کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > جهان > پاکستان > پاکستان و نبرد با دست نشانده های خودش!

پاکستان و نبرد با دست نشانده های خودش!

حکومت و مردم افغانستان که همیشه بر این باور بود که حملات تروریستی بالای این کشور از خاک پاکستان سازماندهی می شود و همیشه از پاکستان بعنوان منبع تروریست و القاعده نام می برد این ثبوت خوبی بر مدعی شان می باشد.

يكشنبه 14 ژوئن 2009, بوسيله‌ى مرتضی رحیمی

در این اواخر اوضاع امنیتی در سطح کشور و مخصوصاً در شهر کابل تغییر قابل ملاحظه نموده است. شهر کابل که هر از چند گاهی شاهد حملات وحشیانه وخونین انتحاری بود. در طی این چند ماه خوشبختانه هیچکدام حمله بالای شهر کابل و مردم بیگناه آن صورت نگرفته است.
این تغییر را می توان بصورت مستقیم به حملات

نیروهای ارتش پاکستان بالای مواضع گروه شورشی طالب و القاعده در خاک این کشور در مناطق وادی سوات نسبت داد.طالبان که مقر اصلی آن در پاکستان بود و از آنجا طرح ریزی تمام عملیات های تروریستی خود را بالای افغانستان و دیگر کشور ها انجام می داد با موج عملیات های سنگین نیروهای نظامی پاکستان در پاکستان و عملیات های جداگانه نظامی نیروهای بین المللی و اردوی ملی افغانستان در خاک افغانستان روبرو گردید و بسیار یاز مواضع تحت کنترول خود را در پاکستان و همچنان در افغانستان از دست داد این مناطق که مر کز فرماندهی و سازماندهی عملیات های تروریستی القاعده و طالب بود فعلاً کاملا از کنترول شان خارج گردیده است و دوباره تحت کنترول نیروهای حکومتی پاکستان و افغانستان در امده است.

اردوی پاکستان

حکومت و مردم افغانستان که همیشه بر این باور بود که حملات تروریستی بالای این کشور از خاک پاکستان سازماندهی می شود و همیشه از پاکستان بعنوان منبع تروریست و القاعده نام می برد این ثبوت خوبی بر مدعی شان می باشد.
مردم افغانستان با اظهار خرسندی از از این عمل ارتش پاکستان مبنی بر حملات بالای مواضع طالبان و نابودی آنها از آن حمایت نموده و خواهان توجه بیشتر حکومت پاکستان و جامعه جهانی بر این موضوع شده است.
عملیات های گسترده ارتش پاکستان از چندی به این طرف بلای مواضع طالبان جریان دارد که خسارات و تلفات سنگینی را بالای گروه شورشی طالبان وارد نموده است. همچنان این عملیات ها باعث کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان پاکستانی و بیجا شدن انها از این مناطق جنگ زده شده و سازمان ملل از جامعه جهانی خواستار کمک به بیجا شده گان گردیده است. این در حالی هالی قریه جات در شمال غرب پاکستان، در انتقام حمله انتحاری مرگ باری که بروز جمعه در یک مسجد صورت گرفت، برای سومین روز متواتر علیه تندروان طالب حملاتی را براه انداخته اند.

اردوی پاکستان

این گروه حد اقل ۹ تندور را کشته و ۲۰ باب خانه جنگجویان طالب را به آتش کشیده اند.
مقامات میگویند اعضای این گروه طالبان را از حد اقل سه قریه بیرون نموده و دو قریه دیگر را که گفته میشود پایگاه طالبان است، محاصره کرده اند.
این ناحیه در نزدیک وادی سوات - جایکه اردوی پاکستان بیش از یک ماه است با طالبان در جنگ اند، موقیعت دارد.


تصاویر از منابع گوگل

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > جهان > پاکستان > پاکستان و نبرد با دست نشانده های خودش!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.