صفحه نخست > خبر و گزارش > خبرهای متناقض درباره سرنوشت حدود 70 تن از پناهجویان افغانستان

خبرهای متناقض درباره سرنوشت حدود 70 تن از پناهجویان افغانستان

برخی منابع هنوز از سرنوشت پناهجویان افغانستان اظهار بی اطلاعی کرده و يا خبر غرق شدن آنان را تاييد نکرده اند، اما برخی منابع به نقل از سفارت افغانستان در جاکارتا ضمن تایید خبر گفته اند که تعداد 40 جسد توسط پولیس اینترپل، پوليس اندونزی و پوليس استراليا از آب گرفته شده است. برخی منابع نيز گفته اند که تمام پناهجویان نجات يافته اند
پنج شنبه 9 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: گزارش های مختلف از اندونزی حاکی از آن است که يک قايق حامل حدود 70 تن از پناهجویان افغانستان که از اندونزی به طرف جزیره کریسمس استرالیا در حرکت بود، دچار گرداب شده و همگی در اطراف جزیره ای بنام "کومودو" غرق شده اند. در همين حال برخی گزارش ها حاکی از آن است که پناهجويان افغانستان همگی نجات يافته و در سلامت بسر می برند.

در عین حالی که برخی منابع هنوز از سرنوشت پناهجویان افغانستان اظهار بی اطلاعی کرده و يا خبر غرق شدن آنان را تاييد نکرده اند، اما برخی منابع به نقل از سفارت افغانستان در جاکارتا ضمن تایید خبر گفته اند که تعداد 40 جسد توسط پولیس اینترپل، پوليس اندونزی و پوليس استراليا از آب گرفته شده است.

در همین حال برخی منابع پوليس جاکارتا گفته اند که تعداد پناهجویان افغانستان بين 70 تا 100 تن بوده است.

هنوز خبرهای دقيقی از غرق شدن پناهجویان افغانستان منتشر نشده است.

اندونزی: رد پای قاچاق انسان!

مسلمانان از این جا برای جهاد به کشور شما افغانستان می روند، شما چرا اینجا آمدید؟

يكشنبه 26 اكتبر 2008, نويسنده: جان علی زکی

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • behtar ast ta TV haye afghani dast ba kar shawand wa mostanad haye ay kamp ha wa eqamatgah haye mohajereene afghani dar eropa wa jahaye degar tahiya konand ta jawanane ma bebenand ke een behesht haye roye zamien dozakh haye hawlnak tare ham dar kenare khod darand, chon wazeat roz ba roz bad tar shoda merawad wa mohajerat haye ejbari ham sayre soodi ba khod megerad ok

 • من دیشب این خبر را خواندم و دنبال این خبر در سایت های زیادی سرزدم و بسیار ناراحت شدم اما صبح امروز دوباره سایت های مختلف را خواندم و بسیار خوشحال شدم اینکه این خبر حقیقت ندارد و همه مسافرین این حادثه نجات یافته اند. شما میتوانید دراینجا در باره اش بخوانید.
  http://www.news.com.au/story/0,27574,25755028-29277,00.html

 • Inalaha wa ina ilahe rajeon

  Hereby I am sending my condolences to those families who lost their releatives in Indonesian sea.May Allah confort the families who lost their relatives and rest the martyrs’ souls in heaven.

  The responsible smuggler for this crisis is Mohammad Hussain Faiaz recident in Auburn/Sydney Australia and the owner of Sahar supermarket in 62 Auburn Road Auburn NSW 2144.

  If some one needs more information regarding this event or want to ask about their relatives just call on +62 2 96464200 contact Mr Reza Faiaz older brother of real smuggler faiaz who sunk 90 Hazaras in Indonesian sea.

  • متاسفانه امروز سفیر افغانستان در کنبرا - استرالیا، وزیر خارجه استرالیا و مقامات اندونزیا خبر پیدا شدن مسافرین کشتی را تکذیب کردند. طبق گفته پلیس اندونزی از روزچهارشنبه که کشتی ناپدید شده است، هنوز خبری از کشتی نیست، پلیس اندونزی هنوز در حال جستجو هستند و آقای ابراهیم رییس تیم جستجوی پلیس اندونزی گفته است که هنوز دست از جستجو برنداشته اند ولی اگر تاهفت روز از مفقود شدن کشتی، اثری از آن پیدا نشود جستجو را متوقف خواهند کرد.

   بیاییم دوعا کنیم که خداوند سرنشینان کشتی را که اکثرا وطن داران جوان ما هستند به سلامتی و امن به ساحل نجات برساند.

   درو طول چند ماه این چندمین کشتی است که در مسیر مالزیا - اندونزیا و استرالیا غرق شده و تعداد زیادی از جوانان ما جان خود را از دست می دهند. وطن داران عزیز توصیه می کنم که دست از این خودکشی بردارید. قاچاقبران نامرد و بی انصاف فقط به پول فکر می کنند، قایق های که آنها برای فرستادن مسافر استفاده می کنند، قایق های ماهیگیری هستند که سال ها از مصرف کاربردی آن گذشته است و هیچیک از آنها اطمینانی نیست، لطفا به جوانی خود و خانواده و بازماندگان خود رحم کرده و همان پول های را که به این قاچاقبران نامرد می دهید حد اقل کاری در وطن خود راه بیاندازید.

   ضمنا اگر خواستید که آخرین اخبار در مورد سرنوشت این کشتی را مرور کنید می توانید به لینک ذیل مراجعه کنید

   http://news.theage.com.au/brea...

  • dust aziz ki shoma Mohammad Husain faiyaz ra marifi kardin ba inwan quchaq insan man fikr mekonam ki shoma ham dar in kar dast darin chon malomat daqiq darin shayd sari taqsim pul karitan ba berani kashida ki mekhahi intiqam bigiri shakhs nam burda az du ma pesh ba in traf dar Pakistan dar nazd ma mebashad wa baradarash ham az Australia kharij nashoda to onqada insan be shoor asti ki yak azurdaki shkhsi ra mekhahi zindagi yak insan ra bar bad bidihi har kas ki hasti past tarin insan asti

 • درود و سلام بر همه وطن داران عزیز که در هر جای دنیا هستید. من از شهر سیدنی و از خبری کشتی غرق شده مهاجرین که گفت میشود در نزدیک جزیره- کومودو- اندونزی غرق شده است برای شما گزارش میدهم. خوشبختانه امروز ساعت 11.39 صبح شنبه10/07/2009 به وقت سیدنی تماس مستقیم تلفنی از داخیل همان کشتی غرق شده داشتیم و الحمدلله همه مسافرین کشتی جور و سالم وزنده هستند..اگر کسانیکه مسافرشان در ان کشتی است بطور کلی خاطر جمع باشند....والسلام علیکم....محمد ح...سیدنی

 • با سلام خدمت برادر عزیز کی این خوش خبری را داد کی مسافرین این کشتی صالیم است نمفاموم چی توری ازین برادر عزیز تشکری کنم در یگ جمله مگوم کی در پنای خداوند باشید مطمین استوم هر کسی این خبر خوش را خاندن یا شنیدن از عمقی دل دوعا کرده

  کوچیک شما میلاد شریفی نوروی

  • جناب میرزا کوچیک خان جان !
   هی میدان طی میدان , خار مغیلان , کشمش پوندیده , نخود ترقیده , القصه میشود بیان , از طرف مایان , در ساعان نیک برای شمایان , که در زمانه های نه چندان دور و دراز یکی از همین هموطنان ما و شما که به غیر از زبان مادری خود زبانی دیگری را بلد نبود , از اثر وضع جویی بد سیاسی و اقتصادی به تنگ امده روانه دیار غیر میشود , و در اولین مرحله خود را در کشور پاکستان میابد , در کشور پاکستان زمان دور حکومت جنرال صاحب ضیا الحق بود و بدی به اندازه طوفان کرده بود که نه جای برای ماندن و نه پای برای رفتن . القصه وطندار ما وشما در عرصه کوتاهی به چنگ یکی از قاچاقچیان بلوچ که در کارو با خود مهارتی چندانی نداشته میافتد و بلوچ پولهای وطندار را میگیرد و در بدل به وطندار یک پاسپورت اروپایی و تکت طیاره میدهد , و تا میدان هوایی الی از بوردنگ کاونتر نیز وطندار را میگزراند , وطتدار به طیاره بالا میشود دست و پای گم کرده تا به اخر سفر ویابه اصطلاح به ایستادگاه اخر میرسد . در میان طیاره تک و توک مردم سیاه افریقا به نظر میرسد ولی وطندار اهمیت نمیدهد , فکر میکند که مثل خودش قاچاقی میخواهند که به اروپا بروند , از طیاره پایین میشود , تا اینجا همه چیز معمولی بود ولی ناگهان وطندار خود را در میان انبوه سیاه پوستان میابد , که همه لین مقابل کاونتر امیگریشن ایستاده اند , باز هم اهمیت نمیدهد , وقتی افسر امیگریشن از او هر چه میپرسد و هیچ نمیقهمد تا جواب بدهد او را در اطاق کوچکی رهنمایی میکنند و از قرار که وطندار نظر به گفته بلوچ همه کاغذات خود را قبل از پاین شدن از طیاره ازبین برده بود . قلبلاءعرض شد که وطنداز به هیچ زبانی غیر از زبان مادری خود تکلم نمینمود , او را به زندان انداختند . حالا قاچاقچی وقتی دیده بود که وطتدار " گوسفندی " است او را به جای ارپا با پول کم و یا تکت یک طرفقه و یا هر دلیل دیگری که بوده به افریقای جنوابی میفرستد . وطندار نزدیک به سه و اندی در زندان ژوهانسبورگ زندانی بود ودر قید این سه سال ایشان زبان انگلیسی را یاد گرفتند و از داخل زندان نامه به ضیالحق نوشت و از ایشان تقاضای کمک نموده بودند که فوراء مورد قبول واقع شده و توسط سفارت پاکستان برای وطندار تروول داکومنت صادر شده تکت برای ایشان خریداری و ایشان بدین وسیله به پاکستان برگشتند . به نطرم غرق شدن زیاد تر از چند لحظه وقت انسان را نمیگیرد , ولی وطندار سه سال غرق شده بودند , و هیچ کس از ایشان خبر نبود . دالر .

  • سلام دوباره:

   طبق آخرین معلوماتی که امروز در مطبوعات استرالیا پخش شده است، کشتی مهاجرین در منطقه جزیره سمباوه اندونزی به مشکل میخورد و قایق های خورد ماهیگیری که در منطقه وجود داشته است تعدادی از آنها را کمک می کند به ساحل میرساند. تعداد 15 نفر از آنها در بازداشتگاه پلیس اندونزی در منطقه بیمه هستند و آنها گفته اند که فقط نگران دیگران هستند که توانسته باشند به ساحل برسند چونکه قایق های کوچک ماهیگیری به اندازه ای نبوده است که قادر باشد همه ای آنها را به ساحل برساند. آنچه که مایه ای امیدواری است اینست که کشتی غرق نشده است، به مشکل خورده است و بعدا مسافرین توانسته اند که کم کم خود را به ساحل برسانند و بعدا از همدیگر جدا شده و فعلا کسی از همدیگر خبرندارند و امیدواریم که همگی از آب نجات یافته و به ساحل رسیده باشد. فکر می کنم که با اخبار جدید فشار های نگرانی که بود کاهش یافته و امیدواری بسیار زیادی وجود دارد که انشاء الله همه سالم بوده و بزودی اخبار سلامتی شان را دریافت خواهیم کرد.

   در ضمن اگر مایل هستید که به لینک انگلیسی خبر فوق که در وبسایت روزنامه داسترالیان آمده است دسترسی داشته باشید، اینجا را کلیک کنید.

   http://www.kabulpress.org/my/s...

 • خبر تازه که در یکی از روزنامه هایی آسترالیای نشر شده به قول یکی از سرنشینان نجات یافته کشتی می گوید. کشتی آنها آب گرفته و موتورش ازکار افتاده , 15 نفر مسافرین نجات یافته و فعلآ زیر نظارت پولیس اندونزی میباشد ِ یکی از ین مسافرین میگوید که تعداد سرنشینان بیش از هشتاد نفردر بوده و آن ها هیچ اطلاعی ازسرنوشت انها ندارند. http://www.theage.com.au/natio...

جستجو در کابل پرس