صفحه نخست > دیدگاه > سرنوشت مزدوری کرزی

سرنوشت مزدوری کرزی

آریا
يكشنبه 25 جنوری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

19 سال از ختم حاکمیت حزب دموکراتیک خلق افغانستان می گذرد. دراین خلای 19 سال افغانستان و مردمش مصایب و الام بی شماری را از دست نیروهای مرتج و حلقه های وفادار به پاکستان ،امریکا، اسراییل ،اروپا و ایران تحمل کردند.

به اشاره این کشورها ،میلیونها افغان کشته شده و میلیونها تن دیگر به کشورهای خارجی فرارکردند.
فرهنگ و ارزشهای مادی و معنوی افغانستان نابود شد و کشور به مرحله نیستی بشری سوق داده شد.
بعد از سالها ، نیروهای وحشی و متجاوز امریکا و اروپا که به چیز از خودکامی ،استثمار و جنایت به چیزی دیگری فکر نمیکردند ، مانند ملخ به افغانستان ریختند و تچربه سالهای 1839 را که همراه با شاه شجاع به کشور ریخته بودند ، ولی با شکست و ناکامی و روسیاهی فرارکرده بودند، تکرارکردند.

درسال 2001 میلادی با ختم حاکمیت مستبدانه و خائنانه مزدوران پاکستانی و حلقه های وفادار به مدراس دیوبند که سراغاز و بنیاد کشتار ، جنایت ، انتحار ، خیانت در جهان و بالاخصوص درمنطقه است ، نیروهای اشغالگر خارجی به رهبری امریکا شاه شجاع دوم حامد کرزی را به سرقدرت اوردند و حلقه نفرت ، برده گی ، خیانت و وطن فروشی را به گردنش اویختند.

درطول شش سال حکمروایی امریکاییان و مزدوران محلی انها ، هزاران افغان بی گناه توسط بمباران نیروهای خارجی کشته و زخمی شدند، دهات وروستا های افغان نابود شدند، زنان شوهرانشان را و مادرها فرزندان شانرا از دست دادند.

درانسوی دیگرخط، مزدوران محلی پاکستانی ها و حلقات مزدور انها ،با انجام حملات انتحاری و سربریدن ها افغانهای بی گناه ،جنایات و خون اشامی خود را یکبار دیگر به نمایش گذاشتند.

کرزی که درطول شش سال حکمروایی به پول و ثروث درامده از کشت مواد مخدر، غضب زمین های مردم بی گناه و دولتی ، جاسوسی ، چور اموال دولتی رسید، بردوستی و حمایت از جانب باداراصلی اش جورج بوش همیشه افتخار میکرد و خود را قهرمان افغانستان میخواند و همیشه ضمن تقبع عملکرد های شوروی در افغانستان برحمایت بیشترغرب از خود می افزود.

ولی با روی کار امدن ، بارک اوباما رهبر جدید امریکا و توصیف کرزی بعنوان قاچاقبر و رهبر ضعیف توسط وی ، به اصطلاح عام کاسه راسته کرزی چپه شد و کرزی که حمایت ووفاداری خود را به بوش و حزب جمهوری خواه ثابت کرده بود، با مخالفت و عدم هماهنگی اوباما روبرو شد . سیاست های انتقاد امیز کرزی از نیروهای امریکایی و نزدیکی بیشتر این کشور به کشورهای منطقه درحقیقت واکنشی بود به اتهامات و بی علاقگی اوباما به تداوم حمایت از نوکر وفادار امریکا!

بتاریخ 20 جنوری سال 2009 ، اوباما به عنوان رئیس جمهورجدید امریکا سوگند وفاداری یاد می کند و یکروز قبل از ان نامه میدویدوف رئیس جمهور روسیه به کرزی میرسد که وعده کمک و همکاری روسیه را به کرزی میدهد و ازوی به عنوان رئیس جمهورخوب توصیف می شود.

درروز 20 جنوری ، کرزی ضمن حضور درپارلمان ، از روسیه به عنوان دوست و متحد خوب خود یاد می کند و خواهان افزایش کمک های این کشور به افغانستان می شود، و از امریکا و متحدین غربی ان به عنوان محورهای شرارت! و کشورهای تشویق کننده تولید مواد مخدر درکشور یاد می کند.

حال کرزی دوباره به یاد دوستی روسیه افتاده و دریافته است که این کشور به عنوان یک دوست و متحدخوب برای افغانستان باقی خواهد ماند.

کرزی به زعم خودش به فریب و نیرنگ های جامعه جهانی پی برده و میخواهد که با جلب حمایت و کمک کشورهای همسایه بتواند پای بیشتر کشورهای همسایه را درافغانستان باز کرده و فعالیت امریکاییها را درکشور محدود بسازد.

کرزی با بازکردن پاکستان، روسیه ، ایران درافغانستان تلاش می ورزد تا امریکا وانگلیس را درکشور تحت فشارسیاسی مستقیم قراربدهد تا به رهبران و قدرت های خارجی نشان بدهد که وی میتواند که با جلب و حمایت کشورهای همسایه افغانستان تلاش های امریکا و انگلیس را درکشور ناکام بسازد.

ناکامی های کرزی باعث شده است که افغانستان یکبار دیگر به میدان رقابت های قدرت های بزرگ و سازمان های استخباراتی غرب مبدل شود.

کرزی میخواهد که با نزدیکی به روسیه با دادن هشدار به غرب حمایت انان را بدست اورد ، ولی کرزی نمیداند که بالاخره سرنوشت مزدوری همین است که امروز کرزی با ان روبر است.

واژه های کلیدی

نویسنده ازاد

آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس