صفحه نخست > دیدگاه > هویت سرباز اردوی ملی که دوتن از همکاران امریکایی اش را در ولسوالی سنگین (...)

هویت سرباز اردوی ملی که دوتن از همکاران امریکایی اش را در ولسوالی سنگین کشت باید افشا گردد

چرا تنها دریک مورد آدمهای مثل اعظمی کوشش می کند این لکه را به روی قوم خاصی بنشاند ولی در موارد دیگر، انتحاری ها وخاین های قوم دیگر همیشه خاموش می ماند وافشا نمی گردد.
بصیر آهنگ
شنبه 6 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

دفتر مطبوعاتی نیروهای آیساف درکابل، به خبرنگاران گفته است که یک سرباز اردوی ملی افغانستان دوتن از عساکر ناتو را به قتل رسانده است. این حادثه، شب گذشته، حوالی ساعت 2 شب به وقت محلی، در منطقه "تامیران" ولسوالی سنگین ولایت هلمند، در قرار گاه نیروهای امریکایی رخ داده است. ازسوی دیگر قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان، دراین باره با تماس تلفونی به خبرنگاران گفته است که یک سرباز اردوی ملی، سه عسکر امریکایی را در ولسوالی سنگین کشته و پس از آن با سلاح در دست داشته اش به طالبان پیوسته است. تاهنوز وزارت دفاع افغانستان در مورد هویت این سرباز وچگونه وقوع این حادثه اظهار نظری نکرده است. درماه جولای سال روان نیز، یک سرباز اردوی ملی افغانستان، سه تن از عساکر بریتانوی را در ولسوالی ناد علی ولایت هلمند، به قتل رساند وپس ازآن به طالبان پیوست. پس از آن یک سرباز پولیس در ولایت هرات نیز دو تن از مربیان اسپانوی را که مصروف آموزش نیروهای پلیس در غرب افغانستان بودند؛ به قتل رساند وخودش نیز درجریان زد وخورد کشته شد. این گونه کشتار ها تنها از طرف نیروهای افغانستان صورت نمیگرد، بلکه نیرو های خارجی وخصوصا امریکایی ها نیز درموارد زیادی، سربازان اردوی ملی وپلیس را مورد حمله قرار داده وکشته اند، درسال روان؛ نیروهای آیساف درولایت های قندوز وغزنی بیش از چهارده سرباز اردو وپلیس افغانستان را کشته اند. نیروهای خارجی مستقر درافغانستان هیچ گاهی درمورد این کشتار ها به مردم افغانستان توضیحات نداده وهمیشه آنرا فیرهای دوستانه و اشتباهی خوانده اند. اما جای تعجب اینجاست که تنها در حادثه ماه جولای که درآن سه سرباز بریتانوی توسط یک سرباز اردوی ملی کشته شد، داود اعظمی؛ رییس دفتر بی بی سی در کابل، بدون مدرک وشواهد ی، هویت این سرباز را هزاره خواند، و شبکه ی خبرپراگنی بی بی سی نیز گزارش داود اعظمی را در بخش فارسی وانگلیسی ویب سایتش نشر کرد. سوال اینجاست که ازاینگونه حوادث شاید ده ها مورد در افغانستان رخ داده باشد ولی چرا تنها دریک مورد آدمهای مثل اعظمی کوشش می کند این لکه را به روی قوم خاصی بنشاند ولی در موارد دیگر، انتحاری ها وخاین های قوم دیگر همیشه خاموش می ماند وافشا نمی گردد. همه میدانند که خیلی از مردم افغانستان ، درحالیکه که در کشور شان از هیچ گونه حقوق وامتیازات شهروندی برخوردار نیست، همیشه بهای بزرگی را برای حفظ آبرو وعزت کشور پرداخته اند. همه میدانند که خاین ووطن فروش کیست، هر صفحه از تاریخ افغانستان بیانگر این حقیقت است. چی کسی وکدام قومی این زیر بنای این کشور را با خیانت و وطن فروشی گذاشته است؟ کی ها هستند که این کشور را گاهی به انگلیس، گاهی به روس، گاهی به عرب وپاکستانی، گاهی به امریکا و گاهی هم به ایران می فروشد؟ پس باید متوجه باشید که اگر اقوام دیگر تاهنوز این همه درمقابل این خیانت ها وحق تلفی ها ازخود برد باری ومتانت ازخود نشانداده است؛ شما هم بس کنید ونگذارید این غده ی سرطانی که سیصد سال جامعه افغانستان را آزرده است، انفجار کند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • این به خاطر این است که تمام این حملات بوسیله پشتونها صورت گرفته و همه از این مسله و قومیت حمله کنند بدون اینکه ذکر شود با خبر اند ولی چون برای اولین بار یک هزاره هم به صف حمله کنندگان پیوسته بود ملیت او را نام گرفتند.

    من به حال این عساکر حمله کنند تاسف میکنم. آنها فرزندان با شهامت وطن استند ولی حیف که آگاه نیستند که رهبران شان از جمله ملا عمر کور در خدمت پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان است و او کسی است که به طالبان بی خبر دستور داده بود که پنجابی های اشغالگر را در پشتونخواه و بلوچستان اشغالی مورد حمله قرار ندهند چون مسلمان اند ولی افغان را مورد حمله قرار دهند .

    لوی درستیز قوای امریکا هم سال قبل اعلان کرد که قوای ناتو مشعول مصاف با یکعده جنگجوی شجاع و شیر دل اند که متاسفانه برای هدف نادرست میجنگند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس