صفحه نخست > کارتون > بکش اگر نه امریکایی ها می کشند

بکش اگر نه امریکایی ها می کشند

کاری از عتیق شاهد
عتیق شاهد
چهار شنبه 29 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • kar khodet ra ba tasvir kashidi are.??shoma khejalat namkashin.???

 • راستى من كه شخصلا دوشتم را ميشناسم و اوزبيك هم نيستم با كمال صداقت عرض كنم كه دوستم اين رهبر ترك تباران افغانستان يك شخص صادق بوده و در هيج كشت و خونى دست ندارد.اينكه در كارتين محترم شاهد امده بكش وكرنه امريكاييها ميكشند .اصلا اين طور نيست .اينكه امريكايي ها مسكشند,كشتند و خواهند كشت اين كار زور است.ولى اينكه امروز درجنوب ميكشند ومارا ميخواهند به استخوان مرده جنايتكاران جنكى مصروف نكاه كنند و فريب بدهند.اول اينكه طالب ها در باكستان كمب ها تعليمان ترتيبات تجهيزات و تمويلات و مسلح ميشوند.اينكه جرا هرروز جنوب كشورما بمباران ميشود .روزانه طفل بير جوان زنان بيكناه جانهاى شيرين خودرا ازدست ميدهند.جرا به با كستان نميرويد در جنك با طالبان والقايده.دوم 3سال قبل در يك كانتينر كه دران 128 نفر جينايي بود در هالند باز شد كه همه مرده بودند.نظر به اشبه قاجاقبراو نميدانست كه هوا قيد ميشود.همين كار در مورد طالبان جنكى خارجى هم شده است.جون درانجا همه جيز بسيار عاجل و امكانات حمله موجودبود و اين جنايت كاران درجه يك بايد بيدون اينكه فراركنند انتقال داده ميشدند همانجا كسى كانتينررا بيشنهاد كرده است.كه درانجا هم قواى خارجى حاضربوده واز قضيه نظارت داشته است.من ميدانم كه شبرغان كانتينر نيست وكسى راجعبه ان معلوماتى هم ندارد,جرا اين قواى خارجى كه همه جيز را ميدانستند ,نكقتند .دوستم نكفته بود كه در كانتينر بياوريد او دستورداده بود كه طالبان خارجى والقايده را در شبرغان بياوريد تا تحقيق شود.دوستم ما نند ديكران تعصب ندارد. درزمان دوستم در مزار شريف بشتون تاجك اوزبك هزارهبيدون تبعيض زندكى ميكردند.اكر طالبان جنايت كار جنكى نبودند ونيستند بس جرا امريكاييها وطن ما را بمبارا ن كردند كه هزارانفر كشته شده است ايرا كه تحقيق كند؟فاشيستان قبيله هميشه برعليه اوزبك هزاره وتاجيك و رهبران كرنقدر انها توطعه و دسيسه سا خته اند.شما اوباما اكر ميخواهيد از حقيقت بى ببريد با اقوام مختلف با نمايندههاى واقعى انها هم تماس داشته باشيد.ميدانم كه شما اطلاعات يكطرفه از فاشيست ترين افراد وطن ما داريد.اينوع اطلاعات شمارا به بيراها ميكشاند.درين مملكت بسيار خون ريخته و جنيات شكل دامينو را به خود كرفته كه مطالع يك قسمت ان نادرست سطحى واز روى اغرض ونفاق افكنى قلمداد خواهد شد.كه مردم ما از نفاق افكنى خارجى ها زخمى در استخوان دارند.بدين لحاظ خواهش ما همين است اكر ميخواهيد تحقيق كنيد بهتر است كه 250 سال به ايطرف همه خونريزيها از سر تا اخر تحقيقكند.تا همه اقوام برادر كشورما شمارا دوست عزيز خود بداند.دران زمان شما يك منظره درست وواقعى از كشور غرقه به خون ما داريد.

  • خدمت آقای بینا : این که گفتید من اوزپیک نیستم دروغ است. از لحن کلامتان معلومه که اوزپک هستی. دوم اینکه در وقت دوستم مزار آرامی پود گفتی. غلط و دروغ. فکر میکنم در مزار نپودی. هر روز گریز گریز و پعد هم جنگ بین استاد عطا و جنبش . چند سال پعد هم بین حزب وحدت و حرکت و جنبش که یکی از اقوام من هم بنابر ترکمن بودنش توسط حزپ وحدتیها کشته شد. و یا در زمان حکمرانی مطلق دوستم هر زور در خود گارنیزیون که در چهارگوشه شهر موقعیت داشتند با هم دیگر درگیر میشدند وگریزگریز شروع میشد و در یک لحظه شهر خالی میشد. چه چور و غارت هایی که نشد در زمان این خونخواران. کار ها را آنها کردند و جبر آن را ما مردم بیجاره کشیدیم ما ملت مظلوم افغانستان چه ها نیست که توسط این ددان خونخوار نکشیدیم.
   احمد باشلیق

 • بسيار دقيق است و انشا الله خون ناحق گريبان قاتل را گرفتنى است
  بد ترين شکل نا مردى همين است پيغمبر خدا ميفرمايد اگر دشمن از شما در جبه رو ميگرداند بدين معنى است که وى ديگر جنگ نميخواهد تسليم است شما اگر او را ميکشيد قاتل گفته ميشويد و در جاى ديگر ميگويد که اگر دشمن فرار ميکند و داخل خانه خود ميشود شما ديگر حق تعقيب انرا نداريد
  نا مردانى که با اسيران قرارداد امضا کردند انان سلاح شان را براى شان دادند و با اين بى رحمى به قتل انان پرداختند هيچگاه قابل بخشايش نيستند نه تنها در اين مورد انانى که مردم بيگناه کابل و افشار را به خاطر منافع شخصى و تعصب قتل عام کردند به جاى اينکه کانديد رياست جمهورى شوند بايد به محاکمه کشانده ميشدند اين وظيفه دينى و مردمى هر افغان است که عليه اين قاتلين وظيفه ايمانى و وجدانى خود را ادا کنند و جلو حاکميت شانرا بگيرند

 • حرف های اوباما مبنی بر تحقیق کشتار نیرو های شمال (به امر خود امریکا) در اصل تلاشیست برای انحراف افکار عامه از کشتار های کنونی در جنوب و شرق افغانستان توسط خود امریکا.

  شاهد صاحب بهتر است بجای پرداختن به فروع، به اصول بپردازند و عاملین اصلئ کشتار های کنونی و چند دهۀ قبل را نشانه گیرند.

 • بکش ا گر نه ...
  من نوشته و نظریه بیطرفا نه آ قا ی بینا ر ا تأ یید مینما یم با ا حترا م محمد نور

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس