کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > مسؤولين ترافيك شهر كابل، اين چه حالت است؟

مسؤولين ترافيك شهر كابل، اين چه حالت است؟

اين چگونه برنامه است كه موترهايي كه واسطه داشته باشند آنها مي توانند بدون كدام مانعت در اين شهر گشت و گذار بكنند و موترداراني كه زور و يا واسطه ندارند بيچاره ها سرگردان و مسافرين هم به موقع در جاي كار خود نرسد/ نویسنده: اکمل عازم

سه شنبه 10 مارچ 2009

ساعت هشت صبح روز شنبه 10 حوت را نشان مي داد كه از خانه واقع كوته سنگي به قصد كار به طرف دفتر كه در قلعه فتح الله واقع است، روان شدم.

وقتي به ايستگاه كوته سنگي رسيدم ازدحام مردم خيلي زياد بود و بعد از آن، يك موتر نوع تونس پيدا شد و خود را به يك ترتيبي در سيت بيشروي موتر جا به جا كردم.

وقتي كه در موتر بالا شدم ساعت هشت و نيم صبح را نشان مي داد. وقتي كه به دهن باغ رسيديم ساعت نه و 20 دقيقه شده بود و ازدحام موترها بسيار زياد.

خلاصه وقتي از قواي مركز تير شده به انحصارات رسيديم، يك پوليسي كه اندام نسبتاً لاغر و دنده سياه در دستش و كلاه خود را به شكلي به فرق سر گذاشته بود كه موهايش بر پيشاني اش افتاده بود، و همچنان دو ترافيك موترهاي تونس را اشاره مي داد كه دور بخورد و به طرف چهارراهي صدارت نرود.

خوب سر و صداي كساني كه در موتر موجود بودند، برآمد و هر چه داد زدند كه ما كار داريم بگذار كه همين موتر اقلاً ما را تا ايستگاه آرشيف ملي برساند؛ ولي گوش شنوا وجود نداشت.

چهارراهی صدارت شهر کابل

در همين حال همه مجبور، از موتر پايين شديم و به طرف شهر در حركت شديم. وقتي از سرك گذشتم كه در پياده رو بروم، ديدم كه يك تونس ديگر به آرامي گذشت چند لحظه ايستاد شدم كه ببينم اين چه قانون است كه يك تونس را مي گذارند تا چهارراهي صدارت برود و ديگر تونس را از همينجا (انحصارات دوباره به مسيري كه آمده) مي گرداند.

ديدم كه يك تونس ديگر آمد و پوليس مانع شد كه بايد دور بخورد؛ ولي ترافيك نزديك پوليس شد و چيزي را براي پوليس گفت، دوباره همين پوليس اشاره به تونس كرد و گفت كه حركت كن و به رسم احترام دشتش را بلند كرد و يك بخشش هم از موتروان خواست.

به هر ترتيب من آهسته آهسته به چهارراهي صدارت خود را رسانيدم تا موتري پيدا شود كه من تا قلعه فتح الله بروم. در ايستگاهي كه ايستاده بودم بيشتر از 20 نفر موجود بود. اينجا هم به عين ترتيب همان مشكلاتي كه در طول راه پيش آمده بود، به چشم ديدم.

هر موتر تونسي كه مي آمد تو فكر مي كردي كه دشمن ترافيك رسيد؛ يعني ترافيك هر موتر تونس را كه مي ديد فوراً به طرفش مي دويد و با دشنام هاي ركيك و با لگد محكم به دروازه تونس مي زد و مي گفت كه حركت كن. هيچ كسي پيدا نمي شد كه بپرسد برادر خير ما در چه برويم تا محل كار!

خلاصه وقتي كه به دفتر رسيديم ساعت ده و ده دقيقه را نشان مي داد.

حال از رياست ترافيك مي پرسم كه:

- اين چگونه برنامه است كه موترهايي كه واسطه داشته باشند آنها مي توانند بدون كدام مانعت در اين شهر گشت و گذار بكنند و موترداراني كه زور و يا واسطه ندارند بيچاره ها سرگردان و مسافرين هم به موقع در جاي كار خود نرسد.

- شما يك بار كنترول كرده ايد كه كساني هم هستند در ترافيك كابل كه از موترداران را آزار مي دهند و پول رشوه از پيش شان درخواست مي كنند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > مسؤولين ترافيك شهر كابل، اين چه حالت است؟

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • تونس ... یعنی چه ؟ به نظرم تونس اسم کشوری به شمال افریقا میباشد . راجع به شرکت سرویس کابل اگر کمی معلومات بدهید بسیار ممنون . نوبرجه.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.