صفحه نخست > حقوق بشر > ده کرسی غصبی کوچی ها در پارلمان خلاف منافع ملی نیست؟

ده کرسی غصبی کوچی ها در پارلمان خلاف منافع ملی نیست؟

حامد کرزی با نشان دادن خشم خود نسبت به نتایج ولایت غزنی واکنش نشان داده و آن را مخالف منافع ملی دانسته است. این موضع گیری حامد کرزی پرسش های مختلفی ایجاد می کند و یکی از این پرسش ها این است که چرا ده کرسی غصبی کوچی ها در پارلمان افغانستان خلاف منافع ملی نباشد. پرسش دیگر این است که وقتی هنوز آمار درستی از جمعیت افغانستان وجود ندارد، بر چه اساسی جز منافع قبیله ای، کرسی های پارلمان در ولایات و شهرک های مختلف تقسیم می شود.
کابل پرس
پنج شنبه 25 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: نتایج دومین انتخابات پارلمانی افغانستان درحالی اعلام شد که کمیسیون انتخابات افغانستان در یک معامله با تیم قبیله گرای حامد کرزی از اعلام برندگان ولایت غزنی خودداری کرده تا نتیجه به نفع قبیله گرایان ترتیب داده شود.

حامد کرزی با نشان دادن خشم خود نسبت به نتایج ولایت غزنی واکنش نشان داده و آن را مخالف منافع ملی دانسته است. این موضع گیری حامد کرزی پرسش های مختلفی ایجاد می کند و یکی از این پرسش ها این است که چرا ده کرسی غصبی کوچی ها در پارلمان افغانستان خلاف منافع ملی نباشد. پرسش دیگر این است که وقتی هنوز آمار درستی از جمعیت افغانستان وجود ندارد، بر چه اساسی جز منافع قبیله ای، کرسی های پارلمان در ولایات و شهرک های مختلف تقسیم می شود.

حامد کرزی با اقداماتی که در هماهنگی با جنایتکاران طالب و مافیای سیاسی اقتصادی اش رو دست گرفته عملا اختلافات قومی را بزرگتر کرده و ادامه آن می تواند به درگیری های خونین منجر شود. کاری که همین اکنون برادران کرزی، جنایتکاران طالب، در هر گوشه و کناری انجام داده و دست به کشتار زده و روشنفکران سر در آخور قبیله آن را حرکت ملی می نامند.

کسانی که بصورت غصبی و در راستای اهداف قبیله کرسی های پارلمان را در اشغال خود در آورده اند
اسناد جعلی مالکیت کوچی ها، صادر شده توسط حاکمان جلاد،
اسناد جرم آنان است!ویدئویی از چور و
چپاول کوچی با بیرق آدمکشان طالب


جنایات کوچی ها در تخریب
و به آتش کشیدن زمین های کشاورزی و درختان مردم به روایت عکس!
آرامگاه حبیبه، دختر دوازده ساله ای که توسط کوچی ها به قتل رسید

جنایات کوچی ها در کشتار و بی جای کردن مردم به روایت عکس
جنایات کوچی ها در به آتش کشیدن کتاب، مکاتب و مساجد به روایت عکس

جنایات کوچی ها در به آتش کشیدن و تخریب منازل مسکونی به روایت عکس
جنایات کوچی ها در تخریب و به آتش کشیدن روستاها، دوکان ها و سایر اموال مردم به روایت عکس

گالری عکس

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • قابل تشویش نیست برادر ::

  گفتند وقت گم شدن مورچه آمد ، بال می‌‌کشد .

  حال دموکراسی اوغانی رسوا عالم شده ، همه می‌‌دانند که دوغ ترش است .

  اولاً کوچئ و اوغان =سگ زرد برادر شغال است . چرا هم اوغان و هم کوچی نماینده داشته باشد؟

  آیا همه اوغان نیستند ؟ که هستند ، اوغان‌ها از احمق
  شاه تفدانی ملتانی بی‌ ریش نادر افشار تا عمر کور پنجابی و کرزی و سگزی همه کوچی هستند .. آیا خر‌ها از هم فرق دارند ؟همه‌شان لگد می‌‌زنند !

  و این فقط جعل محض است که بتوانند تعداد طرفدار‌های خود را به نام این آان در مجلس زیاد کنند که اکثریت کاذب‌شان شان زیر سوال می‌‌رود . اگر رای نبردند و ندادند باید کرسی‌ها با اوغان‌ها با چاقو وحدت ملی‌ تقسیم شود !!!این را میگویند دموکراسی اوغانی ساخت پاکستان‌ها ها‌ها انشالله که نفس‌های آخری‌شان را می‌‌کشند .این پارلمان یک کار خواهد کرد زیرا افراد مبارز راه پیدا کرده اند .

  • دروغگو جان

   خیلی خوب اگر قابل تشویش نیست پس بیایید به افتخار همین سخن عالی تان ؟! یادی از آنه روز ها کنیم که احمق شاه مسعودوف مفعول 60 هزار کابلی را به دیار عدم فرستاد و هزاران دختر، زن و پسر را در کارته سه ، چنداول و افشار مورد تجاوز جنسی قرار داد و کابل را به افتخار کلتور فارسی به ویرانه مبدل کرد.

   این هم تحفه من به افتخار عدم تشویش شما :

   http://www.youtube.com/watch?v...

  • تنویر

   دوران زندگی چریکی مسعود زمانی است که طالبان ظهور کرده و به سرعت همه افغانستان را بغیر از چند شهر شمالی از جمله پنجشیر به تصرف خود در می آورد. مسعود در این دوران نیز با شجاعت مثال زدنی در برابر طالبان ایستادگی کرد و چه بسا اتهامات و بدنامی هایی را که در دوران کوتاه تصدی اش بر وزارت دفاع با خود همراه ساخته بود به مدد مبارزات بی وقفه اش با طالبان تطهیر کرد. او سرانجام به طرز بسیار دردناک و ناجوانمردانه ای در همین دوران و درست دو روز قبل از حملات تروریستی یازده سپتامبر توسط دوعرب که خود را به شکل روزنامه نگار جا زده بودند ترور......

   http://www.youtube.com/watch?v...

  • خیلی خوب

   اگر میخواهید که همین ویدیو را به حیث سند در مورد احمد شاه بابای افغان و افغانستان برای ما ارائه کنید و آن امپراطور بزرگ و جهانگشای کبیر را با احمق شاه مسعودوف مفعول مقایسه کنید پس ببینید که همین احمق هر کسی است چند موضوع را مانند شما جاهلانه مطرح میکند بدون اینکه به عواقب حرفهای خود متوجه باشد:

   • او تاریخ غبار را رد میکند. او پس اولین کسی است که بالای اعتبار علامه غبار به حیث تاریخ نویش معروف و پاک نیت کشور هم خاک میندازد.
   • او برای ما میخواهد از تاریخ به نام تاریخ احمد شاهی افسانه بگوید که یکی کاپی آن در انگلستان که به اصطلاح او ختم نشده و کاپی دیگر آن در نزد فامیل شاهی ( ظاهر شاه) و کاپی دیگر آنرا مرادوف نوشته .

   شاید این مرادف همین آقای میمنگی یا مانند او شخصی باشد که تا حالا از یک مسله خیلی بسیط اطلاع ندارد و آن اینکه احمد شاه بابا اول از همه بعد از قندهار و نواحی آن برای به طرف کابل، غزنی، جلال آباد ، پشاور لشکری کشی کرد تا تمامیت ارضی کشور را تامین کند. زیرا در این مناطق بعد از مرگ افشار حاکمان منطقوی سر کشیده و مردم را مانند زمان سقاو اول و سقاو دوم ( احمق شاه مفعول) تحت عذاب وشکنجه قرار داده بودند.

   در پشاور والی ناصر خان بعد از شکست به لاهور رفته و از والی پنجاب شاه نواز خان خواستار کمک شد تا دوباره بر پشاور که جز خاک افغانها بود حمله ور شود. فقط حملات پنجابی ها به کمک میر مانو از دهلی باعث شد که احمد شاه بابا مجبور شود برای قطع مداخلات رود سند را عبور کند و اتک و نواحی آنرا به اشغال در آورده و پنجاب و سند را جز از امپراطوری خویش اعلان کند.

   غبار همچنان در بخش دیگر مینویسد که احمد شاه بابا بعد از برگشت از فتوحات در پنجاب با 25 هزار قوای خویش به طرف هرات رفت تا محل تولد خود را از فارس ها آزاد کند. در اینجا یک عرب بنام امیر علم خان به امر شاه رخ والی خراسان تعین شده بود. در اطراف هرات برای 9 ماه جنگ خونینی بین افغانها و قوای فارس جریان داشت تا بلاخره شاهرخ والی خراسان شکسست خورده و شهر را برای قوای افغان رها کرده و به مشهد مرکز خراسان فرار کرد.

   احمد شاه درانی درویش علی خان هزاره یکی از قومندانان قطعات افغان را والی هرات تعین کرده و خود به صوب مشهد یورش برد.

   به قول از تاریخ نویس ایرانی جهان کوشی نادری بعد از تسلیمی مشهد به قوای افغانی ، احمد شاه درانی شاهرخ را به علت کوری او عفو کرده دوباره او را والی خراسان مقرر کرد .

   در همین زمان وزیر دربار که بعضا ً به نام وزیر اعلی او یاد شده یعنی شاه ولیخان را با یک اردوی 10 هزار نفری به طرف بلخ ، میمنه، تخاز میفرستد تا مناطق شما کشور را از حاکمان محلی آزاد و جز دولت افغانی سازد.

   فقط در همین زمان و با پیوستن پنجاب ، سند ، نیشاپور و مشهد دولت افغانی به امپراطوری درانی نیز مشهور میگردد ولی در نامه های رسمی شاه خود را شاه افغان خطاب میکند که یک نامه او طوریکه قبلا" گفتم در موزیم ملی ترکیه موجود است که در آن از روابط نیک با ترکها سخن زده و خود را شاه افغان حساب میکند.

 • ١٠ كرسي در پارلمان براي كوچيها؟
  كرزي با اين كارهاي خود و نژادپرستي هاي قبر خود را ميكند و من روزي را ميبينم كه مردم افغانستان در كوشه و كنار كشور دست به قيام بزند.
  (هر چه از حد بگزرد عاقبت رسوا شود) و اين افغان ملتي و چور و چپاول و دزدي و فساد و قاچاق مواد مخدر وغيره كارهاي كرزي و برادرانش از حد دارد ميگزرد و م كرزي را ميبينيم كه جلو كمره و خبرنگاران گريه ميكند و ميگويد بخدا درد دارم. دردي چه كارى چه تو يك غربي بيدين نوكر امريكا اصلا بخدا عقيده نداري.
  كرزي و برادرانش انقدر دزديدنت كه تا ٩٠ پشت هم بس شان است و اين ما فارسي زبانان احمق تر از اين اوغان هاي غول هستيم كه به جان همديگر با چنگ و دندان ميفتيم و اوغانها نهايت استفاده را ميبرند
  سمير از يك گوشه دنيا

 • اوغان بچه تنویر
  نوت :( جواب این پیام را ندادی تا هنوز ) دیگر این که از ٔاو لینک‌های که تو روان می‌‌کنی‌ که ساخته مغز یک اوغان است در برابر اوغان‌ها بسیار زیاد موجود است که حتا واقیعت هم دارد ، چون همه فکاهی‌ها در افغانستان بالای فرهنگ شاد گلی‌ شما گفته شده . تو که خود را اوغان به اصطلاح با سواد می‌‌گیری ( فارسی نوشتن را بلد هستی‌)برو تاریخ احمق شاه تفدانی (احمد شاهی‌) که خود نوشته بخوان که چه قدر واقیعت دارد !؟

  من به تائید گوزاریش ب ب س این لینک را انداختام . زیرا این همه حادثه‌ها اگر در همه نقاط کشور اتفاق می‌‌افتاد ، چیزی قابل اینکار نیست که دلیل‌های با خود دارد . اگر گزارش ب ب س را دقیق بشنوی می‌‌دانی‌ (ستا ا دی) می‌‌گه‌ که این کار یک رواج معمول است در این منطقه .

  ما به تهمت و جعل کاری ضرورت نداریم چون تاریخ و فرهنگ ما مثل آفتاب است . و نه‌ می‌‌خواهیم که تاریخ جعلی به احدی تحمیل کنیم .

  اگر ما خود را افغانستانی می‌‌گیم = شهر وند که مربوط به جغر ا فیه که اسمیش امروز افغانستان است و هم زمان از گفتن اوغان ، تاجیک ، هزاره ،ازبک خود داری می‌‌کنم تا خود را جز از یک کشور واحد معرفی کنم .

  تا روز برسد که همه مردم روشن و شوند و دور از تعصب زندگی کنند و بخواهند که نام به کشور کثیر ال ملیتی شان به اتفاق آرا تغییر بدهند از طریقه همه پرسی‌ البته که بتواند همه اقوام را با تاریخ‌شان به دنیا معرفی کند ، نه‌ یک قوم را با تاریخ جعلی .

  ۱،مثل آمریکا که در آن ۱۹۵ ملیت زندگی می‌‌کند ، از اسپانیایی گرفته تا ایتلیای ، افریقأی و غیره اما همه‌شان یک آمریکایی‌ هستند و افتخار می‌‌کنند

  ۲،پاکستان که ملیت‌های بلوچ ، سندی ، پشتون ، پنجابی و غارا را در خود جا داده است ، همه‌شان خود را پاکستانی می‌‌گویند و پاکستانی همه از اقوام را معرفی می‌ کند نه‌ یک قوم را

  حال اگر شما اوغان‌ها مردم بی‌ تعصب باشید و بخواهید که در خانه مشترک با همه زندگی کنید و نام ملت و کشور همه اقوام ساکن در کشور را در انحصار خود نداشته باشید، اصلا به واژه افغانیستانی حساسیت نباید داشته باشید زیرا افغان و اوغان تنها یکی و افغانیستانی همه را معرفی می‌‌کند . چون در سایت ها در کتاب‌ها و به خود تان هم معلوم است که شما اوغان‌ها نام کشور و ملیت را به نام در انحصار و یا از استعمار به خاطر بخشیدن خاک های زیاد‌ای خراسان قدیم امتیاز گرفته اید .

  و این امتیاز را که باعث حفظ نام پشتون‌ها شده در افغانستان به هیچ صورت نه‌ می‌‌خواهد از دست بدهید و حتا از دست رفتن نام افغان و افغانستان به شما گویا به اصطلاح به ناا بودی پشتون‌ها خواهد انجامید از این رو پاا فشاری ، در‌ها ل که نگاه منطقی اینطور نیست . به هر اندازه که همه همه اقوام خود را در آینه مشترک ببینند به همان اندازه ثبات پیدا می‌‌شود و اختلافات از میان می‌‌رود . اگر اوغان‌ها انسانی فکر کنند و چشمان خود را باز کنند که امروز قرن ۲۱ است عصر کامپیوتر ،قانون وحشت و بربریت عبدل رحمانی مردود است ،دیگر از خود خواهی‌ها‌شان دوری کنند و از بر تاری جوی‌ها دوری کنند چون تاریخ نشان داد ،که اقوام غیر اوغان هم صادق تر ،هم مرد میدان و هم شجاع تر از اوغان‌ها بودند . حال که ثابت شد ، ما نه‌ می‌‌گیم که از اوغان‌ها بهتریم در حال که این را ثابت کردیم اما حال می‌‌گیم همه برابریم و دست از ویرانی این کشور به کشیم و دیگر برده‌ای س‌ای نشویم تا ما را کمک کند که قدرت را در انحصار خود داشته باشیم .

  وقت که همه جواب های ت را منطقی دادم در باره مسعود کبیر ،‌ها لا به خانواده ٔاو تعرض کردی !

  گوش کن به خدا شرم است که خود را انسان مگی و تهمت می‌‌کنی‌ ، من همان کتاب را خواندم

  در کشور‌های اسلامی حق ازدواج به شمول افغانستان در قانون مدنی‌شان ۱۶ است و در اسلام در سنّ بلوغ، که حتا زیر ۱۶ سال می‌‌شود (داخل جزئیات نه‌ می‌‌روم که سوال‌ها در بار اسلام پیدا خواهد شد ) .

  این تفاوت سنّ نه‌ در افغانستان بلکه در همه دنیا به ویژه در کشور‌های اسلامی معمول است .

  من نگفتم که تا هنوز که چرا کودک ۷ ساله را پشتون‌ها به مرد ۶۵ ساله بسیار معمول عقد می‌‌کنند !ناا بالغ و آن هم با پدر کلان ایش . در حال که در همه نقاط افغانستان اتفاق می‌‌افتاد اما غیر عادی می‌‌باشد ، با پنهان کاری می‌‌کنند ،اما در راسم پشتونوالی یک امر بسیار معمول است . در اروپا حتا ازدواج‌ها صورت می‌‌گیرد که عمر مرد ۲ چند دختر است اما جوان بالغ ، حتا در قانون آمریکا آمریکا بخوانید به اجا ‌زه و مشوره خانواده دختر حق ازدواج را دارد(جایز است) و نظر به قانون اساسی‌ حق ازدواج به سنّ ۱۸ است .

  حال من هم حیران هستم که شما‌ها عجب به قانون مدنی زندگی میکنی و احترام دارید که در قرن ۲۱ به روی دختر‌های تان تیزاب می‌‌زنید که کافر نشود و مرد ها آموزش نه‌ دهند که حرام است ، بینی‌ دختر‌های تان را شما قطع می‌‌کنید به خاطر پشتنوالی یا کدام جهالت دیگر و . اولاً این ازدواج مسعود جای سوال ندارد ، باز هم اگر کس می‌‌خواهد که سوال کند اوغان نه‌ می‌‌باشد (به اندازه ۱ %) به قانون مدنی برابر و یا به مقام ا نسانیت احترام می‌‌داشته باشد .!؟

  نوت :من گفتم که دفاع مسعود کار من نیست و به من ضرورت ندارد ، آای کاش من مثل تو مجبور بودم که دفاع از با با مفعول خود می‌‌کردم اما مسعود ما حماسه آفرید ، کار نامه به جا گذاشت ، از خون خود به ما تاریخ نویشت تا دیگران از ٔاو در تمام دنیا یاد کنند مثل این خا نم که از هزار کیلو میتر راه در باره مسعود می‌‌نویسد که مردم دنیا مسعود را بشناسد و اهترامش کنند که مسعود خون خود را به خاطر وطن ، شجاعت و آرمان‌های سرزمینش در مقابل زور گو‌ها ، ترورست و متجاوزین رختاند . این زن نه تاجیک است ، نه روس ، نه آمریکا ، انگلیس ، نه فرانسوی نه آلمانی ، حتا نه از اروپا ، نه آسیا ، نه یک فرد عادی بلکه یک محقق و استاد دانشگاه و آن هم در یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا .یک اسپانیا‌ای زبان از آرژانتین فکر می‌‌کنم . حال اگر دانش توی اوغان از این زن کرده بالا است و مدرن تر هستی‌ ، پس دیگران همه دروغ می‌‌گویند یا اینکه به گفته اوغان‌ها طرفدارن شورای نزار مسعود را قهرمان ملی‌ می‌‌گویند . و گرنه دیگر دهان ت را بسته کن از خالی‌ بندی‌ها یا مصروف عبادت بابا چلمی ملتانی شوید و دعا سلامتی‌ به عمر پنجابی کن .

  http://www.youtube.com/watch?v=mGKl...

  • در رابطه به این نوشته شما من همان قصه ی را که قبلا ً دوستان دیگر در همین کابل پرس? در مورد احمق شاه مفعول کرده اند برایتان نقل میکنم و آن اینکه میگویند پسر بچه ی در پنجشیر مفعول شده بود پدرش برایش گفت که او پدرلعنت این کار خوب نیست . پسر بچه جواب میدهد که اگر کاری خوب نیست پس مسعودوف چرا مفعول بود .

   حالا شما میگوید که به خاطر اینکه چند پشتون با دختران 16 ساله ازدواج کرده پس ازدواج احمق شاه مفعول با یک دختر معصوم هم باید کدام مشکلی برای ما نباشد.

   ولی شما نگفتید که در این کتاب که زن احمق شاه مسعودوف نوشته ( نه کدام اوغان) گفته شده که احمق شاه مفعول با او بدون خواست و رضایت پدرش عروسی کرده و طوریکه میبینید پدرش میگوید که دختر او خیلی کوچک است و او به زن پخته تری ضرورت دارد باز هم بخوانید:

   جنایکار، جاهل و خائین بود بلکه تصور خیلی حیوانی در مورد زنان داشت

   برای اینکه این زاویه زندگی مسعودوف هم برای شما واضح شود این لینک را باز کنید و بخصوص به نکات ذیل در آن توجه کنید:

   - اینکه پدر پری گل به احمق شاه مسعودوف نامرد میگوید که دخترش خیلی خورد است و او به زن پخته تری ضرورت دارید. پری گل معصوم میگوید وقتی او 5 ساله بود مسعودوف این منحرف اخلاقی در فاکولته پولیتخنیک کابل درس میخواند.

   - مسعودوف با پری گل به زود و بدون رضایت پدر طفل معصوم پری گل عروسی کرده

   • مسعودوف او را از دیدن همه حتی برادران خودش و حتی خواهر زاده 12 ساله خودش منع کرده بود

   - مسعودوف او را از گرفتن عکس و دور رفتن از چهار دیواری خانه منع کرده بود.

   بخوانید و به این منحرف و خائین ملی و مفعول معروف تف کنید:

   http://www.bbc.co.uk/persian/afghan...

  • tanwir panjabi
   man ketab ra sar ta pah khandam w to link bbc ra khandi
   . padarzan (khosor) masood kabir megom ke shuma ba masholiat ke darid , bayad yak zan ba danish ke sawad khobtar dashteh bashad wa shuma ra komak konad ..(manzoresh in ast) wa shma kasif ha az in ham est efada so me konin.. ba har sorat .. em roz mardom masood ra dar hame jahand qahraman meshnesand . link Marcela grad ra ham dided .. tu yak awghan sargin khor kochi khodkosh che khawahd kardi . inshaalah ke ta abad nokar ISI khahid bod .. khodawand khone shuma kasif ha ra , tabdil be khon insani konad ke mesle adam qabol konid wa shaakh wa dom nazanid . agar nakonad zodtar rawane dozakh entehari ha konad

  • تنویره د کوندی زویه!

   باز گه خوردی! احمق شاه چلمچی که در 14 سالگی با شوق و علاقه فراوان برای نادر افشار خم میگرفت خیلی کار خوب میکرد! نشخوار شما غول های خیمه زادهء اصطبل نشین با بابا های دبر سرشت تان ارزشی ندارد! لعنت به احمق شاه چلمچی گوش بریده و اولادهء غول آن!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس