کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > سانسور در رژيم کرزی

سانسور در رژيم کرزی

از روزنامه نگاران و خبر نگاران، مديران رسانه ها و فعالان جامعه ی مدنی و حقوق بشر می خواهم اگر چنانچه موارد خاصی را که تصور می کنند انتشار آن در اين کتاب مهم است، خاطر نشان کرده و همراه با جزييات، آن موارد را برایم ارسال کنند. اين موارد می تواند اعمال فشار و سانسور در رسانه های افغانستان توسط هر نهاد، گروه و سازمان و جمعیت دولتی و غیر دولتی تا حمله، توهين و تحقير و بازداشت و زندانی شدن روزنامه نگاران باشد.

سه شنبه 6 اكتبر 2009, بوسيله‌ى کامران میرهزار

چندی ست نوشتن کتابی را روی دست گرفته ام که به بررسی سانسور در افغانستان، بويژه در رژيم حامد کرزی می پردازد. در اين کتاب ضمن پرداختن به سرکوب و خفقان از زمان بوجود آمدن کشوری بنام افغانستان، بصورت جزیی، موارد سرکوب و سانسور در رژيم حامد کرزی بر شمرده شده است. بررسی نوع اعمال سانسور توسط نهادهایی مانند شورای علما، امنیت ملی ، وزارت اطلاعات و فرهنگ، ریاست جمهوری، وزارت داخله، وزارت مالیه، وزارت معارف، پارلمان، ان جی او ها و نهادهای بین المللی و ...در کنار واليان و فرماندهان محلی، طالبان، نيروهای بین المللی، جنگ سالاران و قاچاقچيان مواد مخدر و نيز بررسی مهمترين دوسیه های روزنامه نگاران و خبرنگاران کشته شده، بازداشت و زندانی شده از بخش های مهم اين کتاب می باشد.

برای نوشتن اين کتاب تاکنون با بيش از هفتاد روزنامه نگار و خبرنگار فعال به همراه برخی از خبرنگاران تبعيدی و آنانی که به سبب تهديد و اعمال فشار دست از کار کشیده اند صحبت کرده ام.

اين کتاب مراحل پايانی نوشتن خود را طی می کند و برای ويرايش و چاپ آماده می شود. کتاب سانسور در افغانستان علاوه بر چاپ، بصورت اينترنتی نيز به نشر خواهد رسید.

پيش از آماده شدن اين کتاب برای ويرايش و چاپ، از روزنامه نگاران و خبر نگاران، مديران رسانه ها و فعالان جامعه ی مدنی و حقوق بشر می خواهم اگر چنانچه موارد خاصی را که تصور می کنند انتشار آن در اين کتاب مهم است، خاطر نشان کرده و همراه با جزييات، آن موارد را برایم ارسال کنند. اين موارد می تواند از هر گونه اعمال فشار و سانسور برای جلوگيری از نشر همگانی موضوعی خاص توسط هر نهاد، گروه و سازمان و جمعیت دولتی و غیر دولتی تا موارد حمله، توهين و تحقير و بازداشت و زندانی شدن و حتا کشته شدن روزنامه نگاران و يا اشخاصی که منبع محسوب می شوند باشد. طبيعی ست که ذکر جزييات بيشتر همراه با اسناد آن اگر موجود باشد، می تواند کمک شایانی کند.

قابل ذکر است که در مورد نشر نام اشخاص، مسایل امنيتی آنان در نظر گرفته خواهد شد و در مواردی که ذکر نام روزنامه نگاران و خبرنگاران باعث بی امنيتی آنان می شود، نام ذکر نخواهد شد و نزد نگارنده محفوظ خواهد بود.

ايميل من:

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP PlansHazara Poet, Journalist and Webmaster
سردبیر و ناشر کابل پرس
Kabul Press chief editor and publisher
Official Facebook page: https://www.facebook.com/KamranPoetry
Official Twitter Page: https://www.twitter.com/kamranmirhazar

آنلاين بنگريد : Kamran Mir Hazar, Work and Poetry
51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > سانسور در رژيم کرزی

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • kamran ra salam taqdeem ast

    omedwaram ke ketabat ra harchi zood tar ba moqaffaqeyat ba payan berasani wa ma ham az khwandane aan bahramand shaweem, magar yak nokta ra bayad faramoosh nakoni wa aan sansoor dar kabulpress ast, shayad yagan sansoorak ha eenja ham bashad wa degar eenke sansoor sar moqabele azadiye bayan qarar darad, wa behtar ast een nokta ra hambegoshaye ke aslan een azadiye bayan belakhera marze ham darad ya benehayat ast , ok kaamgaar bashiiiiiiiiii

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.