صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > اندرسون: رونالدينيوي آينده؟

اندرسون: رونالدينيوي آينده؟

علی جواد دهقان
دوشنبه 4 جون 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اندرسون خريد جديد منچستر يونايتد يك محصول آكادمي گرميو مي باشد و آيا او مي تواند همانند بازيساز نابغه برزيلي يعني رونالدينيو مؤثر باشد.

گفتني است كه رونالدينيو نيز در كارنامه خود سابقه بازي در گرميو را داشته است و همين مسئله سبب قياس اين دو شده است.

26 نوامبر 2006 براي گرميو و هم براي اندرسون جوان روز باشكوهي بحساب مي آيد. در اين روز اندرسون و تيمش به مصاف تيم ناتيكو رفت و با كسب يك پيروزي تاريخي كه مي شود آن را در برزيل همتاي يك قهرماني بحساب آورد بحث¬هاي فوق العاده اي را در سرزمين قهوه بوجود آوردند. از آن گل به بهترين گل ها تعبير شده است و يا حتي بهترين و حتي اخيراً به روي صفحه نقره اي نيز به تصوير كشيده شده است آن هم بعنوان يكي از بهترين مسابقات و يكي از بهترين گل¬هاي زده شده در تاريخ فوتبال برزيل.

گرميو كه يك قدرت سنتي در برزيل بحساب مي آيد در ديداري خارج از خانه (فينال) به مصاف ناتيكو مي رود. در 8 دقيقه پاياني وقت اضافه بود كه حريف پنالتي اي را بدست آورده بود. 2 تن از بازيكنان گرميو نيز به دليل جنجال آفريني از سوي داور اخراج شده بودند. ضربه پنالتي دفع شد و اين شروع كار نوجوان 17 ساله¬اي بنام اندرسون بود كه با سرعت خيره كننده ¬اي راه دروازه حريف را پي گرفت و با يك ضربه آرام دروازه را باز كرد.

اندرسون بعد از جام جهاني زير 17 ساله¬هاي پرو بود كه به لطف نمايش درخشانش صاحب توپ طلا شد و چشم هاي بسياري را به خود جلب كرد و حتي سبب شد كه عده اي نويد ظهور يك رونالدينيوي ديگر را بدهند. چرا كه نه؟ پورتو، مقصد ابتدايي بسياري از برزيلي هاست كه به اروپا مي روند. اين انتقال 5 ميليون يورو براي پورتو خرج داشت و اندرسون چند ماهي را هم صبر كرد تا به 18 سالگي برسد و سپس راهي پورتو شود. خو گرفتن جوان برزيلي با فوتبال پرتغال و در كل اروپا سريع صورت گرفت و او توانست در 20 بازي از نيمه دوم فصل 2006- 2005 حضور داشته باشد. حضور او در پورتو مثمر ثمر براي اين باشگاه بود تا اين كه در اكتبر سال گذشته در ديدار دو رقيب هميشگي فوتبال پرتغال يعني پورتو و بنفيكا اندرسون دچار شكستگي پا شد و در نتيجه رقابتهاي مهمي همچون ليگ قهرمانان را هم از دست داد. اين مصدوميت حتي شانس هاي بوجود آمده براي او را در رسيدن به تيم هاي برزيل كه بعد از جام جهاني آلمان در حال بازسازي بود نيز از او گرفت.

با وجود اين مصدوميت و دوري ناخواسته ولي موقتي اين بار يك قهرمان در خانه اندرسون را زد. باشگاه منچستر يونايتد او را به جمع ياران خود فرا خواند و اين شايد شروعي موفق تر از گذشته براي او باشد. با توجه به سابقه حضور كارلوس كرش پرتغالي در كنار آلكس فرگوسن و همچنين كريستيانو رونالدوي پرتغالي كه سال گذشته را با كارنامه عالي اي به پايان رسانده است اميدهاي بسياري به اندرسون مي باشد.

از آنجا كه فرگوسن پيش از اين نيز با يك برزيلي ديگر نيز كار كرده است و آن هم كلبرسون ولي نمي توان گفت كه دوباره دست به عمل نادرست زده است. اندرسون بر خلاف كلبرسون كه مستقيماً از برزيل راهي اولدترافورد شد مدتي را در اروپا گذرانده است.

اندرسون نمايش خوبي از خود تا كنون داشته است و بعيد است كه با سرعت فوتبال جزيره كنار نيايد و اين مي تواند نويدبخش يك فصل موفق براي او و فرگي باشد تا فرگي نيز بتواند از عنوان قهرماني اش در ليگ برتر نيز دفاع كند و هم جبران ناكامي فصل گذشته شان در نيمه نهايي ليگ قهرمانان را بكند.

گاردين

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس