کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > سرنوشت مزدوری کرزی

سرنوشت مزدوری کرزی

يكشنبه 25 ژانويه 2009, بوسيله‌ى آریا

19 سال از ختم حاکمیت حزب دموکراتیک خلق افغانستان می گذرد. دراین خلای 19 سال افغانستان و مردمش مصایب و الام بی شماری را از دست نیروهای مرتج و حلقه های وفادار به پاکستان ،امریکا، اسراییل ،اروپا و ایران تحمل کردند.

به اشاره این کشورها ،میلیونها افغان کشته شده و میلیونها تن دیگر به کشورهای خارجی فرارکردند.
فرهنگ و ارزشهای مادی و معنوی افغانستان نابود شد و کشور به مرحله نیستی بشری سوق داده شد.
بعد از سالها ، نیروهای وحشی و متجاوز امریکا و اروپا که به چیز از خودکامی ،استثمار و جنایت به چیزی دیگری فکر نمیکردند ، مانند ملخ به افغانستان ریختند و تچربه سالهای 1839 را که همراه با شاه شجاع به کشور ریخته بودند ، ولی با شکست و ناکامی و روسیاهی فرارکرده بودند، تکرارکردند.

درسال 2001 میلادی با ختم حاکمیت مستبدانه و خائنانه مزدوران پاکستانی و حلقه های وفادار به مدراس دیوبند که سراغاز و بنیاد کشتار ، جنایت ، انتحار ، خیانت در جهان و بالاخصوص درمنطقه است ، نیروهای اشغالگر خارجی به رهبری امریکا شاه شجاع دوم حامد کرزی را به سرقدرت اوردند و حلقه نفرت ، برده گی ، خیانت و وطن فروشی را به گردنش اویختند.

درطول شش سال حکمروایی امریکاییان و مزدوران محلی انها ، هزاران افغان بی گناه توسط بمباران نیروهای خارجی کشته و زخمی شدند، دهات وروستا های افغان نابود شدند، زنان شوهرانشان را و مادرها فرزندان شانرا از دست دادند.

درانسوی دیگرخط، مزدوران محلی پاکستانی ها و حلقات مزدور انها ،با انجام حملات انتحاری و سربریدن ها افغانهای بی گناه ،جنایات و خون اشامی خود را یکبار دیگر به نمایش گذاشتند.

کرزی که درطول شش سال حکمروایی به پول و ثروث درامده از کشت مواد مخدر، غضب زمین های مردم بی گناه و دولتی ، جاسوسی ، چور اموال دولتی رسید، بردوستی و حمایت از جانب باداراصلی اش جورج بوش همیشه افتخار میکرد و خود را قهرمان افغانستان میخواند و همیشه ضمن تقبع عملکرد های شوروی در افغانستان برحمایت بیشترغرب از خود می افزود.

ولی با روی کار امدن ، بارک اوباما رهبر جدید امریکا و توصیف کرزی بعنوان قاچاقبر و رهبر ضعیف توسط وی ، به اصطلاح عام کاسه راسته کرزی چپه شد و کرزی که حمایت ووفاداری خود را به بوش و حزب جمهوری خواه ثابت کرده بود، با مخالفت و عدم هماهنگی اوباما روبرو شد . سیاست های انتقاد امیز کرزی از نیروهای امریکایی و نزدیکی بیشتر این کشور به کشورهای منطقه درحقیقت واکنشی بود به اتهامات و بی علاقگی اوباما به تداوم حمایت از نوکر وفادار امریکا!

بتاریخ 20 جنوری سال 2009 ، اوباما به عنوان رئیس جمهورجدید امریکا سوگند وفاداری یاد می کند و یکروز قبل از ان نامه میدویدوف رئیس جمهور روسیه به کرزی میرسد که وعده کمک و همکاری روسیه را به کرزی میدهد و ازوی به عنوان رئیس جمهورخوب توصیف می شود.

درروز 20 جنوری ، کرزی ضمن حضور درپارلمان ، از روسیه به عنوان دوست و متحد خوب خود یاد می کند و خواهان افزایش کمک های این کشور به افغانستان می شود، و از امریکا و متحدین غربی ان به عنوان محورهای شرارت! و کشورهای تشویق کننده تولید مواد مخدر درکشور یاد می کند.

حال کرزی دوباره به یاد دوستی روسیه افتاده و دریافته است که این کشور به عنوان یک دوست و متحدخوب برای افغانستان باقی خواهد ماند.

کرزی به زعم خودش به فریب و نیرنگ های جامعه جهانی پی برده و میخواهد که با جلب حمایت و کمک کشورهای همسایه بتواند پای بیشتر کشورهای همسایه را درافغانستان باز کرده و فعالیت امریکاییها را درکشور محدود بسازد.

کرزی با بازکردن پاکستان، روسیه ، ایران درافغانستان تلاش می ورزد تا امریکا وانگلیس را درکشور تحت فشارسیاسی مستقیم قراربدهد تا به رهبران و قدرت های خارجی نشان بدهد که وی میتواند که با جلب و حمایت کشورهای همسایه افغانستان تلاش های امریکا و انگلیس را درکشور ناکام بسازد.

ناکامی های کرزی باعث شده است که افغانستان یکبار دیگر به میدان رقابت های قدرت های بزرگ و سازمان های استخباراتی غرب مبدل شود.

کرزی میخواهد که با نزدیکی به روسیه با دادن هشدار به غرب حمایت انان را بدست اورد ، ولی کرزی نمیداند که بالاخره سرنوشت مزدوری همین است که امروز کرزی با ان روبر است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plansنویسنده ازاد
40 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > سرنوشت مزدوری کرزی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.