کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > مبارزه با بی سوادی در افغانستان > نامه به رييس جمهور برای مبارزه با بی سوادی را امضا کنيد

نامه به رييس جمهور برای مبارزه با بی سوادی را امضا کنيد

برای نبرد با بی سوادی در افغانستان به ما بپيونديد

شنبه 17 مارس 2007, بوسيله‌ى کامران میرهزار

آقای رييس جمهور!

برنامه ملی مبارزه با بی سوادی بايد هرچه زودتر آغاز شده و در پنج سال آينده بی سوادی از افغانستان ريشه کن شود. بدون دانش و آگاهی انسان به هيچ عنوان رشد نخواهد کرد. از تجربه موفق کشورهايی که فقيرتر از افغانستان بودند، بهره بگيريد و فورا اقدام کنيد.
نام ......................................... امضا........................

1: اين نامه را تمام افراد بدون در نظرگرفتن زبان، نژاد، دين و کشور می توانند امضا کنند.
2: متن نامه همراه با امضای تک تک افراد به رييس جمهور افغانستان ارسال خواهد شد.
3: افراد می توانند پس از امضای اين نامه آن را به صندوق پستی: کابل 3219 ارسال کرده و يا بصورت مستقيم به سايت اينترنتی کابل پرس www.kabulpress.org مراجعه کنند.
4: برای حمايت از اين کمپاين و يا دريافت اطلاعات بيشتر با سردبير کابل پرس کامران ميرهزار به تماس شويد:
موبايل: 0093799390025
ايميل: editor kabulpress.org

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP PlansHazara Poet, Journalist and Webmaster
سردبیر و ناشر کابل پرس
Kabul Press chief editor and publisher
Official Facebook page: https://www.facebook.com/KamranPoetry
Official Twitter Page: https://www.twitter.com/kamranmirhazar

آنلاين بنگريد : Kamran Mir Hazar, Work and Poetry
61 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > مبارزه با بی سوادی در افغانستان > نامه به رييس جمهور برای مبارزه با بی سوادی را امضا کنيد

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • با عرض احترام و ادب نظر من در مورد مبارزه با بی سوادی مثبت است و نمام بدبختی های موجوده در افغانستان از اثر بیسوادی و کم سوادی در جامعه ما است.یک اقدام نیک و موثر در راستای آبادی و ازادی افغانستان است.

 • با سلام با طرح فوق بسیار بسیار موافق هستم ومعتقد هستم که یگانه راه پیشرفت کشورمان سواد است وبرای تمامی مسولینی که در این بخش فعالیت مکنند ارزوی موفقیت مکنم

  • به نام خدا بنده سید محمد حسینی با نظر شما موافقم از ایران از قم

 • دوست گرامي افغان من، جناب آقاي ميرهزار

  من يكي از ايرانياني هستم كه هميشه «افغانستاني آباد و آزاد» را خواستار بوده و هستم. و رسيدن به افغانستاني آباد و آزاد بدون رفع مشكل بيسوادي امكان پذير نيست تلاش شما را در اين باره ارج مي‌نهم و توفيق شما را از درگاه ايزد يكتا خواستارم.
  انشاء الله من هم با شما تماس خواهم گرفت تا طوماري كه بيان كرديد را امضاء كنم. گرچه مي‌انديشم اگر روشنفكران و انديشمندان بلندمرتبه افغاني اين طومار را امضاء كنند به مراتب تاثير گذار‌تر از امضاي من ايراني خواهد بود. اما با اين وجود من هم به عنوان يكي از دوستانِ افغانستان و برادران افغاني‌ام اگر كمكي از دستم برآيد بايد انجام دهم.

  با تشكر

  • آقای داريوش سلام

   از محبت و مهربانی شما سپاس.

   اين نامه را بيش از 4000 تن، از داخل افغانستان روی کاغذ امضا کرده اند. در شهرهای مختلف افغانستان، مانند هرات و مزار شريف و پايتخت، تعدادی از خوانندگان کابل پرس، برای مبارزه با بی سوادی، امضا جمع می کنند. اميدوارم اين حرکت بتواند مفيد واقع شود و گامی باشد برای ريشه کن کردن اين مشکل تاريخی ما در افغانستان.

   برای امضای اين نامه بصورت الکترونيکی، لطفا از پيوندی که در بالا گذاشته شده استفاده کنيد.

   با احترام

 • با عرض احترام ،

  من کاملاً موافق با هر نظری که در راه مبارزه با بیسوادی کمک کند هستم. ولی دوستان عزیز باید متوجه باشید که شخصی به نام داکتر صدیق ویرا مشاور وزیر معارف افغانستان یک شخص فوق العاده متعصب (حتی میشود که او را فاشیست نیز صدا زد) که صرف از پشتونیزم صحبت میکند و کاملاً طالب بودند و هستند، در کانادا افغانهای مقیم تورنتو و بعضی شهر های دیگر او را خوب میشناسند، او فعلاً با یکتعداد کانادائیان چپی در قسمت نقش کانادا در افغانستان کار مینمایند که عساکر کانادائی از افغانستان خارج شود که حتی خودش بیانیه های در بعضی پوهنتون های کانادا داشته است. و از مقابله کانادائیان و عساکر افغان با طالبان کاملاً مخالف میباشد او خود نماینده طالب و طرفدار صلح با طالبان میباشد، و همیشه کوشش دارند تا برای طالبان زمان بخرن و از حمله های هوایی و زمینی دولت و قوای ائتلاف را در حذر دارند.

  او در همین سمت هم تمام توجه و انرژی خود را در راه تدریس زبان پشتو بحیث زبان اول و اصلی در معارف افغانستان به خرچ میدهد لطفاً در باره او تحقیق شود تا با آقای اتمر که حتی خواهان تدریس زبان کامل پشتو در بعضی مکاتیب شهر کابل میباشند . اقای ویرا یک سمت دیگر نیز دارند که معاون پروفیسور مجددی در کمیسیون صلح با طالبان میباشد.

  • شما خواننده ی عزيز که درباره ی وزير و يکی از کارمندان اين وزارتخانه قضاوت کرده ايد، از ديد ما خواندن و نوشتن به زبان پشتو يا دری در مکاتب افغانستان جرم نيست و بلکه جای تعجب است که چرا تاکنون نبوده است.
   البته اين به معنای اين نيست که شما از وزارت معارف و يا عملکرد آن انتقاد نکنيد.

   شما آزاد هستيد که هر شخصيت حقوقی را که مطابق قانون عمل نکرد نقد کنيد. کسی مانع از حق شما در کابل پرس نمی شود. اما ارايه ی سند برای جرم هايی که در قانون تعريف شده ، هم برای ما و هم برای خود شما لازم است.

   از همه ی خوانندگان عزيز می خواهيم که برای اصلاح و بهبود، شکل انتقادی برخورد کنند و نه اينکه در واکنش به کاری که آن را ناشايست می پنداريم، عمل ناشايست را تکرار کنند.

 • سلام من قاسم 18 ساله بنده بسیار خوشحال هستم که ریس جمهور مبارزه با بی سوادی را در دستور کار خود دارد

 • نظر من این است که تمام نسل جوان افعانستان در آیند با صواد شوند. و امید این است که دولت افعانستان تمام این ها را کمک نماید.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.