IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > تهدید روزنامه هشت صبح توسط صدیق چکری و وابستگان شیخ آصف محسنی

تهدید روزنامه هشت صبح توسط صدیق چکری و وابستگان شیخ آصف محسنی

کابل پرس تهديد روزنامه نگاران و رسانه ها و سرکوب آزادی بيان را در افغانستان به شدت محکوم می کند
سه شنبه 5 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: روزنامه هشت صبح يکی از معروف ترين روزنامه های افغانستان در يک هفته دوبار توسط صديق چکری سرپرست وزارت حق و اوقاف و وابستگان شیخ آصف محسنی تهديد شد.

در آخرين شماره اين روزنامه درباره ايت تهديد ه چنين آمده است:

در هفته ای که از روز جهانی مطبوعات تجلیل می گردد، روزنامه 8صبح دو بار از دو مرجع دولتی و غیر دولتی از طریق تیلفون مورد تهدید قرار گرفت.

روز شنبه شخصی از مدرسه خاتم النبیین وابسته به آقای محسنی از شماره 0700279922 به روز نامه تماس گرفته، گفت که چرا جوابیه ارسال شده از سوی مدرسه خاتم النبیین در پاسخ به مقاله نشر شده در روزنامه 8صبح مورخ 31 حمل چاپ نشده است.

معاون روزنامه 8 صبح در جواب گفت که از آن جایی که نامه مذکور فاقد امضا، مهر و نام نویسنده بود، از نشر آن خود داری شده است. شخصی تیلفون کننده گفت که شما انسان فاسد و عقده ای می باشید و چون جوابیه ما را نشر نکرده اید ما اقدامات خود را علیه شما انجام خواهیم داد.

به دنبال این رخداد روز دو شنبه ساعت 2 و 51 دقیقه از شماره 0202203547 آقای صدیق چکری، سرپرست وزارت حج و اوقاف با معاون روزنامه 8صبح تماس گرفته و یاد آور شده است که عنوان مقاله ترجمه شده در شماره 569 روز دوشنبه "گفتگویی با خالق طالبان" نادرست است و باید شما با اعتراف به خطای خود پوزش خواسته و در شماره فردای تان نشر کنید. معاون روزنامه در جواب گفته است که مقاله یاد شده ترجمه از روزنامه شرق الاوسط است که برای کشور های عربی و اسلامی نشرات دارد و دقیقا همین تعبیر در متن اصلی آن آمده است.

گذشته از این در نوشتار از استعاره کار گرفته می شود و در متون کلماتی مانند خالق اثر، خالق هنر و... زیاد به چشم می خورد. بر فرض اگر این هم یک تخلف رسانه ای باشد مربوط به وزارت اطلاعات و فرهنگ است که می تواند اقدام کند نه وزارت حج و اوقاف. بعد آقای چکری با عصبانیت تمام گفت که چون شما در مقام دفاع از این می باشید همین حالا مکتوبی را عنوان سارنوالی نوشته می کنم تا علیه تان اقدام کند.

با توجه به این که اقدام صورت گرفته از دو مرجع یاد شده غیر قانونی می باشد، مسوولان روزنامه 8 صبح ازمقام های مسوول می خواهند که از تکرار چنین برخورد های غیر مسوولانه جلوگیری نمایند.

کابل پرس تهديد روزنامه نگاران و رسانه ها و سرکوب آزادی بيان را در افغانستان به شدت محکوم می کند.


افزايش تهدید خبرنگاران در دایکندی!

در تازه ترين مورد خشونت عليه خبرنگاران در اين ولايت، محمد رضا واحدی مدیر مسئول ماهنامه "نمای دایکندی" ومسئول انجمن فرهنگی جوانان دایکندی از سوی والی و مقامات امنيتی تهديد و دستور بازداشت وی توسط والی صادر و همچنين فعالیت ماهنامه ی نمای دايکندی نيز متوقف شده است.

سه شنبه 5 مه 2009


اخبار، گزارش ها و ديدگاه ها درباره خشونت عليه روزنامه نگاران ، فشار بر رسانه ها و سرکوب آزادی بيان را قدن به قدم در کابل پرس بخوانيد

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • هرزمانی موقع میسر میشود وسری به سایت های انتر نیتی میزنم، جز شکوه وشکایت ، رنج ودرد وغم واندوه هموطنان مظلوم وبیچاره ، و بی پروایی، بی عدالتی وبی باز خواستی مقامات دولتی وجبروستم انواع زورمندان، متاسفانه خبرخوش که باعث دلگرمی وامید واری برای بهبود زندگی افراد عادی این مملکت بدبخت گردد به نظر نمیرسد. قلبم به درد می آید،عقده گلویم را می فشارد، اشک از چشمانم جاری میشود. ونمیدانیم به کجا شکوه وشکایت کنیم. این آقای کرزی هم جز عده محدود، همه خاینین ، دزد وآدمکش وجانی وقاچاقبررا دور خود جمع نموده که مانند آقای چکری و اکنون این جانی و سرکردهء همه ، قسیم فهیم را برای دوره دوم که امیدوارم هرگز به آرزوی خود نرسند، بر سر نوشت مظلومان در نظر گرفته. جناب خاین چکری چندی قبل که فکر میکنم مناسباتش نسبت اخراجش از مقام یک وزارت با کرزی به سردی گرائیده بود در یکی از مصاحبه هایش در تلویزیون آریانا با وقاحت وبی شرمی بصورت غیر مستقیم با گفتار تهدید آمیزش اظهار کرد که مردم باید به سران مجاهدین عزت واحترام داشته باشند. من ازین جناب می پرسم که احترام خرید وفروش نمیشود. احترام به زور وجبر تحمیل شده نمیتواند. احترام با خدمت گذاری وشایسته سالاری وصداقت ،ترحم وشفقت میسر است. مردم نجیب افغانستان پوست های شما را در چرمگرمی شناسد واین کرزی منفور است که بخاطر منافع وحفظ قدرت وچوکی خود که عاشقش است با همه بی کفایتی وناتوانی اش به چنین شخصیت های خاین وابسته میگردد.جناب چکری: شما که نتوانستید پنجا فیصد آرای مردم را برای این وظیفه بدست بیاورید، چگونه بخود حق میدهید و این جرات غیراخلاقی تان اجازه میدهد اشخاص بی گناه وطن پرست وصادق را تهدید کنید؟ شما وجدان دارید؟ سوال دیگر من از آقای چکری این است که از محبت ودوستی جگرگوشه هایش یاد کرد واظهار داشت که فامیلش در لندن زندگی میکنند. جناب شما که تا چند هفته قبل بیکار بودید،مصارف خود را با سفر های متواتروفامیل را در لندن که به همه معلوم است چقدر گزاف است از کدام مدرک تامین میکنید؟ وآقای کرزی: شما شرم ندارید که با این همه ناتوانی و نافهمی تان بازهم میخواهید به سرنوشت مردم این مملکت بد بخت بازی نموده وبا انتخاب اشخاصی مانند فهیم وچکری وخلییلی ودیگران که کوچکترین فهم ودرایت سیاسی و علمی ندارند بیشتر وطن را به گودال بد بختی سوق دهید؟ به لحاظ خداو به آنچه عقیده و ایمان دارید بگذارید مردم سرنوشت شان را خود تعیین کنند.ویا حد اقل به جوانان وطن پرست وروشنفکروتعلیم یافته وصادق موقع بدهید تا مصدرخدمتی به این مملکت بد بخت شوند. آنهائیکه در هفت سال گذ شته ، مانند فهیم و چکری و دیگران دارایی های عامه را تاراج کردند برای کواسهء کواسهء شان کافی دربانکهای داخل وخارج ذخیره دارند دیگر چور وچپاول دوره دوم وسوم را برایشان میسر نسازید

 • " چون جوابیه ما را نشر نکرده اید ما اقدامات خود را علیه شما انجام خواهیم داد."

  عجب تهدیدی!!!

  اقدام انجام دادن علیه روزنامه ای که بر فرض مرتکب نشر و چاپ مطلبی غیر واقع گردیده باشد، می تواند شکایت رسمی علیه وی به مراجع مربوطۀ حکومتی باشد. این که نشد تهدید و ... جناب میر هزار.

  • mardom ham don bali ba ha ne ast yak na far tilfon zad shomare tilfonash ham aftade hat man sho khi karde on gha dar ham tahded nist na tars ba ka rat ada me bidi mohsini tora na mikoshe

  • کریمه جان!مگر شما از سبک و میتود و شیوه کار زورگویان، چاقوکشان،تفنگ سالاران و تروریستان آگاهی ندارید که منظور از کار برد کلمات و جملات چون "اجرای اقدامات" و ...و امثال آن چه است. من آرزو میکنم که شما هیچ گاهی در عمل اینگونه اقدامات را بالفعل و بالعمل نبینید و نه شوق نماییدکه بااینگونه"اقدامات" مواجه شوید.اگر باز هم در مورد شک دارید یکبار در مورد از شخص آصف محسنی و سر دسته ترویستها سید حسین انوری معنی دقیق"اقدامات" را جویا شوید. به امید عافیت شما دهمزنگی

 • سلام به همکاران کابل پرس و هشت صبح .
  برای آقای چکری بگوید شرم بر تو باد که با وجود رای نیاوردن در پارلمان , حالا به صفت یک سمبول بر چوکی بد نام وزارت حج و اوقاف تکیه زدی , برو بیادر توره چه مانده برای تهدید نمودن یک خبرنگار , تو آرامی کده چکر خوده بزن و باخبر باش که اهل قلم و روزنامه نگاران ازین بچه ترسانک های تو نمی ترسند . افسوس بر حال تو که با یک فریب کرزی هم عضویت جبهه را از دست دادی و هم به خواب های که دیده بودی نرسیدی . و همچنان برای همکاران آقای محسنی باید گفت که شمایان که داد از آزادی مطبوعات و دیمکراسی میزنید , حالا فهمیدم که همه و همه جز تمثیل چیزی دیگری نبوده است . زنده باد خبرنگاران آزاد و غیر وابسته در افغانستان و مرگ به تمام خاینین .

 • کسانی که شیشه های مکتب را بخاطر خاموش نمودن تظاهرات شکستاندند و تاریخ نویسی را که خواهان تعدیل سیاهه تاریخ (قانون احوال شخصیه) بود مورد ضرب و جرح قرار دادند، بدون تردید این جراات را نیز خواهند داشت که روزنامه را تهدید و به گفته خودشان علیه آن اقدامات نماید.
  اینها ادعا دارند که دین خدا را در زمین زنده نگه داشته اند و روز به روز به آن طراوت می بخشند!!! دین که امروز از نظر مردم دنیا تولید کننده دهشت، توحش و زورگویی است. طالبان بیرون از حکومت و طالبان داخل دولت هر دو دارای یک هدف اند.

 • به صدیق چکری

  چون نبینی غیرت اخوانی ام
  گر حقیقت گفتی میدانی ام

  جفنگ گویی های چکری را از جنگ های داخلی هند، امریکا و ارتباط آن به جنگ های تنظیمی کابل معلوم است حاجت به تبصره نیست.

 • سلام به تمام خواننده گان کابل پرس عزیز !!!
  این چکری خلموکه به تحدید چی خودش یک نان خور سر اضافگی است !!
  بیخی دل بیغم باشد قلم به دستان محترم بان که سگ واره غو غو کند !!!

  • سلام به همه

   اول اینرا باید یاد آور شوم که محسنی هر کار که بخواهد میکند چرا که او مزدور ایران بوده و هست کوشش میکند که خواب های ایران را به حقیفت تبدیل کند و در افغانستان تا هنوز یک دولت به وجود نیامده که این جنایتکاران را به قانون تسلیم کند
   ای کاش روزی فرا رسد که همه این ملا ها و آدم کشان همه به پای دار باشد متآسفانه باید یاد آور شوم که کسانی که دستهای شان در خون ملت آغوشته است مرک خدای هم ندارد و مریض هم نمیشود

 • هموطنان عزيز : درمورد چکرى چيزى نوشتن با کلمات و وقتى که با لاى نوشتن ان تلف ميشود جفا است شخصى که در دوران وزارت فرهنگ فحاش ترين انسان بود در دوران وزارتش در وزارت سرحدات معشوقه هاى خاص براى خود نگهداشته بود از خيانت هاى مالى ان چى بگويم درچنين دولت گنديده بايد اميد موجوديت انسان هاى پاک را نداشته باشيم و از اشخاصى چون چکرى نبايد شکوه کرد

 • برادر چکری !
  خدا بیامرزید ، هم از دنیا ماندی و هم از آخرت . حالا هم وقت است که توبه نمائی و به خود آئی .

 • سلام به خواننده گان عزیز!
  من صرف همین قدرمیخواهم گفت که از اشخاص فاسد چون چکری نباید بیش ازین انتظارداشت شخصیکه حلقه غلامی صاحبان قدرت را به گردن انداخته و فقط بخاطر پول اندوزی و قدرت به هرکس غوغو میکند این بیچاره که دم از اسلام میزند درزمان طالبان سروکله اش همراه بافاملیش از لندن نمایان گردید و بعد درحکومت جدید به بسیار عجله به کابل امد تا درکارزار انتخابات پارلمانی اشتراک نماید ولی بیچاره این را نمیدانست که مردم پوستشن را درچرمگری میشناسد و به این حرفهای ظاهری اش فریب نمیخورند افسوس به حال این شخص که نه ازین دنیا شد و نه از آن دنیا !

 • salam dostan,
  be nazare man harakate S.Chakari ra agar sehat dashte bashad bayad jedi greft, wa anra neshan az zoor goyi ke baine 1992-2001 wojod dasht danest. az in waziat o harakatha beshtar khwahad didem agar Mujaheddine Jamiati,Sayafi, Talibi wa ghaire roi kar biyayan.

جستجو در کابل پرس