلام وقرآن درتضاد است مردود میشماریم در دین اسلام هیچ عیبی نیست بعضی فروخته شده ها میخواهند اسلام عزیزرا بشکل نادرست دراذهان مردم جلوه دهند سیدامین موسوی کابل

  • سلام به همه هموطنان گرامی نباید از خاطر یک گروهی یا یک تعداد افراد تما م مملکت و یا یک قوم را دشنام داد. درعربستان،ازبکستان و هر مملکت دیگر که میشناسید افراد خوب و بد هستند. واین راباید هم گفت که خر در هرجا خر است چی در عربستان و چی در افغانستان و اگر به امریکا هم برده شود باز هم تغیر دادن آن مشکل است. مماللک کفری که به اسرائیل، ترکیه و ازبکستان و دیگر ممالک برای جلوگیری از اسلام کمک میدهند جرم پنداشته نمیشود. پس چرا این کمک را که به جمعه خان نمنگانی که بخاطر مسلمان بودنش از ملکش آواره شده بود جرم میدانید.

  • البته درموردچند نکته یادآورشوم طالبان برای بدست آوردن قدرت برعلیه مسلمانان مبارزه مینمودچون حرکت های طالبان را مدنظربگیریم همه آنهاقدرت طلب بوده وبرای پشبرد اهداف شان بنام مسلمان ومردم را ازاسلام فاصله قرارداده مردم افغانستان ازدست طالبان به کشورهای خارج مهاجرت نمودبه این دلیل دست بیگانه گان کمک های غربی به طالبان وجودداشته به این ترتیب به نام مسلمان مناطق افغانستان را اشغال نموده به مردم این سرزمین کارهای خلاف شرعیت اسلام را انجام داده به همه کشورهای کفرنشین بهترمعلوم بوده مردم افغانستان مسلمان است واسلام را قدرعزت واحترام قایل هستند.

جستجو در کابل پرس