صفحه نخست > کارتون > وعده های قوماندان اسماعیل خان

وعده های قوماندان اسماعیل خان

کارتونی از عتیق شاهد
يكشنبه 21 دسامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بادرود از شما و سوژه جالب تان برای یکی از قاتلین مردم ما در طول سالهای متمادی که هنوز هم دست از سر مردم ما بر نمیدارند.

  تا این قاتلین 30 سال جنگ و نوکران عربان تازی که از ریش شان شیطنت میبارد .و دیگر نوکران بیگانگان ار صحنه سیاسی افغانستان کنار نروند در افغانستان آرامی مشکل است که بیآید.
  از دست اینها کشور عزیز ما به عقب مانده ترین کشور های دنیا تبدیل شده.
  و هرچه داریم از اسلام عزیز است که برای عربان و شیخان مفت خور سود پرخوری و شکم پروری و برای ما فقر و گرسنگی را آورده است.

  اینها خودشان سر شیطان را خاریده اند. اعمالی را که اینها انجام داده عقل شیطان هم به آن نمی رسد.

  شیخ فتنه

  شیخ دشمن من چو مکر او میدانم

  تزویروریا زصورتش می خوانم

  گر فتنة پیش آورد از روی نیاز

  با کوچه بدل او زخودم می رانم

  آنلاین : تا ما حقیقت زندگی را ندانیم . وبه اهل خرد ارج نگزاریم . همین آش و همین کاسه خواهد بود./گوش دهید به تازی نامه

 • بعد از تقدیم احترام:
  چون اسمعیل خان کدام تخصص و دانش ویا تجربه در هیچ مورد مخصوصا مسایل تخنیکی ندارد در ابتدای تقررش بحیث وزیر آب و برق به ذکر شبانه و دعا و تکبیر و گفتن انشاآلله وپناه به خدا، فکر میکرد مشکل آب وبرق افغانستان رفع میشود. اما خداوند هم ازریاکاری ، دروغ وخیانت این وطن فروشان آگاهی کامل دارد وبه درخواست شان وقعی نمیگذارد. وبخاطر همین خاینین، افراد بیگناه جامعه نیز مورد قهرو غضب قرار گرفته است. تا زمانیکه این مرتجعین و خاینین بی وجدان در صدر دولت ، پارلمان وامور مهم گماشته باشند ، وطن عزیز ومردم مظلوم از این بدختی ، فقر و بیچارگی نجات نمی یابند.

  • سلام
   خدمت شما که رااجه به این مرد کثیف من خیلی چیزها میدونم
   ولی حیف همین وقت من که به این شیطان سگ من چیزی مینویسم

 • آقای شاهد يک هنرمند بايد بالاتر ازگرايشات وتمايلات حزبی بينديشد ولی آنگونه که ديده می شود شما چنين نيستيد ودرکارتون های تان فقط وفقط گرايشات وعقده های حزبی تان را که همانا عقده های شکست حزب ديموکراتيک خلق است، منعکس می سازيد وازهمين سبب هيچوقت ديده نشده که شما کارتونی هم ازبزرگترين جنايتکاران ووطنفروشان تاريخ امثال ببرک وتره کی وامين ونجيب وقاتلان جنايتکاری امثال علومی وگلابزوی که بعد از کشتن يک ونيم مليون انسان درزيرپرچم روس اينک يوغ غلامی امريکا را به گردن انداخته اند، داشته باشيد! لذا برای آنانی که ازاين ترفند شما باخبرهستند اين کارتون های شماچيزی جز عقده های کمونستی نيستند که به درد ملت نمی خورند!

  • سلام وعرض ادب ! امید وارم که نویسنده محترم به اسم مسافر صحت مند بوده باشید من فکرمیکنم که مسافر هستی و به بیراهه میروی.
   منظورم اینست که جنایت کار ،فریب کار ودروغگو ازهر حزب و گروهی وقماشی که باشد اگر حرف را در عمل پیاده نه کند نزد ملت خائین ومسئول است .گرائیشات حزبی وتعلقات گروهی درین جا هیچ مفهومی را ارائه نمیکند. ما عملکرد خوب وبد انسان ها را مورد بحث ونقد قرار میدهم ، ما با اسمعیل خان که به کدام حزب وگروه قومی ارتباط دارد کاری نداریم. از زمانیکه اوشان در کرسی وزارت آب وبرق تکیه زد وعده داد که ما برق وارداتی به افغانستان می آوریم ، زیرا برق وارداتی هم ارزان است وهم زود در مدت سه سال تکمیل میگردد وساختن یک سد یابند مدت هفت الی ده سال را دربر میگیرد. ملت در انتظار اینکه در مدت سه سال به برق وارداتی دست رسی پیدا خواهند نمود با خوش باوری منتظر آمدن برق شدند .مدت موعود فرا رسید ولی از برق خبری نبود وهنوز نیست .هر سال وعده ها ونوید های دروغین جدید به ملت ارائه میگرددکه تابه امروز این وعده ها جامه عمل نپوشیده است .ایکاش وزیر آب وبرق یک خلقی پرچمی ،طالبان ویااز هر گروه سیاسی دیگر که خدمت به مردم افغانستان را را وظیفه خود میدانست میبود ومردم ما این همه ازبی برقی در رنج نمیبودند. اسمعیل خان این را به اثبات رسانیدکه او نه تنها یک انسان متعهد به هموطنانش نیست بلکه او یک شخص نالایق ، غیرمسلکی و محل پرست که جز به هرات به وبه دیگر هموطنانش توجه نه دارد.تا امروز هفت سال از آن وعده ها میگذرد تا هنوز پای تخت یک کشور که در آن نیروی بیش از پنجاه کشور های پیشرفته صنعتی دنیا در کشورحضور دارند ومیلیارد ها دالر کمک جامعه جهانی در این وزارت پرداخته شد با وجود آن هیچ کاری از پیش نرفته واین خائین به ملت با ترفند ها و حیله های مختلف خود را برائت میدهد وبا پر روئی وقاحت تمام میگوید که من کاری را که وعده نموده بودم انجام داده ام وعقل شما مردم است که درچشم شما است می بینید وقضاوت میکنید. افراد وشخصیت های کورو ضعیف که جز به حزب خود واقعیت ها را پذیرفته نمی تواند مانند آقای مسافرکه انتفادات موجه به جای مردم را جنبه عقده های حزبی و گروهی میداند وبرف بام خود را به بام دیگران میاندازد. بیائید خوب را خوب وبد را بد بگوئیم .اسمعیل خان دست آورد بسیار ضعیف دارد باید از کا برکنار گردد وبجایش یک دلسوز وملسکی که درد ملت را احساس کند مقرر گردد.تا مردم شریف کابل زمین از رنج بی برقی نجات یابند . والسلام

  • Dear MOsafir Khan
   you really need to educate yourself about cartoon.
   Mr shahid is the best cartoonest of Afghanistan and we love his work.
   if you know about cartoons then you would be agree with me.
   i’m sham to have people like you in Afghanistan Mr Mosafir.
   we are so behind in this world just because of people like you.
   :(
   please go to school and get some education.

  • آقای مسافر از همه اولتر از خداوند برای شما شفا میخواهیم وجود شما مریضی وویروس بی احساسی گرفته است حتما از درددل مردم مسکینی که شمعی برای روشن کردن خانه ونانی برای سیر کردن شکم خود ندارند نمی آیید
   هرکس به طریقی دل مامیشکند بیگانه جدا دوست جدا میشکند
   بیگانه اگرمیشکند عیبی نیست
   از دوست بپرسید که چرا میشکند از کافر ماگله نداریم چون آنها خدارا وقانون اسلام رانمیشناسد ما از دست خود باید بنالیم

 • صغری :رهبران جهادی خود شان را صاحبان دین و آیین و اسلام میدانند؛
  کبری : این نکته را باید باور کنیم که رهبران جهادی در طول تاریخ جهاد راست نگفتند و نخواهد گفت.
  نتیجه : دست خاننده محترم! چون اگر من بگم! تکفیر خواهند کرد.

  آنلاین : باور نمایید

 • اگر اسماعیل خان به عوض خریداری جنراتورهای کهنه ایرانی دریا کنر را بند میکرد واز آبش انرژی برق میگرفت حتما یا آی اس آی وپاکستان نمک حرامی میشد

  • برق سیاسی شده گوساله دریا پنجشیر نزدیک کابل است باز هم به کنر فکر میکنی

 • هرکس هرچه میخواهد دل تنگش بگویدولی حقیقت اینست که اوبه مردم هرات خدمت زیاد نموده است .یادآنانی که .جدان دارندنمیرود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس