صفحه نخست > دیدگاه > كريم آقا خان (آغا خان) رهبر مذهبی اسماعليه

كريم آقا خان (آغا خان) رهبر مذهبی اسماعليه

بدون نام/ پيروان آغا خان 10 فيصد عايدات سالاتهء خود را بايد به او بپردازند.
سه شنبه 13 اكتبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

كريم آقا خان چهارم به تاريخ 13 دسامبر 1936 در كشور سويس تولد شده و رهبر مذهب اسماعليه در اسلام ميباشد.
ايشان پسر شهزاده علي خان، در گذشته نماينده ملل متحد است. مادرش مدل فيشن خانم( جان يارد بولر) بود كه بعد از ازدواج اسمش را تغير داد و بنام شهزاده تاج الدوله علي آقا خان ياد ميشد.
محل اقامت آقاي خان در قصر ايگلمان در نزديكي شهر پاريس است. ملكه انگليس برايش لقب جلالتماب شهزاده را بخشيد.

كريم آقا خان دوران كودكي اش را در نايروبي (كينيا) سپري كرد. 9 سال در مكتب ليله (له روزي) درس خواند.
1959 تحصيلاتش را در دانشگاه (هاوارد) به اتمام رسانيد.


Agha Khan Palace in Puna, Indien

بتاريخ 14 جولاي 1957 بعد از مرگ پدركلانش محمد شاه (آقا خان سوم)، كريم آقا خان شهروندي اينگليس را اخذ كرد و در عين زمان قرار وصيعت پدركلانش بحيث رهبر مذهب اسماعليه ناميده شد. پيروانش معتقد اند كه آقا خان در رشتهء مستقيم به خاندان پيامبر اسلام رابطه دارد. ازين لحاظ او را يكي از 49 امام مي شمارند. پيروانش در 25 مملكت جهان تقريباّ به 20 ميليون نفر ميرسد.

كريم آقا خان يكي از بزرگترين سهمداران كنسرن هاي بين المللي ميباشد. بطور مثال در كنسرن موتر هاي فيات و همچنان در كنسرن هواپيماي لوفت هانزا سهم بزرگ را دارا ميباشد. بر علاوه او مالك چندين بانك، معادن سنگ هاي قيمتي ، چاپخانه هاي رسانه و كتاب، هوتل ها، قصر ها در سراسر جهان است. همچنان يك كلب اسب دواني و يگ بندرگاه كشتي هاي لوكس مال ايشان ميباشد. مالكيت شخصي آقا خان به7 مليارد يورو تخمين شده است.

زندگي فردي:

به سال 1969 كريم آقا خان با( خانم سلي كركه پول) اينگليسي ازدواج نمود و تا سال 1994 باهم يكجا زندگي كردند.

Gabriele Inaara Begum Aga Khan

خانم سلي يك مدل فيشن معروف است كه بعد از ازدواج نامش را تغير داد و اسم بيگوم را به خود گرفت.

ازين ازدواج يك دختر (زهرا) و دو پسر (حسين و رحيم) به دنيا آمدند.

بعد از طلاق از خانم اولش آقا خان بار دوم در سال 1998 با يكي از شهزادگان آلماني بنام( گابري ايلا ) ازدواج كرد. اين خانم فعلاّ بنام ( گابري ايلا اينارا بيگوم) ياد ميشود. ازين ازدواج يك پسر بدنيا آمد. اما زن و شوهر ازهم جدا اند. آقا خان در يكي از قصر هايش در نزديكي پاريس زندگي ميكند.


Agha Khan Palace in Puna, Indien

پيروان آغا خان 10 فيصد عايدات سالاتهء خود را بايد به او بپردازند.

واژه های کلیدی
دين، عقايد و باورها
loading...
loading...

پيام‌ها

 • ای دوست بینام؛
  امیدوارم در دین مبین اسلام از کلمۀ خمس و ذکات شنیده باشی.
  بعضی از ما متأسفانه قدرت پرداخت کمتر از 10 در صد یاد کردۀ شما را داریم ولی عدۀ هم بشتر از آنرا حتی %25 نظرانه میدهند که در خزانۀ بیت المال جمع آوری و از همان پولها در مسائل و امور اجتماعی و ساختار مکاتب، جماعتخانه ها و غیره ضروریات اسمعیلیان در سراسر جهان به مصرف میرسد.
  طوریکه خودت نوشته ای و بیشتر از من در بارۀ سرمایه و درآمد های شخصی و تجارتی ایشان معلومات داری از همان پولها در بازسازی های پُلهای بین بدخشان و تاجکستان و پارکهای چون پارک ملی بامیان و پارک الاضحر مصر ، باغ بابر کابل و ترمیم مساجد، ساختمانهای تاریخی و اسلامی... پرداخت 100 میلیون دالری کمکهای بازسازی برای افغانستان و همچنان کمکهای مالی و بازسازی دیگر کشور های فقیر از افریقا تا آسیای دور تحت نام بنیاد آقاخان (AKDN) و فوکس (FOCUS HUMANITARIAN AGENCY) به مصرف میرسند.
  نمیدانم مقصد شما ازین مضمون چیست ولی یک چیز جالب است که مقاله های انتقادی و خصمانه ضد یک مذهب و دین مقدس اسلام یکی پی دیگر تحت پوششهای گوناگون در سایت کابل پرس به نشر میرسد و متأسفانه خیلی مقالات و مضامین بهتر اجتماعی و پیوند دهنده، در آرشیف انتظار جمع آوری شده و اکثراً در زباله دانی پرتاب میشوند.
  ولی به هر صورت من از مسئولین این سایت صمیمانه سپاسگذاری میکنم چرا که ازین طریق خلاف نظر ها و انتقادات دیگر اندیشان روی میز آورده شده و اگاه میشویم.
  سرفراز باشید.

 • آغا خان کیست وآغا خانی چیست؟
  موفق افغان
  27 اپریل 2009
  آغا خان لقب امام وپیشوای طایفه یی آغا خانی (بزرگترین شاخه شیعه اسماعیلیه) میباشد. شهزاده کریم حسینی (متولد 13 دسامبر 1936 در جنیو) چهارمین آغا خان وچهل ونومین امام طریقه اسماعیلیه میباشد که در 11 جولای 1957 به عمر 20 سالگی به اساس وصیت پدر بزرگش به این مقام رسیده است.
  این طایفه دارای عقاید وافکاری خاصی میباشد که جزئی از آن از مذهب شیعه گرفته شده ودیگر آن از اجتهادات آغا خان میباشد. طایفه یی آغاخانی تا خیلی وقت یک منهج مبهمی داشت که اساس ویا عقاید علنی ویا نبشته یی در دسترس عامه نداشت تا حقیقت آنرا بدانند بدین لحاظ خیلی ها مشکل بود تا عقاید وآراء آنانرا درک کرد اما با مرور زمان بعضی نوشته ها وبعضی کتاب های این طایفه نشر شده وبدسترس عامه قرار گرفته است.
  به زعم وگمان طایفهء آغا خانی قرآن کریم محدود به یک زمان ومکان خاص بوده ویک پیام جهانی که شامل حال هر کس در هر کجا وهر وقت باشد نیست لهذا برای مسلمانانی که بعد از عصر رسول الله صلی الله علیه وسلم زندگی میکنند قرآن اساس دین ومذهب ونتیجتا قابل عمل نمیباشد.
  این طایفه به این عقیده اند که رهبر روحانی آنان آغا خان خود قرآن زنده، گشتنده وسخن گوینده است وفرمان های دینی وی –هرچه باشد- برای مسلمانان عصر حاضر هدایت ورهنمایی است.
  صاحبان این عقیده کاملاً در تضاد با مبدأ عقیده بر انقطاع وحی بعد از وفات رسول اکرم صلی الله علیه وسلم قرار داشته ومعتقد بر آنند که سلسله وحی تا کنون جاری میباشد.
  آغا خان رسماً خودرا به عنوان "مظهر الهی در روی زمین" اعلان کرده است. منظور از "مظهر" درین طایفه "بدیل ویا مثنی" میباشد وهمین سبب میشود که اتباع اسماعیلی برای آغا خان سجده میکنند وبدین کار اساسی ترین وعمده ترین بخش عقیده اسلامی را زیر پا میگذارند، اما اینکه آغاخان پاهای زنان اتباع خودرا میبوسد رمز مبهمی است که تا فعلاً سبب آن آشکار نشده است که آیا این کار صبغه یی دینی دارد ویا اینکه آغاخان بخاطر اشباع نفس چنین طریقه یی را اختیار کرده است.
  آغا خانیان مأمور ومکلف بر ادای نماز، روزه وادای حج نیستند. آنها نماز را با بعضی دعاهای شرک آمیز که روزانه سه بار تکرار میگردد تبدیل نموده اند، چنانچه حج آنان عبارت از مشرف شدن به دیدار شخص آغا خان میباشد.
  آغا خان وافراد خاص وی صلاحیت دارند که گناهان اتباع خود را مورد بخشش قرار دهند. آغاخانیان تعلیم شده اند که آنها در روز آخرت در مورد گناهانی که از طرف آغاخان وافراد خاص آن در "جماعت خانه ها" مورد بخشش قرار گرفته شده است مواخذه نمیشوند.
  اگر به عقیده صلاحیت معاف کردن گناهان دقت صورت گیرد به نظر میرسد که در دین مبین اسلام یگانه مرجع بخشش گناهان همانا ذات الهی بوده وهیچ کس دیگر به شمول پیامبران حق بخشش گناهان را ندارند، بدین لحاظ میتوان گفت که آغا خان چنانچه گذشت خودرا بدیل الله سبحانه وتعالی در روی زمین میداند.
  ابهامات در عقیده آغاخانیان سبب میشود که اکثر آنان خیلی ها به آسانی در دام شکار نصرانیان ویا بودائیان می افتند. داعیان نصرانیت ویا بودائیت به سرعت خیلی ها زیاد مصروف دعوت اسماعیلیان بسوی مسیحیت ویا بودائیت میباشند وبه آسانی در میان اسماعیلیان به نظر میخورند.
  دختر آغا خان "زهره آغاخان" که با یکی از جوانان مسیحی ازدواج کرده است دروازه تقلید را بر روی دختران جوان آغاخانی باز نموده است زیرا آنان نیز میخواهند که قدمی بر قدم مقدس یکی از اهل بیت رهبر روحانی وامام زمان خود بگذارند. به اساس این مذهب والدین حق منع کردن دختران خودرا که خواهش ازدواج با غیر مسلمان را داشته باشند ندارند.
  آغاخانیان معتقد اند که هر آنچه را که الله جل جلاله برای مسلمانان حرام قرار داده است برای آنان حلال است. سود خوردن توسط شورای خاص اسماعیلیان که بنام "طریقه" یاد میشود با صدور دستوری حلال قرار داده شده است. این امر باعث شده است که موسسه قرض دهی "انکشاف اقتصادی آغا خان" که جهت قرض دادن به محتاجین در بدل سود توسط آغا خان تأسیس گردیده است موفقیت چشمگیری داشته باشد.
  برنامه های مشابهی برای قرض دهی مسلمانان در بدل سود در بیشتر مناطق افغانستان، تاجکستان وپاکستان توسط این موسسه به شکل خیلی ها سریع جریان دارد ومورد قبول همگانی قرار گرفته است.
  اکثر مسلمانان خصوصاً طبقۀ علماء مسلمانان از افکار، عقاید واعمال غیر اسلامی این مذهب که فعلاً تقریباً دو ملیون اتباع را بخود جلب کرده است بی خبر، غافل ویا در حالت تغافل اند. رهبر وپیشوای روحانی این طایفه مدعی است که وی پیشوای بیشتر از پانزده ملیون اسماعیلی میباشد چنانچه ادعا میکند که او جانشین مستقیم رسول الله صلی الله علیه وسلم میباشد.
  چنانچه یاد آوری شد در گذشته خیلی ها مشکل بود که کتاب ویا مرجع دقیق ومعتبری در مورد این طایفه بدست آورد، اما حالا این چنین نیست، دو کتاب معتبر این مذهب ویک صفحه انترنتی بزرگ (www.theismaili.org) که مشتمل بر افکار وفرمانهای آغا خان میباشد در دسترس همگانی قرار دارد. قابل یاد آوریست که این صفحه طوری سازماندهی شده است که خیلی ها مشکل است که عقاید اسماعلیه ویا فرق میان آنان ومسلمانان را از لابلای آن دریافت.
  حالا برای مسلمانان خصوصاً طبقه حاکم ودعات هیچ عذری در برابر الله سبحانه وتعالی باقی نمانده است که چرا گمراهان اسماعیلی را که نا خود آگاه به این فرقه گمراه پیوسته اند بسوی دین بر حق الهی دعوت ورهنمایی ننموده وآنان را از این شرک وبیراهه بسوی نور ووحدانیت نمی کشانند.
  آغا خان با همکاری بعضی موسسات وکشورهای اروپایی بزرگترین برنامه انکشافی را در جهان تحت عنوان "برنامه انکشافی آغا خان" آغاز کرده است. این برنامه موسسات خیلی ها بزرگ منفعوی ورایگان را در بر میگیرد. این برنامه خیلی ها سریع وعجولانه در افغانستان، تاجکستان، پاکستان، بنگله دیش، هندوستان، تنزانیا، یوگندا وکینیا مشغول به کار است.
  عموماً ترکیز بیشتر آغا خان ویا آغاخانی بر مناطق دور دستی است که بنا بر مشکلات اقتصادی واجتماعی توانایی بدست آوردن یک لقمه عیش را ندارند، آنان با حیله ونیرنگ های گوناگون مسلمانان را فریب داده وبه این ترتیب آنان را از دین اسلام خارج کرده ودر دین حیوانیت، شکم پرستی ودنیا پرستی آغا خانی داخل میکنند.
  چنانچه آغاخان با کمک وتعاون کشورهای غربی فعلاً برنامه یی را مبنی بر برپا ساختن سرزمین آغاخانی طرح ریزی کرده است، این سر زمین شامل بعضی مناطق کوهستانی افغانستان، پاکستان وتاجکستان میباشد. تحت این برنامه بعضی مناطق بدخشان افغانستان وتاجکستان با بعضی مناطق کوهستانی چترال وگلگت پاکستان با هم یکجا شده وکشور آغا خانی بوجود میاید.
  در افغانستان آغاخان برنامه هایی خیلی ها بزرگ دیگری تحت پوشش تعلیم، همکاری با خانواده های بی بضاعت، همکاری با زنان خانه نشین، وتأسیس شبکه های مخابراتی را راه اندازی کرده است. ولایت بامیان وگرد ونواح آن مستقیماً تحت یورش این طایفه گمراه قرار دارد. بزرگترین پروگرام موسسه آغاخان در افغانستان تحت پوشش تلفونهای همراه بنام "روشن" که بزرگترین شرکت مخابراتی در افغانستان میباشد فعالیت دارد، وهمچنان بعضی مکاتب ومدارس طور مستقیم از طریق آغا خان در افغانستان خصوصاً در مناطق ذکر شده تمویل میگردد. طبق آمار بدست رسیده تا به حال این موسسه مبلغ 700 ملیون دالر امریکایی را در برنامه های مسمی به انکشاف در افغانستان به مصرف رسانیده است.
  در پاکستان سکتور تعلیم وتربیه به آغا خان سپرده شد، موسسه تعلیمی آغا خان مسئول این برنامه ها نصاب تعلیمی این کشور را مراجعه کرده وخیلی ها تغییرات مطابق به اصول خود را در آن درج کردند. با بدست آمدن این موقع آغا خان توانست بنیاد یک دانشگاه خیلی ها بزرگ را نیز در سال 1983 با سرمایه گزاری یک بلیون دالر امریکایی درین کشور بگذارد. این دانشگاه فعلا شکل بین المللی را بخود گرفته ودر یازده کشور (پاکستان، افغانستان، کینیا، تنزانیا، یوگندا، سوریا، مصر وانگلستان) شاخه های مختلف دارد.
  قبل ازین این موسسه توجه کامل بر اقتصاد این کشور داشت، بدین لحاظ دست درازی در اقتصاد این کشور دارد. این طایفه بطور ظاهر بر علاوه صدها موسسات کوچک سهم های بیشتر یکی از بزرگترین بانکهای پاکستان بنام "بنک حبیب" را از آن خود ساخته است.
  بزرگترین برنامه این موسسه در پاکستان تحت پوشش "شفاخانه (بیمارستان) آغا خان" فعال بوده که مرکز آن در شهر کراچی وتقریباً در همه نقاط این کشور نمایندگی های جداگانه دارد. درین بیمارستان، که مجهز به سامان آلات وتجهیزات طبی خیلی ها پیشرفته میباشد که دیگر بیمارستان های منطقه از آن عاری است، بیمار های شیعه خصوصاً اسماعیلی وآغا خانی بطور رایگان ویا با قیمت خیلی اندک مورد تداوی وعلاج قرار میگیرند بر عکس بیماران سنی در بدل مبالغ خیلی ها بزرگ واحیاناً طاقت فرسا مورد علاج قرار میگیرند.
  در کشور تاجکستان نیز اقتصاد این کشور تقریبا در دام این موسسه افتاده است.
  تحت پوشش اجتماعی، اقتصادی وانکشافی که موسسات کوچک تحت این برنامه یی بزرگ اجراء میکنند طایفه یی آغا خانی مقبولیت زیادی را در میان مردمان مناطق ذکر شده کسب کرده است.

  • برادر محترم جمیل جان ! از معتوماتی که در مورد مذهب اسمعیلیه و فعالیت های اغا خان ارایه کردید بسیار متشکرم. با خواندن مضمون شما من معتقد شدم که :
   - مذهب اسمعیلیه واقعا نظر به تسنن و تشیع روشنترو قابل قبولتر است زیرا تحول را میپذیرد.
   - اخترام شخص اغا خان را بمثابه یک انسان بشردوست در دل من زیاد تر ساختی. زیرا ایشان اگر هدف استفاده سو از عشر طرفدارانش را میداشتند مثل ملا ها و سید های ما همه را خودش به غارت میبرد. ولی قسمیکه شما نوشته اید تقریبا مبالغ بمراتب بیشتر از ان را صرف کار های انسانی و اجتماعی میکند. ساختن مکتب- دانشگاه-شفاخانه و موسسات خیریه دیگر کار هر نامرد نیست.
   - من بمثابه یک فرد از احساس و صداقت وی به انسانیت قدر دانی میکنم. و کاش خداوند ملا ها و سید های مارا هم اینقدر احساس و صداقت می بخشید.
   - در مورد تداوی مریضان در شفاخانه اغا خان واقع کراچی هم حرف شما درست نیست زیرا من شخصا مریضی را که مبلغ 5000 کلدار مصرف کرده و صحت نشده بود بردم با مصرف 12 کلدار صحت یاب شد و هرگز از ما کسی نپرسید که شما مسلمانید یا هندو.
   - برای اغا خان طول عمر و موفقیت بیشتر در راهی که امده اند میخواهم. ما به انسان نیاز داریم نه مسلمان ادم خوار

  • باتائید نظرات محترم حقبین ؛ باید اضافه نمود که اگرتصور ایده آل نسبت به قضایا وبرخوردهای اجتماعی درمدنظرنباشد! آقاخان بارهبران مذاهب اسلامی دیگر, مخصوصآ رهبران مذهب شیعه اثناعشری ؛ به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست . توضیحات مفصل دوستان ( جمیل وحقبین ) دررابطه به برنامه هاوپلانهای وسیع ومفید که تاکنون آقاخان برای مردمش به انجام رسانیده؛ گویای این حقیقت است که ایشان باوصف استفاده جوئیهای شخصی وبرهم زدن امکانات هنگفتی شخصی ؛ که انصافآ نمیتوان آنرا در ذهن وروان اشخاصی چون آقاخان منتفی دانست ! درکل , اما آقاخان رامیشود رهبری مفید ونمونه برای پیروان محترم مذهب اسمعلیه بشمار آورد . رهبران مذهبی اهل تسنن حداکثر سوگمندانه به بازتولید تروریسم وبازتعریف افکار تبهکارانه صدر اسلام کمرهمت بسته اند وهمه گان ازآن باخبروجای تردیدوبحثی نیست ! رهبران مذهب تشییع اثناعشری اما ؛ درطول تاریخ به اخاذی وخالی نمودن جیب پیروانش مبادرت نموده ونه تنها دربهبودبخشیدن وسروسامان دادن زنده گی مادی مردم ستمدیده ما اهتمام نورزیده ؛ بلکه اندک دستمایه وداشته های مادی آنان را نیز که بامایه گذاشتن جان وخوردن خون دل مهیاگردیده بود؛ مصادره وبه تاراج بردند تا اگرخدابخواهد وچی بسا که خواسته است !! خاطرمبارک ارباب تزویر درقم ونجف را شاد وخود ازحصول این رزق آسان وارزان به تجمل وزنباره گی دست یازند. درشرایط امروزی که متاسفانه حیات افتصادی - سیاسی وفرهنگی کشورما باهزاران رشته نامبارک به ماشین جنگی جهان سرمایه پیوندخورده ووابسته گردیده وامت اسلامی ما به آرزوی رسیدن به دنیای غرب ؛ انتظار برای مهدی موعود را به پشیزی خریدار نیستند! بازهم ازدست رنج شیعیان غرق درماتم وپریشان حال ما ؛ نه درجهت اعمارمجدد جامعه وتقویت بنیان متلاشی شده اقتصادی ؛ رشد واستحکام تعلیمی وعلمی ؛ بلکه درجهت اعمار وتاسیس بتخانه های بنام مسجدومنبرخلع ید صورت میگیرد ؛ تاباشد که دراول قرن بیست ویکم فرزندان شیعه زده واسلام رنجیده ما نه بفکرپرواز به آسمانها ؛ بلکه دراندیشه الگوبرداری ازستم باره گیهای وخرافه پروریهای خاندان بنی امیه وبنی هاشم زیست نمایند. ببین تفاوت ره ازکجاست تابکجا. درخشکسالیها وقحطی زده گیهای بین 1347 تا 1351 درکل افغانستان ودردوران محاصره اقتصادی هزاره ها درسالهای 1373 - الی 1376 مردم ما شاهد فروش جگوگوشه های شان به منظور فرار ازمرگ دراثرگرسنگی بودند ! ولی تزویرگران مذهب ودین که برمقدرات جامعه ومردم حکومت میراند ؛ خود را نه مسئول نجات مردم ازکام مرگ براثرقحطی !! بلکه درنگاه اول ومهمتر ازهرکار واقدامی ؛ امور نکاح وعقد را بعهده داشتند ودراین ایام وروزگار بی مروت ؛ رهبران مذهبی شیعه خود باردوش - مزید برعلت ومصروف چپاول وتاراج جامعه بود.

  • خداوند شما را هدایت کند از اسلام زیاد دور هستید

  • بیچاره و بدبخت مردمی هستند که همه ی جهان را میخواهند از دریچه ی کوچک باورهای عربی(اسلامی) ببینند و هر دگراندیشی را گمراه مینامند. یکهزارو چهارسد سال نادانی، بدبختی، تهیدستی، جنگ و خونریزی و پاره پاره شدن سرزمینهامان بس نیست. تا کی ؟
   افسوس و سد افسوس

  • خوبست ميان اسلام و تعاليم عاليه آن كه از طريق اهل بيت و 12امام پاك به ما رسيده و سود جويي عده اي از آن تفاوت قايل شويم و همگان را به يك چوب نرانيم 

 • آری همشهریان عزیز
  آغاخان واقعاکسی است که در ساخت مکاتب جماعتخانه ها برق های آبی پلچک ها وغیره کار های بشر دوستانه را در بسیاری از مناطق افغانستان بدون کدام تعبیض مذهبی تمویل نموده است

  • برادران محترم.
   کسانیکه معلومات لازمه ازعقایدمذهبی اسماعیلی ندارند خواهیش میشود که مانند کورهاابراز نظر نه نماینداول معلومات خود را تکمیل نماید بعداَ ابراز نظرنمایند با احترام مولادادازبغلان

  • سلام بیننده گان سایت کابل پرس موضوعات راکه برادرمادربالادرباره شخصیت امام برحق اسماعلیان ذکرکرده است ناشی ازنداشتن معلومات کافی درموردحقانیت اسماعیلیان است.فکرکنم برادرعزیز من اندیشه این راندارند که درهرعصر ناجی برگزیده ای ازجانب پرورگار حق در روی زمین موجود است. حدیث معروف.من مات ولم یعرف امام زمانه ماته جاهلة وجاهل فی نار.این حدیث ازامام جعفر صادق روایت است.که هرکس که بدون شناخت امام عصرش بمرد مرگ او مرگ جاهلیت و جا جاهلان درآتش است.پس درهر عصرموجودیت امام و پیشوا ازجانب خداوند در روی زمین لازم است.

  • با حفظ احترامی کرامت انسانی؛
   اگر ریشه ی در مورد مذهب اسماعیلیه بحث شود هیچگونه معیار و موازنه ی برای پذیرش ندارد چون کریم آقاخان یک شخص تجار و شرابخوار و غیر دینی و مذهبی است طرفدارانش در این عصر و زمان که انسانها خیلی ترفی کردند واینها قادر به درک حقیقت نیستند جای شرم و نهایت تاسف است

   امیدوارم که اقاخان اخرین مرد و رهبری جاهل باشد وبعد از سری وی کسی دیگر نتواند ردپای این لایک را دنبال کند

  • واقعا برای اشخاص نادان و بی فرهنگ مثل تو متاسف هستم اگر تو خود را انسان میدانی پس چطور به خود اجازه میدهی که با استفاده از الفاظ که اصلا شایسته خودت است به وی توهین کنی
   کور خود بینای مردم با دو لفظ توهین آمیز انسان دانا نمیشود

  • سید موسوی سادات:
   جای افسوس است که کلیمه سید به خود نسبت میدهی وسادات تخلص میکنی:
   یک نابینا جاهل ودر عین زمان بدون شرافت هم هستی چراکه اگر شرافت انسانی داشته باشی و در وجودت وجود داشته باشد به هیچ وجه بدون معلو مات از اینکه در مورد مذهب اسماعیلیه داشته باشی چنین حرف های را نمیزنی.

  • ﻣﻦ ﻧﻆﺮ ﻋﻠﻤﻲ ﻭﻣﻨﻂﻘﻲ ﺑﺮاﺩﺭ اﺷﺮﻓﻲ. ﺭاﺗﺤﺴﻴﻦ ﻣﻴﻜﻨﻢ. ﻭﺑﻪاﻳﻦ. ﺳﻴﺪ ﻣﻮﺳﻮﻱ ﺳﺎﺩﻩ اﻧﺪﻳﺶ. ﻣﻴﮕﻮﻳﻢ. ﻛﻪ اﻱ ﺩﻳﻮاﻧﻪ. ﺷﻤﺎ ﺣﻖ ﻧﺪاﺭﻳﺪ ﻛﻪ ﺁﻓﺘﺎﺏ. ﺑﻲ ﺑﺪﻳﻞ. اﻣﺎﻣﺖ. ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ. ﻣﻂﻬﺮﻱ. اﻣﺎﻡ اﺳﻤﺎﻋﻴﻞ ع ﺑﻦ ﺟﻌﻔﺮ ﺻﺎﺩﻕ ع ﺭا ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﻼﻟﻪ اﻣﻮﻳﺎﻥ ﻭﻋﺒﺎﺳﻴﺎﻥ ﺑﻨﺎﻡ ﻫﺎﻱ اﻳﻦ ﻭاﻥ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻛﻨﻴﺪ. ﻭﺑﻪ ااﻥ ﻋﻆﺎﻡ اﺗﻬﺎ م ﻛﻨﻴﺪ. ﻭاﻳﻦ ﭘﻨﺠﺎﻩ. ﻣﻠﻴﻮﻥ اﻧﺴﺎﻧﻲ. اﺯ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺗﺸﻴﻊ ﺭا ﮔﻤﺮاﻩ. ﺧﻂﺎﺏ ﻛﺮﺩﻥ ﺩﺭﻳﻦ ﻋﺼﺮ اﺯ ﺟﻬﺎﻟﺖ ﺷﻤﺎ ﻧﻴﺴﺖ ﭼﻴﺴﺖ. ?اﻣﺎﻡ. ﻭﭘﻴﺸﻮا ﺩﻳﻨﻲ ﻣﺎ ﺷﺎﻫﺰاﺩﻩ ﻛﺮﻳﻢ اﻗﺎﺧﺎﻥ ﻣﻴﻔﺮﻣﺎﻳﺪ.ﻣﺠﺪﺩا. ﺗﺎﻛﻴﺪ. ﻣﻴﻜﻨﻢ ﻛﻪ ﻣﻂﺎﺑﻖ ﺑﻪ اﺻﻮﻝ ﺯﺭﻳﻦ اﺳﻼﻡ ﻭﺷﺮﻳﻌﺖ ﺟﺪﻡ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ اﻛﺮﻡ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻛﺮﺩﻩ. ﻭاﺯ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ. ﺑﺪﻭﻥ ﻏﻞ ﻭﻏﺶ ﻭاﺯ ﻛﻤﻚ. ﻫﻤﻨﻮﻋﺎﻥ ﺧﻮﻳﺶ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩاﺭ ﺑﺎﺷﻴﺪ ...اﻗﺎﻱ ﺑﺮاﺩﺭ ﺳﻴﺪ ﻣﻮﺳﻮﻱ ﻧﺎم ﺩﺭﻛﺠﺎ ﻧﺎﻇﺮ ﺑﻮﺩﻳﺪ ﻛﻪ ﻳﻚ ﭘﻴﺸﻮاﻱ ﻛﻪ ﻧﻔﻌﺶ ﺑﻪ ﺑﺸﺮﻳﺖ اﻇﻬﺮ. ﻣﻦ اﻟﺸﻤﺲ. اﺳﺖ. ﻭاﻧﻘﺪﺭ ﺩﺭﺑﻴﻦ. ﭘﻴﺮﻭاﻧﺶ ﻣﺤﺒﻮﺏ. ﻭﻛﺮاﻧﻘﺪﺭ اﺳﺖ. ﻛﻪ ﻣﺘﺎﻝ. ﻧﺪاﺭﺩ. ﻭﻭﭼﻂﻮﺭ ﻭﺟﺪاﻧﺖ ﺣﻜﻢ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ اﻭ ﺷﺮاﺏ ﻣﻴﺨﻮﺭﺩ اﻟﻌﻴﺎﺫ ﻭﺑﺎﻟﻠﻪ اﻣﺎﻡ ﺷﺮاﺏ ﺧﻮاﺭ اﻣﺎﻡ ﻧﻴﺴﺖ ﻭﭼﻂﻮﺭ اﻳﻦ ﺩﺭﻭﻍ ﺟﻨﻮﻥ اﻣﻴﺮ ﺭا ﮔﻔﺘﻴﺪ ﻫﺮﻛﻪ ﺷﺮاﺏ ﺧﻮﺭﺩ ﻛﻨﻪ ﻛﺎﺭ اﺳﺖ ﻭاﻳﻦ ﮔﻨﺎﻩ ﺭا ﺑﻪ اﻣﺎﻡ ﻧﺴﺒﺖ ﺩاﺩﻥ ﺩﻳﻮاﻧﻜﻲ ﻭﻫﺬﻳﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ ﭼﻴﺴﺖ? اﮔﺮ ﻛﺴﻲ اﺩﻋﺎ اﻣﺎﻣﺖ ﻧﻤﺎﺯ ﺭا ﻛﻨﺪ و.ﺷﺮاﺏ ﻧﻴﺰ ﺑﺨﻮﺭﺩ ﭼﻂﻮﺭ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﭘﺸﺖ ﺳﺮﺵ ﻧﻤﺎﺯ ﻣﻴﺨﻮاﻧﻦ? . ﭘﺲ اﻣﺎﻣﺖﺷﺮاﺏ ﺧﻮاﺭ اﻣﺎﻣﺖ ﻧﻴﺴﺖ . ﺩﻭﺳﺖ ﺟﺎﻫﻠﻢ ﺷﺮاﺏ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻋﺪﻩ اﺯ ﺟﻮاﻧﺎﻥ ﺟﺎﻫﻞ ﺳﺎﺩاﺕ اﻓﻐﺎﻧﻲ ﺭا ﺑﻪ اﻣﺎﻡ اﻓﺨﻢ. ﭘﻴﻮﻧﺪ ﻣﺪﻩ ﻛﻪ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ. ﮔﻨﺎﻩ. ﺑﻬﺘﺎﻥ. ﻧﻤﻮﺩﻥ ﺑﻴﻤﻪ ﭘﻴﺸﻮاﺯ ﺩﻳﻦ اﺳﺖ.
   ﺩﻭﺳﺖ ﺟﺎﻫﻞ ﻣﻦ. اﻭﻝ ﻗﻠﺒﺖ ﺭا اﺯ ﺗﻌﺼﺐ.ﻣﺼﻔﺎ ﻭﻣﻂﺎﻟﻌﻪ ﺧﻮﺩﺭا ﺩﺭ ﻣﺬﻫﺐ. ﺷﻴﻌﻪ. ﻭﺑﺨﺼﻮﺹ. ﺷﻴﻌﺎﻥ. اﺳﻤﻌﻴﻠﻴﻪ ﻭﺧﺪﻣﺎﺕ. ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ. ﻭﻛﻤﻚ. ﻫﺎﻱ اﻧﺴﺎﻧﺪﻭﺳﺘﺎﻧﻪ اﺵ ﺭا ﺗﻜﻤﻴﻞ. ﻭﺳﭙﺲ ﻧﻆﺮ ﺧﻮﺩﺭا اﺭاﻳﻴﻪ ﺩاﺭﻳﺪ. ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰﻡ اﺏ ﺭا ﻧﺎﺩﻳﺪﻩ ﻣﻮﺯﻩ ﺭا اﺯ ﭘﺎ ﻣﻜﺶ. .ﻧﺨﺴﺖ ﺑﺎ اﺳﺎﺳﺎﺕ. ﻭﻣﻮاﺯﻳﻦ اﻳﻦ ﻣﺬﻫﺐ. اﺷﻨﺎ ﻛﺮﺩ ﻭﻣﻦ ﻳﻘﻴﻦ ﺩاﺭﻡ ﻛﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻼﻗﻪ ﻭﺩﻟﭽﺴﭙﻲ اﺕ ﻭاﻗﻊ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ. ﺑﺎ اﺣﺘﺮاﻡ. ﺗﺮاﺏ ﻧﮋاﺩ

 • مطمئناً برای تمام دوستان عزیز ثابت شده است که سایت کابل پرس و شخص کامران میر هزار بر خلاف ادعای که می کنند اصلا بویی از انسانیت نبرده اند. تنها هدف این سایت هم جانبداری از تفکرات مغولی هست.
  کریم اغا خان رهبر اسماعیلیه ... که چی!!!؟؟؟

 • BERADAR NADAN W JAHL NAWIS MAH BESYAR BESHARAFANA W NAMARDANA BA YAK QAWM W YAK KEESH TAWHEEN KARD KA TAMAM GAPAI OO AZ MAFKOORAI CHERK W KASEEF OOST .MA BAIAD KAJ BESHINIM W RAST GAP BEZANIM.IMAILIAN MARDUMAN BIZARAR W MAZLOM ASTAND NA HADAM KUSH(QAATEL ,NA BACHA BAZ ,NA ENTEHARI W na......... CHE FESAD W FAJAIE NIST KA DAR SHAN MAH MARDUM SUNNY NISTA TAMAM BAD BAKHTEE DAR DARON MAH AST HAWAL MAH BAIAD KHUD RA ESLAH KUNEM BADAND DEGA MAZAHEB RA BAD BEGOIEM KA MEGAND KOORE KHUD BENAI MARDUM

  zaher Afarin-mysore-karnataka-india

 • هرانسانی که نادانسته به یک نژاد،مذهب ویا یک قوم توهین مینمایند ویا اتهام وارد میکنند از جاده انسانیت و اسلامیت بیرون شده است و به مثل یک سک غفجو که هر طرف غف غف مینماید میباشد

 • من [سمیع الله «راسخ»]میخواهم به عنوان یک انسان در مورد آغان صحبت کنم نه بر اساس تعصب
  بنابرین آن اشخاص که نادانسته در مورد آغاخان حرف زدند متاسف نیستم بلکه میدانم آنان کسانی هستند و از اشخاص خوشش میایند که آنها را مفکوره پوچ داده و از نام قوم ،نژاد ،مذهب ویا زبان شان استفاده غلط کنند که این قسم اشخاص غلط کار در دنیا و خصوصآ در افغانستان زیاد بودند وهستند و خود را بنام های مختلف مانند ملاها ،شیخ وغیره در بین مردم ظاهر ساختند منظور من از استفاده غلط در این جمله این است که این قسم اشخاص در افغانستان بخاطر منفعت شخصی خویش مردم را به مثل یک رمه و خود را به مثل چوپان فکر کرده و به هر طرف که خواستش بود میراند اما آغاخان از آن جمله نیست بلکه یک اندیشه انسان دوستانه دارد که به مثل انیشه وی فکر نمیکنم در عصر کنونی شخصی وجود داشته باشد و اګر کسی هم است بګوید اندیشه روشنفکرانه در مورد انسانها دارم اما دیری نمیګزرد دیده میشود که بخاطر یک هدف شخصی خویش مثلآ قدرت طلبی ویا مقام طلبی ظاهرآ خود را روشنفکر میګویند و برای چنین اشخاص دو اتفاق میافتد اولآ امکان دارد که بخاطر این مقام جان خود را از دست بدهید ثانیآ امکان نه بلکه صددرصد به زودترین وقت قدرت شان ویا مقام طلبی شان از دست شان خارج میشود اما در مورد آغاخان و اجداد شان که رهبری مدهبی امامی شیعه اسماعیلیه جهان را دارد چنین اتفاق رخ نداده است بلکه روز به روز پیروانش زیاد شده و طریقه مدهبی شان مستحکم تر شده میرود باوجودیکه همیشه تحت آزار و اذیت سایر مردم جهانیان بود در اخیر برای هر خواننده این سایت میګویم لطفآ یک کمی منطقی تر صحبت کنیم تا چی وقت تعصب چون این تعصب ما افغانها را خراب کرده است در جملات که ویا کلمات که علامه ظاهر شده به معنی یک حرف بعد از کاف است

 • میخواهم نه به عنوان یک اسمعیلی بلکه به حیث یک انسان بدورازتعصب ووابستگی مذهبی وآزاد ازقیدوبندهای ذهنی عقیدوی عرض نمایم که : جناب کریم آقاخان نه رهبربه اصطلاح نویسنده آقاخانی ها بلکه امام حاضر اسمعیلیان دنیامیباشد که پیروان این مذهب دربیش ازبیست وپنج کشوردنیاپراگنده اند.جناب ایشان علاوه ازآنکه پیشوای اسمعیلیان انددارنده دودرجه تحصیلی درالهیات وفلسفه ودارنده درجه های علمی -فرهنگی افتخاری زیادی ازبااعتبارترین دانشگاه های دنیا ونهادهای فرهنگی دنیا میباشد.قابل تذکراست که جناب شان تلاشهای شبانه روزی خستگی ناپذیرونهایت مفیدی رادرراه اتحاد مذاهب اسلامی وایجادفضای همزیستی صلح امیز وبدون خشونت دین اسلام باسایرادیان ودنیای غیراسلامی انجام داده واین روند رابه خوبی وموفقیت ادامه میدهد.
  همه ذکات وندرات ایکه ازپیروان این مذهب (فقط براساس توان وعلاقمندی پرداخته میشود)به بیت المال میرسدکه بالوسیله دربسیاری ازکشورهای دنیابه مردمان نیازمندوایجاد نهاد هاوموسسات وکتابخانه ها ودرمانگاه ومرمت آثارتاریخی اسلامی مانند مسجد الغ بیک درسمرقند ویاکتابخاه الاذهردرمصرویاساختن بزرگترین مرکزاسلامی درکانادا وهزاران آدرس دیگری به مصرف میرسد.نهاد های آقاخان دربساازکشورها ازتاجکستان شروع تا پاکستان وکشورهای آسیای میانه وکشورهای شمال ومرکزی افریقا به پیروان همه مذاهب وادیان بدون فرق وتبعیض کمک مینماید که درکشورما همه شاهد اند که این نهاد هادربامیان ,بغلان, کندز,تخار,بدخشان ,مزارشریف ,کابل وبسا جاهای که ازلحاظ امنیتی مشکل نیست درساختن پل وپلچک ها ,کلنیک وشفاخانه ها ,پروژهای زراعتی وآبیاری ,کشیدن راه ها وغیره مواردبه مردم مساعدت مینماید (فی سبیل الله).
  هم جناب ایشان وهم پیروان مذهب اسماعیلیه باانواع واشکال خشونت,تفرقه ودشمنی,تبلیغ بنیادگرایی واشاعه تعصب,استفاده ابزاری ازدین برای اغراض نارواوایجادجومخاصمت بین مردمان وادیان وانواع ویرانی وویرانگری هیج میانه ونسبتی ندارندکه این وجوهات متمایزماست.امروزه گاهیکه جناب ایشان به سخنرانی وصحبت میپردازند ویامصاحبه ای با وسایل اطلاعات جمعی دارند بسا دانشمندان ودولتمردان بادقت وعلاقمندی پای این صحبت هامی نشنند ومیشنوند وچیزهای رامیگیرندکه دردنیای پرهیاهووسراپاجنجالی ماودرانبوه ازابرهای تیره دشمنی ها درخشش های امیدی رانوید گراست ,خودغنیمتست درخورستایش .دراخیرباید به معلومات همه برسانم که این نوشته ای بی مناسبت ,بیمورد ,پوچ وبه قدرکافی رذیلانه به دستورسیدمنصورنادری پسر سیدنادرکیانی که یک استفاده گر وشخص فاسد ورانده شده ازپیکرپاک اسمعلیه میباشد نوشته شده است.
  بااحترام

 • خوشا به حال گــــروهی که رهبری دارد بهری رهیابی خویش همچو سروری دارد
  دان خالق هم همین نیـک یک دُری دارد دُر همان نیــک امامیــست که برتری دارد
  همه را گل شمـرد او، خود او باغبانش وای برناخـــلفـــی که، نشـــود قـــدر دانش
  عقل را برسر خود کن تو بدان ای ناقل رمــــه ره یـــاب نشــود تا نبود چــوپانش
  قبل از همه باید بگوییم برادر محترم از میراث مانده ی خود آنقدر هم خوشحال نشوید، زیرا ممکن است که راه ما حق باشد. امروز ما در فرقه که قرار داریم میراث مانده پدران ماست و چون در مورد آن بیشتر میدانیم حقیده مان بر آن مستحکم تر است، و برای شما هم همین گونه، ما اسماعیلیان به این عقیده هستیم که هر عصر و زمان نیازمندی به یک رهبر (ناجی) است که در مورد امور دنیاوی دیگران (ما و شما) را رهنمایی کند. اگر شما بگویید قرآن است؟ باید گفت قرآن خود سخن نمی گوید و دوم اینکه در قرآن صوره های است که آن را هیچ کس نتوانسته حد اقل ترجمه و یا تفسیر کند. پس از نظر شما چه کسی میتواند این همه را بداند تا به انسان های عام مثل من و تو تعلیم دهد خوایش برادرانه هست که دیگر کوشش تفرقه اندازه نکنید. اندیشمندانه فکر کنید بنویسید و سخن بگویید. به امید اینکه نتیجه تفرقه اندازی های گذشته را دانسته باشید. بکوشید که در باغ اسلام منحیث گل های شگوفته به اعتزاز دریایم و بیرق اسلام را بلند نگه بداریم ولو در هر فرقه از اسلام که باشیم بلآخره هدف همه مان الله، رسول الله و قرآن است، که به راه های مختلف به آن چنگ میزنیم. با احترام به خواننده گان
  رحمن .ن.ف

 • من معلومات زیادی در مورد آغای خان ندارم و البته اگر وی خود را پیامبر خدا میداند و مظهر الهی در روی زمین میگوید کاریست ناپسندیده و مخالف به کلام خدا و همچنان آغای خان برد اقتصادی دارد و همشه فعالیت های خود در کشورهای فقیر انجام داده و از افکار غیر منطقی را بر مردم بیچاره چند کشور که همیشه بخاطر یک لقمه نان زندگی خود را سپری کردند هست هیچ انسان که دارای عقل سلیم باشد قرآن کلام پاک خدا (ج) را رد نمیکند آغا خان کسیت که مردم را مورد عفو قرار دهد ...... چرا مردم خود را محدود قرار داده و چرا برای شان اجازه نمیدهد که از عقل استفاده کنند . من نمیگم که مردم اسماعیلیه چی باید کنند اما باید واقع بینانه بنگرند و تحقیق کنند که چرا ما را محدود قرار میدهند افکار ما چرا باید اینگونه باشد . من باور دارم هر کس علم را بیطرفانه فرا بگیرد هرگیز گمراه نخواهند ماند وکسیکه دین مقدس و بر حق اسلام را بصورت کامل بشناسد حتما فکری به حال و آینده خود میکند . . ...... افسوس

 • از تمامی دوستان که ابراز نظر می نمایند آرزومندم که بدون اغراض بیطرفانه منحیث یک انسان ویا یک مسلمان واقعی عمل نمایند.

  آنلاين بنگريد : www.yahoo.com

 • خدواند بزرگ برای رهنمایی بشریت اعم ازمسلمان وکفار یک کتاب ره برای نجات رفتن به بد بختی های عمیق فکری ازروز ازل توسط انبیا به انسان ها فرستاد که تقریبآ بیشتر ازیک صد وبیست چهارهزار کم وبیش میرسد ولی سوال انیجا است که خدوند کتاب ره بنام قرآن عظیم الشان برای رهنمایی انسانهابه واسطه حضرت جبریل امین به حضرت محمد ص فرستاد پس چرا ما ازین کتاب استدلال منطقی نمی کنیم ؟ومیرویم بطرف اشخاص وافراد بی منطیق ودلایل بی ثبوت بی معنی وبی مفهوم درحالیک تمام امورات زندگی را درین کتاب به ما رهمنایی کرده است چنانچه خودگفته است که الیوم اکملت لکم دینکم واتممت علیه نعمتی ورضیت ا لکم السلام دینا.
  امیدوارهستم درین مورد بسیار با فکرعمیق گام گذاشته وراه بریم .اگردرچنین وضعیت بوده باشیم نتیجه این خواهد بود که خسران عاقبت را خواهیم دید.
  عبدالکریم "عثمانی "محصیل پونحی فارمسی یکی ازپوهنتون های کابل .

 • دوستان عزیز بدون ازینکه ما درمورد مذهب اسماعیله اکاهی نداشته چرا؟حرف های توهین امیز استفاده نمایم
  ان شخصیکه به این مذهب مقدس توهین میکند جوابش لعنت است

 • مذهبت اسماعیلی بهترین وکامل ترین مذهب دراسلا

  م است

 • کسانیک توهین به مذهبب اسماعلی می کنند اصلا سلام را ازصدق دل قبول ندارند دانشمندان چون ابوعلی سینا بلخی رودکی ناصرخسرو وصد ها شاعر معروف ازجله کسایی اند مذهب شان اسماعلیی بود ایکه شما ازعینک های تعصبی تان را پوشیده ګب می زنید مربوط خودتان می شود
  خداداد ولایت بدخشان

 • یک آدم دور از ادب به نام « حسین زاهدی»، هفتهءپیش به حکیم فردوسی خراسانی، احیاگر زبان فارسی ، نابغهء حماسه ساز که کتاب او به سی وپنج زبان مهم دنیا ترجمه شده، توهین کرد؛این حسین زاهدی معاون کامران میرهزار است؛ این گونه آدم های مسخ شده، که کابل پرس را میگردانند؛به آفاق و انفس ، به تمامی بشریت ، به نام و ناموس و خانواده خود،نیز ممکن است ، اهانت کنند چه رسد به کریم آغا خان!

 • ایا در اسلام سود هست که بانک های اغاخانی سود میگیرد؟ ایا یک رهبر مذهبی میتواند یک شخص زن باره باشد؟؟

 • تا احمق در جهان است مفلس در نمیماند.

  آنلاين بنگريد : http://http://www.hola.com/not...

 • یک توسعه برادرانه برای افراطیون دینی !
  اسم من فریدون "شریفی"
  از ولایت بدخشان

  یک توسعه دارم به آنعده از برادران که در مورد دین و مذهب هیچ درک و آگاهی کامل ندارند ویا هم از منابع نامعتبر موضوعات را بدست میآورند ویا بعضی از سایت های خبری و یا گروه های هستند که بعضی شایعات را برای بد نام ساختن اسلام پخش میکنند و ما بدون آنکه بالای آن غور وبررسی بکنیم به توهین و تحقیر یکدیگر میپردازیم. و خواهش من از برادران کاربری انترنیت این است که به اعتقادات اسلام احترام بگزارید به اعتقادات دینی و مذهبی یکدیگر احترام بگزارید و اسلام را بیشتر از این بد نام نسازید و کسانیکه در مورد "شاکریم الحسینی چهل ونهمین امام و پیشوا اسماعیلیان جهان" معلومات ندارند لطفا برای افزایش آگاهی شان به ویب سایت های معتبر و منابع موثق مراجعه نماید از چنین جملات یکه باعث تحریک اذهان عامه میشود خود داری نماید ،اگر شما واقعا مسلمان هستید و میخواهید که در باره مذهب شیعه اسماعیلی معلومات بدست آرید به کتاب های گران بهای حکیم ناصر خسرو حجت خراسان،مولانا جلاالدین محمد رومی،فردوسی بزرگترین حماسه سرای دوران خود که دنیای غرب به وجود آن ها افتخار میکند و از کتاب های شان به حیث ماخذ استفاده میکند عالیمان دیگری چون رودکی ،حافظ؛ سعدی،پیر طریقت هرات و...........مراجعه نماید و برای آگاهی بیشتر تان یک مجله ئی از صفحه رسمی مولا زمان برای تان به اشتراک میگذارم امید از مزایا آن مستفید شوید و از معرفت و حقانیت مولای زمان بهره مند گردید.اگر در قسمت املا و انشا اشتباه رخ داده باشد به بزرگواری تان ببخشید. والسلام

  مجله AKDN Agha khan Development Net work
  برای معلومات بیشتر روی ویب سایت زیر کلیک کنید:

  آنلاين بنگريد : http://WWW.AKDN

 • سلام
  بنظرم آقاخان فرد قابل احترامی هستند به این دلایل:
  اهل تزویر و ریا نیستند و دخل و خرجشان و زندگی خانوادگیشان برای مردم آشکار است.
  نمیدانم بانک ایشان چقدر سود از مردم میگیرد اما در ایران بانکهای اسلامی شیعه!بهره ی ۲۴ درصد که بیشتر نزول است تا سود در ازای وامها از مردم میگیرند و علمای شیعه ی ما هم گاهی اظهار تاسف میکنند.
  کارهای خیریه ی بنیاد آقاخان در مناطق محروم قابل تقدیر هست و حداقل خیرشان به مردم میرسد.
  نکاتی که برایم مبهم است:
  چه فرقی بین این مذهب اسماعیلیه با دین بهاییها هست چون بهایی ها هم همین کارهای خییریه را در مناطق محروم انجام میدهند.
  چرا این فرقه ها و مذاهب و دینهای اینطوری یا توسط انگلبس یا کانادا و یا ...حمایت میشن؟البته ایران هم از حزب اله و علوی های سوریه حمایت میکند و اهداف سیاسبش کاملن واضح هست.

جستجو در کابل پرس