کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > کامبخش آزاد شد و تیکه داران مذهب و سیاست شرمنده و رسوا!

کامبخش آزاد شد و تیکه داران مذهب و سیاست شرمنده و رسوا!

زالوهای مذهبی و فرصت طلب همواره در پی ساختن جامعه ی زالو پرور هستند

چهار شنبه 9 سپتامبر 2009, بوسيله‌ى حسين زاهدی

پس از نزدیک به دوسال بازداشت و زندانی شدن، کامبخش آزاد شد، از یک سو رهایی وی باعث خرسندی کسانی که به آزادی معتقد هستند انجامید و از سوی دیگر عرق شرم بر جبین کسانی که تلاش داشتند زندگی این دانشجو را از او بگیرند جاری ساخت و احتمالا خشم آنها را نیز به همراه خواهد داشت.

زالوهای مذهبی و فرصت طلب همواره در پی ساختن جامعه ی زالو پرور هستند در قاموس زالو ها، انحراف از زالو پرستی به معنی انحراف از زندگی و به سوی مرگ رفتن است مرگ که پس از آن نیز روایت دیگری دارد، شکنجه های گوناگون ، در آتش سوختن و خوراک مارهای هفت سر شدن و از این نوع مجازات ها و روایت های تلخ و هراس افگن دیگر، و سرنوشت کامبخش را نیز چنین به تصویر کشیده بودند. تصویر که تصور آن غیر قابل تحمل و قابل قبول بود.

مطالعه و آگاه شدن مردم، در حقیقت به انزوا کشاندن زالوها و تیکه داران مذهب سیاسی در جامعه است ، گسترش فقر و جهل در جامعه بهترین و تنها ترین گزینه یست که تیکه دارن مذهبی و زالو صفتان فرصت طلب میتوانند حکم برانند و حاکم بمانند و خون جامعه را بی رحمانه بمکند، بنابراین جلوگیری از آگاهی و پیشرفت مردم راهی است برای بقای قدرت و هموار نمودن این راه ممکن نیست مگر با فرامین مذهب و این ابزار (قوانین مذهبی) بهترین وسیله برای جامعه زالو پروری چون افغانستان، که فقر و بیسوادی در آن بیداد میکند است.

و اگرکس و کسانی چون کامبخش در پی آگاهی و پژوهش باشند سرنوشت اش چنان خواهد بود که حکم کرده بودند.

برای آگاهی یافتن و کسب علم باید بها داد اما در کشور زالو زده ی ما بهایش خیلی سنگین است، سنگین تر از آنست که تصورش را بکنی از مال که بگذری هیچ ،از جان نیز باید بگذری، اما می ارزشش را دارد.

این حکم ( اعدام ، بیست سال حبس) آنقدر بی مایه و بی پایه و متاسفانه با رنگ و لعاب دینی و الهی آراسته شده بود که به فرمان یک شخص متقلب ( کرزی ) و لغو حکم صادره ی دادگاه ريا، آب سرد روی دستان خون آلود زالوهای مذهبی ریختانده شد.

حکم آزادی آقای کامبخش توسط جناب کرزی در آخرین روزهای شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری نیز میتواند این مسئله را مطرح کند که ، چگونه جناب کرزی در طول این دوسال نخواستند حکم آزادی ایشان را صادر کند؟ در حالیکه ایشان بر بی گناهی کامبخش واقف بودند، اما هنگام که جناب کرزی متوجه این مسئله میشود، که کشور های غربی در مورد شخصیت کاربردی ایشان دچار تردید شده اند و ناتوانی مدیریت و فساد اداری و قضایی که در طول زمامداری ایشان هویدا شد و به نگرانی غرب نیز انجامید. کرزی خواست چاره ی بیابد و سرانجام ناگزیر برای پر کردن این خلاء تدبیری باید میاندیشید، اینجاست که جناب رییس جمهور با آزادی کامبخش به عنوان آخرین کارت بازی برای جلب اعتماد غربی ها و جامعه مدنی کشور فرمان آزادی ایشان را اعلام میکنند و حکم دادگاه در مورد کامبخش را لغو و این حکم را با تمام بارهای مذهبی اش به سخره گرفته و به ریش هر چه ملا و مولوی که حفظ اسلام را در گرو محکومیت کامبخش میدیدند، خندید.

اما رهایی کامبخش یک مطلب دیگر را نیز میرساند و آن اینست که در کشوری چون افغانستان که قانون اساسی و جزایی آن به پشیزی نمی ارزد و مجریان قانون بر بی ارزشی آن با چرخهایش صدو هشتاد درجه ی این مسئله را آشکار کرده است فشار افکار عمومی، صنفی و جامعه جهانی میتواند برای اصلاح قوانین نافذه ی کشور و جلوگیری از چنین مظالم، کار ساز باشد و با اصلاحات اساسی در قوانین جلو کارت بازی های کرزی و کرزی صفتان را گرفت و مانع هر گونه استفاده جویی زالوهای های سیاسی و مذهبی شد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Planshussain_zahedi yahoo.com

آنلاين بنگريد : کابل پرس
45 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > کامبخش آزاد شد و تیکه داران مذهب و سیاست شرمنده و رسوا!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.