کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > خبرنگار رادیو کلید در خوست از سوی نیروهایی امریکایی بازداشت و دو روز بعد آزاد (...)

خبرنگار رادیو کلید در خوست از سوی نیروهایی امریکایی بازداشت و دو روز بعد آزاد شد

گزارشگران بدون مرز: شبانگاه ١٢جوزا این خبرنگار به همراه دو برادرش در منزلشان توسط نیروهای امریکایی و در همراهی با نیروهای قوای دولتی افغانستان بازداشت شدند.

پنج شنبه 4 جون 2009

خبرنگار رادیو کلید روز 5 شنبه 14 جوزا همراه با دو برادرش آزاد شد.

خبرنگار رادیو کلید در خوست از سوی نیروهایی امریکایی بازداشت شد

گزارشگران بدون مرز: شبانگاه ١٢جوزا این خبرنگار به همراه دو برادرش در منزلشان توسط نیروهای امریکایی و در همراهی با نیروهای قوای دولتی افغانستان بازداشت شدند.

پنج شنبه 4 ژوئن 2009

گزارشگران بدون مرز از نیروهای ائتلاف و امریکایی خواهان توضیح در باره بازداشت نوراجان بهیر خبرنگار رادیو کلید در ولایت خوست است.

شبانگاه ١٢جوزا این خبرنگار به همراه دو برادرش در منزلشان توسط نیروهای امریکایی و در همراهی با نیروهای قوای دولتی افغانستان بازداشت شدند.

گزارشگران بدون مرز در این باره اعلام می‌کند:" ضروری است که مسوولان نیروهای ائتلاف به شکل فوری در باره علت دستگیری این خبرنگار حرفه ای توضیح دهند."

وی از سال ١٣٨٣ با شبکه رادیو کلید کار می کند. نجیبه ایوبی مدیر شبکه رادیویی مستقل کلید به گزارشگران بدون مرز ضمن ابراز نگرانی خود اعلام کرد " ما نمی دانیم چرا این خبرنگار بازداشت شده است و به ویژه به این شکل و در نیمه شب, انها می توانستند او را احضار کنند نیازی به بازداشت به اینگونه نبود. ماجرای غم انگیز بازداشت روزنامه نگار دیگر افغانی زنده یاد جاوید احمد را فراموش نکنیم."

نوراجان بهیر ٢٨ ساله و متاهل است و در حال حاضر در پایگاه نظامی باغ سرا زندانی شده است.

سایت فارسی گزارشگران بدون مرز


جاويد احمد کشته شد!

در چند سال اخير اين هفتمين خبرنگاری ست که در افغانستان کشته شده است. شش خبرنگار کشته شده ی ديگر شیما رضایی، شکیبا سنگه آماج، ذکيه ذکی، اجمل نقشبندی، کارستن توماسن خبرنگار نروژی و صمد روحانی می باشند

سه شنبه 10 مارس 2009

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


60 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > خبرنگار رادیو کلید در خوست از سوی نیروهایی امریکایی بازداشت و دو روز بعد آزاد (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.