IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > نقشه ی آزادی مطبوعات در سال 2009

نقشه ی آزادی مطبوعات در سال 2009

خانه ی آزادی/ افغانستان جزو کشوهایی ست که در آن آزادی مطبوعات وجود ندارد/ در هشت سال اخير هفت خبرنگار در افغانستان کشته، ده ها تن بازداشت، زندانی، لت و کوب، توهين و تحقير، تهديد به مرگ و به گروگان گرفته شدند.
شنبه 2 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

loading...
loading...

پيام‌ها

 • ادای احترام به تمام ژورنالستان افغان:

  امید که این مطلب را مدیر این رسانه(کابل پرس)وتمام دیگر ژورنالستان که بخاطر سرافرازی کشورشان کار میکند بخواند ونظر خود را پیرامون آن ابراز نماید.

  آزادی مطبوعات باید درچوکات قانون تسجیل شود نه اینکه به زبان
  شفاهی به مردم گفته شود که مطبوعات آزادی کامل دارد وما مطبوعات آزاد وآزادی بیان که رکن اساسی دریک جامعه دیموکراتیک است احترام می گذاریم.
  مشکلات که ژورنالستان افغان در عرصه فعالیت های مطبوعاتی خود دارند ازهمین ناحیه نشات می کند پس دراین مورد نه تنها دولت گوتاهی میکند بلکه رسانه ها وپایگاهای اطلاعات هم مسوول هستند امروز دایره آزادی را برای ژورنالستان مسلکی وآموزش دید ووطن پرست ؛ژورنالستان ماشینی که از کورس های دوماهه فراغ شده اند ویا از زمین شناسی وزراعت وطب فراغ شده اند ویا یک رسانه شخصی برای مرامهای شخصی وحزبی قومی ساخته اند تنگتر ساخته اینها کسانی هستند که از الفبا ژورنالیزم خبر ندارد آینها فکر می کند که ژورنالیزم(سه چه وسه ک) است درحالیکه اینطور نیست امروزعصر ارتباطات،اطلاعات،چنگ رسانه یی،وعصر تبلیغات است امروز عصر است که توسط رسانه ها منابع طبعیی،بازارها وسرزمین های مردم تسخیر میشود امروز استعماربه وسیله رسانه ها صورت مگیرد.که نمونه خوب آن اشغال کشورهااسیایی خاورمیانه به شکل مستقیم وغیر مستقیم توسط رسانه ها غرب می باشد.
  ولی در افغانستان برای چنین فکری واستراتیژی در چامعه ژورنالیزم شخصی به نظرنمی رسد.چند فردی که امروز در راس اتحادیه های مطبوعات چه مستقل وچه دولتی ویارسانه ها چاپی والکترونیک قراردارند چنین فکر ودانش در خود ندارد وآنها توانایی چنین کار راندارد وآکردارند هم بخاطر منافع ناچیز شخصی خود با دیگران معامله میکند.
  پس بیاید که یک جامعه سالم یموکراتیک وهدفمندژورنالیزم به وجود آوریم واهداف بزرکی به مثل رسانه های غربی ورسانه های کشورهای بزرگ صنعتی به خود تعیین نمایم وبرای ژونالیزم افغانی استراتیژی های کوتاه مدت ودرمدت داشته باشیم ودولت خود را به آن قناعت بدهیم وهمه باهم دست به یک دیگر بدهیم تا کشورعزیزی خود را از این طریق به مدارج عالی ترقی وپیشرفت سوق دهیم.

  حبیب ایاز

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس